51

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

No ale dla palących i ponad 35 rokiem życia tabletki jednoskładnikowe, jak u kobiet karmiących piersią. Też się z forum dowiedziałam niedawno smile

52

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Dobrze, że coraz więcej kobiet wie, że wywiad lekarza jest bardzo ważny chociażby po to, zeby takich inormacji się dowiedzieć. Tyczy się to głównie tych kobiet, które dużo palą, ale warto o tym lekarzowi spomnieć. Na pewno wtedy tabletki będą dobrane odpowiednio.

53

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Teraz w dobie internetu po prostu łatwiej o niektóre informacje.
Łatwej też doczytać i się doedukować.
Poza tym fajnie że firmy też się rozwijają i np powstaja tabletki w systemie 24+4 czy 21+7 z tabletkami placebo
Ja akurat że tak powiem, niedawno na takie własnie trafiłam, choć może są na rynku dłużej

54

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Widzisz Diabelo - niedawno trafiłaś bo ciężko googlować o informacjach na temat których nie ma się pojęcia. Osoba wykształcona i doświadczona powinna informować. Fajnie że naukowcy i medycyna daje nam różne możliwości - zwiększa się komfort życia.  Są tego plusy - przy tabletkach dwuskładnikowych mniejsze bóle PMS, ale i minusy kontrola badań. Jako pacjent nie masz obowiązku o tym wiedzieć.

55

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Obowiązek obowiązkiem, ale będąc u lekarza jak się zataja niektóre istotne informacje to ciężko od lekarza wymagać cudów. Niestety niekiedy wpadaja pacjentki, które jedyne czego chcą to recepty i malo dają sobie wyjaśnić. Lekarz też nie jest w stanie z każdym kto sie u niego zjawia usiąść i rozmawiać długo i dokladnie, bo niestety kolejki do ginekologów jeszcze bardziej by sie wydłużyły.  Wydaje mi się , że w interesie każdego pacjenta jest pilnować swoich spraw, a w razie wątpliwości po prostu pytać.

56

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

No tak co racja to racja. Ja byłam wczoraj u ginekologa, co prawda dostałam normalne tabletki antykoncepcyjne w systemie 21+7 ale wywiad przeprowadzony wg mojej oceny dobrze, czyli pytania typu czy palę, jaki prowadzę tryb życia, czy mam jakieś dolegliwości bólowe, PMS ile mam lat, czy przytyłam, do tego usg dopochwowe i macanki tongue Chyba Ok co??

57

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Super, że były macanki wink A tak poważnie to ja nie wiem jak teraz wyglądają standardowe badania u nowych pacjentek, bo mam swojego lekarza już od ponad 10 lat tego samego cudownego czlowieka, który nie dość, ze ma ogrom cierpliwości do miliona moich pytań to zna mnie już jak wlasną kieszeń. Moim zdaniem tabletki 21+7 też dla wielu kobiet są ok. A jakie Ci konkretnie przepisał?

58

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

magaTa poszłaś po kolejną receptę ? Wywiad wydaje się być ok, oby tez zrobił Ci po pewnym czasie badania kontrolne hormonów.

59

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

ja mam badania kontrole krwi raz na rok robione + usg piersi i dopochwowe oraz "tradycyjne" dwa razy do roku smile Ostatnio jak byłam u innej lekarki (ta sama przychodnia, ale moja akurat się pochorowała) to też mi zrobiła pełny wywiad mimo, że wszystko miałam opisane w systemie. O chciała się upewnić czy wszystko jest ok smile od pytań ile mam lat i czy byłam kiedyś w ciąży, poprzez picie i palenie a na raku jelita grubego wśród najbliższej rodziny kończąc (co prawda nigdy nie przypuszczałam, że jelito grube może miec cos wspólnego z tabletkami ale i tak dobrze, że tak dbają o wywiady z pacjentami) smile

60

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

elutka16 - tylko pozazdroscic opieki jaka masz. Super ! Kazdy pacjent powinien miec taki przeglad od a do z smile Ciekawa jestem swojej jutrzejszej wizyty u ginekologa, zobaczymy jak sprosta zadaniu smile

61

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Elutka to fajna lekarka jak woli sama wszystko sprawdzić, to się chwali że podeszła do Ciebie indywidualnie wink

Tusia, coś sie dzieje? Czy tez kontrolnie ?

62

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

[quote=Diabela]

Tusia, coś sie dzieje? Czy tez kontrolnie ?[/quote]

Mój organizm tak jest skonstruowany że przy antybiotykoterapii szybko się wyjaławiam i nabawiam infekcji, stąd szybsza kontrola niż planowałam. Ale badania hormonalne kontrolnie w celach sprawdzenia działania tabletek dopiero w maju. smile

Ostatnio edytowany przez Tusia (2015-02-25 01:08:35)

63

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych bez przerwy na pewno ma jakieś skutki uboczne. Tak naprawdę zależy to od organizmu, ale jestem pewna, że zawsze coś będzie ubocznego. W końcu podajemy sobie coś co ingeruje w nasze ciało. Lepiej stosować z umiarem i robić co jakiś czas przerwy.

