26

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

[quote=Hagia]

Te w systemie 24+4 to chyba też przydatne są na poradzenie sobie z PMS-em? Coś o tym słyszałaś?[/quote]


Ostatnio rozmawiając z koleżanki o tm się dowiedziałam. smile Myślałam, że ogólnie rzecz biorąc tabletki działają tak, że pomagają przetrwać i zmniejszyć PMS.

27

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

[quote=Tusia][quote=Hagia]

Te w systemie 24+4 to chyba też przydatne są na poradzenie sobie z PMS-em? Coś o tym słyszałaś?[/quote]


Ostatnio rozmawiając z koleżanki o tm się dowiedziałam. smile Myślałam, że ogólnie rzecz biorąc tabletki działają tak, że pomagają przetrwać i zmniejszyć PMS.[/quote]



Z ciekawości podpytam... jakie tabletki koleżanki Ci polecały?

28

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Vibin mini ma mniejsze stężenie hormonów mógłby być skuteczny w te klocki u niektórych pań, ja tam rzadko mam kłopot z PMS chociaż czasem się zdarza, ale moja znajoma to masakrycznie znosi ten czas, ale nie wiem co bierze za tabletki.

29

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

[quote=Hagia]
Z ciekawości podpytam... jakie tabletki koleżanki Ci polecały?[/quote]

Była to raczej luźna rozmowa w której mówiły co przepraktykowały. Ciężko mówić o polecaniu czegoś na co mają wpływ Twoje wyniki badań. Dwie z nich wspominały o tabletkach vixpo.

30

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Odradzam branie ich bez przerwy bo to rozreguluje gospodarkę hormonalną

31

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

[quote=Size_36]Odradzam branie ich bez przerwy bo to rozreguluje gospodarkę hormonalną[/quote]


To tyczy się brania wszelkich środków antykoncepcyjnych. Dlatego przed rozpoczęciem zażywania tabletek należy zrobić sobie dokładne badania. To samo robi się po 2 latach zażywania tabletek w celu skontrolowania poziomu hormonów jak również stanu wątroby.

32

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Ja też jestem zdania, że lepiej robić przerwy. Trzeba tylko należy mieć później świadomość, że po powrocie do brania tabletek przez kilka pierwszych dni nie mają 100% skuteczności. Podobnie jak się zapomni ich wziąć. Dlatego ja stosuję aplikację na telefon Moje leczenie, która przypomina mi o wzięciu takiej tabletki. To zdecydowanie ułatwia sprawę :-)

33

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Moja dziewczyna bierze bez przerwy od roku, teraz odstawiamy żeby jej organizm trochę odpoczął, wkońcu tabletki anty to nie żarty..

-------------------------------------------------
[url=http://www.stbu.pl/firma/stbu/broker-ubezpieczeniowy.php/] Broker ubezpieczeniowy[/url] Polecam sprawdzić!

Ostatnio edytowany przez Jan123 (2014-07-17 12:27:35)

34

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

No ale vibin jest w systemie 21+7 czyli 28 dni się bierze bez przerwy bo te 7 jest placebo, tak jakby się nie brało, to w sumie fajny sposób dla zapominalskich jak już sobie zakodują, że biorą non stop to biorą, gdzieś czytałam o aplikacji różowe lusterko, żeby pamiętać o braniu tabsów.

35

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Ja teraz łykam Vibin i jest w nich własnie to fajne że nie ma problemu z zapominaniem o pigułkach, bo codziennie je łykasz...
a co to za plikacja ??

36

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

[quote=Diabela]Ja teraz łykam Vibin i jest w nich własnie to fajne że nie ma problemu z zapominaniem o pigułkach, bo codziennie je łykasz...
a co to za plikacja ??[/quote]
Wpisz sobie  - różowe lusterko - wskoczą Ci informacje na temat aplikacji - to kompendium wiedzy dla osób zażywających pigułki. Fajna sprawa.

