101

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

W takim przypadku, powinnaś pomyśleć o wizycie u ginekologa i powiedzieć mu o zmianach, bo przez 4 lata nic, a teraz wszystko na raz to nie jest normalna sytuacja. Pewnie zleci Ci badania hormonów. Ja na Twoim miejscu poszłabym jak najszybciej.

102

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Nikusia - a jakie tabletki bierzesz? Ja zanim zaczęłam brać Limetic, to też miałam różne przeprawy z tabletkami. Ale fakt - PannaJagoda ma rację - badania hormonów to podstawa. Od tego powinien zacząć lekarz, bo skoro 4 lata było ok, a teraz nagle zmiana, to coś musi być nie tak. Ale też postaraj się popatrzeć szerzej - czy np Twój styl życia ostatnio się nie zmienił i czy np Twój bilans energetyczny nadal jest ok. Wszelkie wahania też mogą skutkować przyrostem wagi.

103

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Teraz wiele osób odchodzi od tabletek i stawia na plastry antykoncepcyjne bo są wygodniejsze smile
Warto wiedzieć o nich troszkę więcej bo może sprawdzą się lepiej niż tabletki.

104

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Czy ja wiem czy wygodniejsze... U mnie odpadają, bo są widoczne i nie jest to jakoś szczególnie estetyczne... Zdecydowanie wolę pigułki, zwłaszcza, że po swoich (elin) czuję się bardzo dobrze, zero efektów ubocznych, a cera to wręcz mi się poprawiła smile

105

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Może faktycznie pigułka wydaje się pod wieloma względami lepsza, oczywiście wymaga na pewno większego zdyscyplinowania, ale też nie da się ukryć że są plusy, belara też poprawia cerę i nie ma wpływu na libido a to nie mniej ważne wink

106

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Vibin jest bez przerwy, 21 pigułek z hormonami i 7 placebo, biorę je od roku i jeszcze nie zdarzyło mi się zapomnieć wink Grunt to nie wybijać się z rytmu.

107

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

jeśli czujesz się z tym dobrze i masz je sprawdzone to pewnie. ALe faktycznie zapytaj lekarza czy to nie jest zcas na zmiany ;p ja zmieniałam tabletki srednio co 2 lata. A teraz mam wkładki antykoncepcyjne . Wyjeżdżałam na rok do Stanów, a że nie chciałam szukać tam ginekologa to zdecydowałam się na nie. Problem antykoncepcji mam z głowy na 3 lata. To naprawde bardzo wygodne: bez biegania po recepty, bez regularnego lykania tabsow i duzo wieksza przyjemnosc z seku ;p

Ostatnio edytowany przez tomka450 (2017-06-30 23:09:48)

108

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

nie ma problemu

109

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Sama robie sobie czasami przerwy ale bez przesady, nie tak czesto smile Dla mnie fajne w antykoncepcji jest to,ze sama mogę decydować kiedy mam okres a kiedy nie mam okresu. Na przykład jak jestem na wakacjach to okres jest najmniej pożadaną rzeczą w tym właśnie czasie wink

110

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Raczej tutaj chodzi o przerwę miedzy opakowaniami, a właściwie jej brak wink Są pigułki, które się bierze ciągiem 21+7 placebo, te 7 "pustych" pigułek to taka przerwa od hormonów, ale ja je biorę, zeby nie wypadać z rytmu.

111

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

To najgorsza opcja, truć się bez przerwy...

112

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Ja biorę je juz długo i szczerze jak zaczęłam stosować to nie robię przerwy, czuje się dobrze i nic mi nie dolega, nie mam żadnych skutków ubocznych wiec skoro jest wszystko ok to po co  przerywać, stosowanie antykoncepcji.

113

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Ja też raczej poradziłabym się lekarza, ponieważ na forum możesz zostać przez przypadek wprowadzona w błąd, a przecież chodzi tu o Twoje zdrowie.

Ostatnio edytowany przez JulkaPL (2021-10-24 10:57:22)

114

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Warto dac organizmowi odpocząć przez tydzień...

115

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Lepszy jest krążek dopochwowy....