64

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

[quote=Tusia]
Mój organizm tak jest skonstruowany że przy antybiotykoterapii szybko się wyjaławiam i nabawiam infekcji, stąd szybsza kontrola niż planowałam. Ale badania hormonalne kontrolnie w celach sprawdzenia działania tabletek dopiero w maju. smile[/quote]
Aha, a od czego tak ??
Po prostu taka reakcja organizmu ?

65

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

[quote=akcjaBeacia]Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych bez przerwy na pewno ma jakieś skutki uboczne. Tak naprawdę zależy to od organizmu, ale jestem pewna, że zawsze coś będzie ubocznego. W końcu podajemy sobie coś co ingeruje w nasze ciało. Lepiej stosować z umiarem i robić co jakiś czas przerwy.[/quote]
Mój lekarz twierdzi, że wcale nie trzeba robić przerw. Według niego są one szokiem dla organizmu. Lepiej po prostu odstawić, albo wybrać inną formę antykoncepcji.

66

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Witaj. Szczerze nie słyszałam jeszcze o takich tabletkach. To na pewno dobre rozwiązanie dla osób zapominalskich. Ja mam o tyle fajnie, że opakowanie rozpoczynam w poniedziałek, więc raczej nie zapominam. Zawsze pamiętam, że rozpoczynam nowe opakowanie na początku tygodnia.

67

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Różnią się od zwykłych tylko tym, że w dni kiedy przypada przerwa, bierzesz pigułkę nadal ale "pustą" czyli bez hormonów. W ten sposób nie wypadasz z rytmu brania. Na rynku są dostępne pigułki w systemie 21 + 7 (np. vibin) oraz 24 + 4 (np. vixpo). Osobiście biorę w tym ostatnim, vixpo rozwiązały wiele moich problemów. smile

68

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Ja z moim Patrykiem mało kiedy teraz stosuję tabletki. My teraz stosujemy tylko gumki czyli tzw. prezerwatywy. Uważamy, że to jest bardziej bezpieczny sposób i on jako jedyny w pełni zapobiega szerzeniu się takim dziwnym chorobom wenerycznym, które nie wiadomo skąd się biorą.

69

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Prezerwatywy owszem, chronią nas przed chorobami wenerycznymi.
Tylko pytanie czy przy stałym partnerze jest to konieczne.
Wg mnie gumki jednak odbierają trochę przyjemnosci z seksu wink
Więc jeżeli to stały partner to bym wolała antykoncepcję hormonalną.
Nie tylko zapobiega ciąży, ale własnie działana PMS czy inne dolegliwości jakie spotykają kobiety smile

70

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

[quote=Diabela]
Aha, a od czego tak ??
Po prostu taka reakcja organizmu ?[/quote]
Antybiotyk zabija nie tylko te bakterie patogeniczne, ale rownież florę bakteryjną - fizjologiczną i potocznie mówiąc - wyjałowiłam się co za tym idzie musiałam zacząć leczyć ów stan, zamiast zapobiegać i podczass brania antybiotyku brać probiotyk - o którym zapomniałam...


nastrajams-gdyby CI się jednak coś w przyszłości zmieniło z terminem brania tabletek są aplikacje które pomagają pamiętać jeśli chodzi o regularne branie tabletek. smile

71

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Ja podziwiam dziewczyny, które biorą tabletki. Ja bym się nie mogła odważyć bo ja zwykle albo prezerwatywa albo stosunek przerywany smile nie chciałam się nigdy truć żadną chemią, bo jakoś do tego podejścia mam takie dziwne podejście, że mogło by mi to zaszkodzić i skutki uboczne bym miała..

72

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

[quote=pacynka]Ja podziwiam dziewczyny, które biorą tabletki. Ja bym się nie mogła odważyć {..}[/quote]

Dla mnie odwagą są Twoje metody i zarazem oznaka ogromnego zaufania do partnera.
Ja zrobiłam wszystko co w mojej mocy zanim zaczęłam brac vixpo - wizyta u ginekologa i dermatologa, badania hormonalne również. I działam, a czuję sie po nich bardzo dobrze.

73

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Odwaga wink heheh.. po części... może i odwaga...
Ja przy przerywanym nigdy nie mogłam do końca czerpać przyjemności co chwila stres, czy moze zajdę...

74

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Branie tabletki nie wymaga odwagi. Odwagi wymaga jej nie branie. Nie ryzykowałabym ciąży na zasadzie "jak Bóg da". Nie w tych czasach niepewnych.

75

Odp: Tabletki antykoncepcyjne - bez przerwy?

Dla mnie tabletki coś na zasadzie "nie jest super, ale lepszego do tej pory nie wymyślono".
Póki co nie widzę dla siebie lepszej metody antykoncepcyjnej. Mam nadzieję, że ta dziedzina medycyny będzie się rozwijać i będą stwarzane coraz lepsze środki.

Wyższość tabletek nad prezerwatywami jest niepodważalna - wyższa skuteczność, komfort, poczucie bliskości (przynajmniej dla mnie) i w dłuższej perspektywie oszczędność (bo prezerwatywy dobrej jakości nie są tanie)