Fanola No Yellow – oręż w walce z żółtymi pasmami

1 lutego 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Włosy blond niezaprzeczalnie mają w sobie dużo uroku – nic dziwnego, że na rozjaśnienie włosów decydują się więc także osoby o ciemniejszych pasmach. Dążenie do upragnionego odcienia bywa jednak mozolną drogą, a na domiar złego rozjaśniane włosy mają tendencję do żółknięcia z biegiem czasu. Na szczęście na rynku pojawił się produkt, który zdecydowanie ułatwia utrzymywanie wymarzonego odcienia włosów blond. Jeśli więc Waszym marzeniem są jasne włosy o pięknym, chłodnym odcieniu, produkty z linii Fanola No Yellow są Waszym absolutnym must have!

Fanola No Yellow

Dlaczego włosy blond żółkną?

Stało się: po kilkugodzinnej wizycie w salonie fryzjerskim macie na włosach fantastyczny odcień blondu. Marzeniem jest, aby efekt ten utrzymał się jak najdłużej – rzeczywistość jednak szybko weryfikuje te oczekiwania. Po dłuższym czasie od koloryzacji okazuje się bowiem, że pasma nabierają żółtych, a nawet lekko pomarańczowych odcieni, tracą swój blask i zamiast zdobić, stają się źródłem frustracji. Być może produkty użyte na włosach nie były odpowiednio dobrane – to częsta przyczyna żółknięcia włosów.

Nawet jednak przy prawidłowo wykonanej koloryzacji zdarza się, że czas działa na niekorzyść i wówczas należy sięgnąć po pewne środki wspomagające. Wszystko opiera się bowiem o specyfikę włosów rozjaśnianych – proces usuwania z nich pigmentów (czyli właśnie rozjaśnianie) rozpoczyna się od wytrącenia pigmentów odpowiedzialnych za chłodny odcień włosów, następne w kolejności są pigmenty czerwony i pomarańczowy, a ostatni w kolejności jest pigment żółty.

Pozbycie się go bywa problematyczne – stąd po zmyciu tonera nadającego finalny kolor włosów w zasięgu wzroku zaczynają pojawiać się brzydkie tony, które wymagają zdecydowanego działania. Nie musi to koniecznie oznaczać ponownej wizyty w salonie fryzjerskim – na szczęście są rozwiązania doraźne, które z łatwością wdrożycie w zaciszu swojej własnej łazienki. Wystarczy zerknąć na koło barw – przeciwstawny kolor do żółtego to fiolet, co zręcznie wykorzystali producenci kosmetyków do włosów. Rynek obfituje zatem w szampony i maski koloryzujące, które za pomocą fioletowego pigmentu skutecznie pomagają przywrócić włosom ich najlepszą postać.

Naturalny odcień blondu z Fanola No Yellow

Stosowanie fioletowych szamponów i masek niesie jednak ze sobą pewne ryzyko. Gdy użyjemy zbyt dużej ilości produktu bądź zrobimy to nieumiejętnie, na przykład znacznie przeciągając czas trzymania kosmetyku na włosach, możemy skończyć z nienaturalnym odcieniem fioletu – zwłaszcza na końcówkach, które zwykle są bardziej suche, przez co łatwiej „łapią” kolor. Istnieje też zagrożenie, że po użyciu fioletowego szamponu czy maski włosy na całej długości staną się przesuszone – mnóstwo produktów co prawda widocznie ochładza odcień blondu, ale brakuje im składników odżywczych, przez co mogą destrukcyjnie działać na kondycję pasm. Wówczas włosy tracą wodę, a w efekcie puszą się, łamią i stają się szorstkie w dotyku. Warto więc postawić na sprawdzone rozwiązania, a w przypadku linii Fanola No Yellow, docenione na całym świecie.

Fanola No Yellow

Kosmetyki tej marki – szampony i maski – przeznaczone są do pielęgnacji włosów blond i dzięki swojej fioletowej barwie skutecznie niwelują niechciane żółte odcienie. Co ciekawe, równie dobrze zadziałają na włosy rozjaśniane, jak i te w naturalnym odcieniu blondu, co z pewnością ucieszy osoby, które pragną subtelnej zmiany bez poważnej ingerencji we włosy. Przy produkcji Fanola No Yellow z równą skutecznością zadbano także o bezpieczeństwo włosów. Kosmetyki te opierają się bowiem na winnym ekstrakcie, który ma działanie oksydacyjne, a ponadto zabezpiecza pasma przed negatywnym działaniem promieni UV. Dodatek protein jedwabiu z kolei odżywia włosy i nadaje im blask oraz miękkość. Duże znaczenie ma tu wygoda stosowania: wystarczy zwyczajnie umyć włosy za pomocą szamponu, po czym nałożyć maskę, przetrzymać ją na włosach, tak aby składniki odżywcze dogłębnie wniknęły w strukturę włosa… i po kilku chwilach cieszyć się spektakularnymi rezultatami.

Nie da się ukryć, że utrzymanie pięknego koloru blond jest pewnym wyzwaniem. Dzięki linii Fanola No Yellow możemy jednak zminimalizować i nasze wysiłki, i koszty – regularne stosowanie fioletowych szamponów i masek od sprawdzonego producenta pozwoli bowiem uniknąć częstych wizyt u fryzjera… i frustracji spowodowanej żółtymi pasmami! Pamiętajcie jednak, że piękne włosy to przede wszystkim włosy zdrowe i zadbane – niech zatem odpowiednia pielęgnacja włosów również będzie Waszym priorytetem.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...