1

Temat: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Dziewczyny, czytałam na jakimś forum o pigułkach, przy których nie robi się przerwy, bo jest ich 21 + 7 i tych 7 to efekt placebo, ale dzięki temu nie zapomina się o braniu, bo się nie wybijamy z rutyny przyjmowania pigułki. Pomijam już, że notorycznie nie jestem pewna, czy to już ten dzień na nowe opakowanie. Kojarzycie może, a może ktoś bierze takie pigułki? Chciałabym wypytać o parę rzeczy... Z góry dzięki za pomoc!

2

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Są różne, ja biorę vibin. Wcześniej brałam yaz, ale był nieco inny system przyjmowania, no i o wiele droższe. Po vibinie czuję się dobrze, nie zapominam.
Pytaj o co chcesz, postaram się odpowiedzieć smile

3

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

A daje jakieś efekty uboczne? Nie wiem.. puchnięcie albo tycie? Tego się chyba najbardziej boję hmm

4

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

U mnie nie, ani nie spuchłam, ani nie przytyłam. One zawierają Drospirenon, który nie powoduje zatrzymywania się wody w organizmie. A co do tycia po tabletkach to jak mówi mój gin: "po tabletkach się nie tyje, będzie Pani wiecej jeść to Pani przytyje" wink
Tak więc nie jem więcej i nie tyję.

5

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Mówiłam o tym vibinie mojej zapominalskiej siostrze, która wiecznie myli dni blistrów i potem drży czy nie nabroiła... Ile e tabletki kosztują? Drogie są?

6

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Tutaj masz dodatkowo naklejki z dniami tygodnia w opakowaniu, naklejasz sobie taki dzień, w jaki faktycznie zaczynasz brać, więc jeszcze łatwiej zapamiętać.
Kosztuje w granicach 30 zł, najczęściej kupuję w doz za 26-27 zł, ale gdzieś widziałam nawet promocję 10 zł, niestety nie pamiętam co to była za apteka, bo u nas takiej nie ma, ale na innym forum sporo osób pisało o tej cenie.

7

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

hej kochane. mam 19lat. słuchajcie mam pytanie. drugi miesiąc biorę tabletki anty,aktualnie zaczęłam 3tydzień..ale jakoś nie mam zaufania do końca. zażywam Lesine
ostatnio między mną i moim chłopakiem doszło do zbliżenia,poprosiłam go by on ubrał prezerwatywę.ok,zgodził się. gdy już skoczyliśmy,siągnął ją i leżeliśmy..jednak później zbliżył się do mnie i może przed minutę,dwie było 'coś' znowu.. jednak już bez prez. jednak zapewniał mnie mówił,że miał zły dzień jakoś i po prostu nie doszedł..
wiem,że to może śmieszne bo często sobie coś wbijam..ale jakoś się boję..
krwawienie z odstawienia miałam 16.11 czyli minęło 2tyg. gdybym nie brała tabletek to możliwe że akurat teraz miałabym dni płodne,jednak nie wiem jak mam na to patrzeć i czymś się martwić.. może tabletki jeszcze tak dobrze ie działają,tak szybko.. jednak od 2 miesięcy zażywam je regularnie,codziennie o 15,czasem o 15;05..
jest się czym martwić? chłopak mówi,że jestem głupia,żartując oczywiście,bo się tak przejmuje..ale taka moja natura,dlatego chce się Was poradzić

8

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Bierzesz tabletki 2 miesiące więc już działają dobrze i chronią w ok. 96%, tak że nie ma obawy że jesteś w ciąży, tylko niepotrzebnie się stresujesz:)

9

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

pomimo tego,że mogłyby być dni płodne lub owulacja? nie powinno się już na to patrzeć?
ja chyba słynę z zamartwiania się..ale zawsze się stresuje i czasem zastanawiam się dlaczego taka jestem

10

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Jeśli teraz bierzesz regularnie tabletki to nie ma się czym martwić, tabletki raczej powodują że nie dochodzi do owulacji nawet jak jest jej termin.
Estrogen znajdujący się w pigułkach antykoncepcyjnych powstrzymuje owulację. Ma on wpływ na naturalny poziom hormonów i sprawia, że organizm „myśli” że owulacja już nastąpiła. Oznacza to, że nie dochodzi do uwolnienia komórki jajowej czyli nie może dojść do zapłodnienia. Progestagen zagęszcza śluz szyjki macicy zapobiegając tym samym przedostanie się nasienia do macicy.