37

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Różowe lusterko powiadasz, zaraz sobie poszukam czegoś na ten temat wink
dzięki smile

38

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Ja mam ustawione przypomnienie, żadna aplikacja nie jest potrzebna:)

39

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

A ja z ciekawości pobrałam tą aplikacje big_smile i mi się podoba, bo dodatkowo jeszcze mogę kontrolować wagę big_smile

40

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

[quote=magaTA]No ale vibin jest w systemie 21+7 czyli 28 dni się bierze bez przerwy bo te 7 jest placebo, tak jakby się nie brało, to w sumie fajny sposób dla zapominalskich jak już sobie zakodują, że biorą non stop to biorą, gdzieś czytałam o aplikacji różowe lusterko, żeby pamiętać o braniu tabsów.[/quote]


magaTA ale tu również chodzi o wątrobę i jej obciążenie. Powiedzmy że orgainzm przystosowuje się do przyjmowanych hormonów, ale wątroba cały czas te tabletki musi przerabiać. smile stąd kwestia robienia badań po ( o ile się nie mylę ) dwóch latach od rozpoczęcia brania tabletek i robienie przerwy.

41

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

[quote=Tusia][quote=magaTA]No ale vibin jest w systemie 21+7 czyli 28 dni się bierze bez przerwy bo te 7 jest placebo, tak jakby się nie brało, to w sumie fajny sposób dla zapominalskich jak już sobie zakodują, że biorą non stop to biorą, gdzieś czytałam o aplikacji różowe lusterko, żeby pamiętać o braniu tabsów.[/quote]


magaTA ale tu również chodzi o wątrobę i jej obciążenie. Powiedzmy że orgainzm przystosowuje się do przyjmowanych hormonów, ale wątroba cały czas te tabletki musi przerabiać. smile stąd kwestia robienia badań po ( o ile się nie mylę ) dwóch latach od rozpoczęcia brania tabletek i robienie przerwy.[/quote]
Hmm z tej strony w sumie nigdy na to nie spojrzałam. Jakie to były by badania?? Te kontrolne?? Mi się wydaje, że czy się bierze tabletki czy nie i tak powinno się badać u gina co roku. Dwa lata to długo i nawet nie biorąc tabletek, jak coś się dzieje to ma zbyt dużo czasu na rozwój bez naszej wiedzy.

42

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Ale co to za badania ??

43

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Ogólne i hormonalne. Przynajmniej tak twierdzi mój lekarz. smile Warto je robić nawet jeśli przyjmujesz tak "lekką" tabletkę jak vibin mini.

44

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Vibin mini ma mniej hormonów czy jak ??

45

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Ooo nie wiedziałam, że aż tak dużo kobiet bierze tabletki. Teraz dobieranie ich odpowiednie jest ważną sprawą i dobrze jest mieć sprawdzonego lekarza, który zrobi to umiejętnie. Tak, żeby faktycznie nie mieć pms ani innych efektów. Poza tym nasz tryb życia też ma znaczenie, to czy palimy czy przyjmujemy jakieś leki. Warto je dobrze dobrac.

46

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Zwłaszcza jeśli palimy, należy o tym powiedzieć lekarzowi. Inaczej nam dobierze pigułkę. smile

47

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Wiele osob właśnie niestety w ogóle nie przykłada wagi, ani do badań, ani do wywiadu lekarza. A to ma przecież ogromne znaczenie. Ale dobrze, że coraz częściej chociażby na forach mówi się o tym głosno.

48

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Jeszcze głośniej się narzeka, że to lekarz zły, nie wiem czy zauważyłaś. smile

49

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Tylko prawda jest taka że lekarz często nie pyta, albo przepisze to co pacjent chce.
Ja się np dopiero właśnie z neta dowiedziałam ze kobieta która własnie dużo pali i ma 35 lat, musi miec inne tabletki

50

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Kiedyś po prostu należałoby wyeliminować palenie, a że teraz medycyna idzie na przód, kobieta nie musi rezygnować z "przyjemności". Co do samego tematu, tak jak w kwestii uzależnień powinny być dobrane tabletki, tak przez badania hormonalne, a w ramach kontroli nad własnym zdrowiem należy brać przerwy w ich braniu.