No chyba że akurat nie brałaś przez kilka dni to może być małe  ryzyko ciąży...

11

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

biorę codziennie (21dni) i nie zdarzyło mi się zapomieć,bo mam nawet ustawione przypomnienie. w niedziele jednak dostałam troche biegunkę i wzięłam jeszcze jedną tabletkę. jednak nie wiem czy mój organizm przywyczaił się do tabletek i nie ma owulacji. wyczytałam na innych stronaach ze organizm u niektórych od razu reaguje na tabletki a u niektórych czasem dopiero po poł roku.. dlatego sie deerwuje. mój stosunek był wtedy gdy bez tabletek powinna być owulacja lub dni płodne

12

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

śluzu mam dużo,czuje aż dyskomfort. też tak macie przy tabletkach?

13

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Jeśli miałaś podejrzenia że jest ryzyko ciąży to czemu nie poszłaś do ginekologa p o tabletkę wczesnoporonną? Teraz to już za późno na taką reakcję, czekaj na wyrok testu ciążowego...

14

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

mam wrażenie że nie czytasz dokłądine tego co napisałam

15

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Chyba nie wolno mieszać tabletek anty z wczesnoporonnymi. Ale jeśli masz podejrzenie że mogły nie zadziałać to ja na Twoim miejscu chyba bym wzięła tę wczesnoporonną, Finao tu nie pisze tak zupełnie bez sensu

16

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

ale ja tego nie wiem,bo zawsze biorę regularnie tabletki..

17

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Najlepiej zrób test ciążowy, ja bym zaraz to zrobiła i miałabym jasność sytuacji zamiast sie bać:)

18

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Zależy też w którym tygodniu się zapomniało, w 1 i 3 największe prawdopodobieństwo jeżeli się jej nie wzięło zajścia w ciążę. Jeżeli w 2 tygodniu jesteś raczej bezpieczna - zajrzyj do ulotki.

19

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Mało kto wie, żeby np razem z braniem tabletek nie pić niektórych ziół, bo osłabiają działanie tabletek np dziurawiec

20

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Ciągłe branie tabletek może naruszyć wątrobę...

21

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Poza tym organizm musi odpocząć, a to poważnie zaburza cykl u kobiety

22

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Ale są takie tabletki w systemie 21+ 7 a te 7 to placebo i te się bierze ciągiem. To taka wersja dla zapominalskich.

23

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Jestem w ogóle przeciwna tabletkom, są przecież plastry zwłaszcza dla zapominalskich...

24

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

[quote=magaTA]Ale są takie tabletki w systemie 21+ 7 a te 7 to placebo i te się bierze ciągiem. To taka wersja dla zapominalskich.[/quote]

Są też w systemie 24+4. smile A co do plastrów to nie jestem do nich przekonana. Wiecznie się brudzą, problem z basenem i trzeba uważać przy kąpieli. Nie ufam tej metodzie niestety. Poza tym wcale nie jest mniej hormonalna od dobrze dobranych pigułek nowej generacji wbrew pozorom.

25

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

[quote] Są też w systemie 24+4. smile A co do plastrów to nie jestem do nich przekonana. Wiecznie się brudzą, problem z basenem i trzeba uważać przy kąpieli. Nie ufam tej metodzie niestety. Poza tym wcale nie jest mniej hormonalna od dobrze dobranych pigułek nowej generacji wbrew pozorom.[/quote]



Te w systemie 24+4 to chyba też przydatne są na poradzenie sobie z PMS-em? Coś o tym słyszałaś?