Edukacyjne gry dla dzieci – sklep

21 lutego 2012, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Alexander to polska firm mająca w swojej ofercie szereg ciekawych gier dydaktycznych stworzonych z myślą o przedszkolakach. Poniżej prezentujemy gry wspierające naukę czytania, pisania jak i gry pomagające w treningu pamięci oraz koncentracji niezwykle przydatnych dla maluchów. Ze względu na duże różnice w indywidualnych predyspozycjach dzieci wiek podawany przez producenta należy traktować tylko jako wskazówkę.

Nawlekaj, nie czekaj” ciekawa propozycja dla młodszych dzieci łącząca grę pamięciową z elementami zręcznościowymi. W skład gry wchodzi 55 kart pokazujących od 2 do 6 kuł, 3 sznurki oraz 18 dużych kul. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy potasować karty i postawić je na stosie tyłem do góry. Każdy z graczy otrzymuje jeden sznurek. Kule należy ułożyć na stole (najlepiej w pudełku) w miejscu łatwo dostępnym dla każdego gracza. Podczas rozgrywki odkrywa się na kilka sekund kartę z stosu. Po zakryciu karty należy nawlec na sznurek kulki w kolejności pokazanej na karcie. Za każdą prawidłową kulkę gracze otrzymują po żetonie. Wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej żetonów.

Wiek graczy: od 3 lat

Liczba graczy: 2-3 osoby

Trudne słowa” – gra logopedyczna pomagająca w rozwoju mowy dziecka w zakresie poprawnego wyróżniania głosek opozycyjnych, poszerzenia słownika czynnego oraz rozwoju percepcji słuchowej. Podczas gry dzieci ćwiczą różnicowanie głosek, pamięć wzrokową oraz słuchową oraz koncentrację uwagi. Zabawa pomaga w utrwalaniu poprawnej wymowy wyrazów z głoskami opozycyjnymi k-t, g-d, l-j, j-r, w-ł , f-ch..

Do zabawy wykorzystywana jest plastikowa tablica oraz zestaw 9 plansz. Każda z plansz poświęcona jest wybranej grupie opozycyjnych głosek. Podczas rozgrywki wybraną planszę umieszcza się wewnątrz tablicy. Każdy z graczy po kolei odsłania po 2 obrazki z tablicy. Następnie musi powiedzieć wyraźnie nazwy odkrytych obrazków. Za każdą prawidłowo wypowiedzianą nazwę gracz otrzymuje punkt. Jeśli gracz odsłonił parę takich samych obrazków otrzymuje dodatkowy punkt.

Popularność gry sprawiła, że powstała druga część gry poświęcona wyrazom z głoską r (r, r-r, tr-, dr-), oraz opozycji głosek r-l, r-j.

Wiek graczy: od 5 lat

Liczba graczy:1-4 osoby

„Literka do literki” – zabawa edukacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym. Obok zabawy są to również 2 warianty gry dla starszych dzieci. W zabawie dla młodszych dzieci do wybieranych obrazków należy ułożyć z liter pasujące do nich wyrazy. Zabawa jest doskonałym pretekstem do poznania liter oraz nauki czytania i pisania.

Gry dla starszych dzieci z kolei zapewniają wiele emocji, zmuszając zarazem do myślenia. Podczas rozgrywki gracze układają nazwy obrazków. Po wybraniu kartonika z obrazkiem gracz losuje literkę. Jeśli literka występuje w nazwie obrazka, zostaje dołożona do obrazka. Za każdą dołożoną literkę gracz otrzymuje punkt. Rozgrywka kończy się, gdy zostanie ułożony cały wyraz. Zwycięży gracz , który zdobył najwięcej punktów.

Wiek graczy: od 5 lat

Liczba graczy: 1 i więcej osoby

Wzory, kolory, memory” jest jedną z nowych pozycji. Bardzo interesująca gra memory zapewnia 2 odmienne warianty rozgrywki. W prostszym wariancie gra jest bardzo podobna do „Nawlekaj, nie czekaj”. W trudniejszym wariancie obok kolorów i kształtów żetonów musimy odtworzyć dokładnie ich położenie .

Wiek graczy: od 5 lat

Liczba graczy: 2-4 osoby

Sylaby w dominie” to kolejny ciekawy pomysł łączący naukę z zabawą. Gra jest bardzo prosta, przebieg rozgrywki podobny jest do klasycznego domina. W odróżnieniu od domina kostki należy dokładać tak, by tworzyć wyrazy dwusylabowe.

Wiek graczy: od 5 lat

Liczba graczy: 2-4 osoby

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Edukacyjne gry dla dzieci – sklep

  1. avatar magdaprzed pisze:

    Ciekawy artykuł,może zakupię takowe.A tak w temacie,to może tu zapytam..co sądzicie o ubraniach dziecięcych z Lidla ?Kupujecie?Jak i innych produktach(np kosmetykach) Moim skromnym zdaniem zachęcają jakośćia i przystępną cena,jak i dostępnością.Kupuje tam już od dłuższego czasu,i jeszcze ani razu się nie zawiodłam.Ostatnimy czasy,piękna miękką piżamkę ,polecam,może jeszcze są.Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji,Magda

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dywan z długim włosiem
Dzień dobry. Gdzie mogę zamówić jakiś ładny elegancki dywan z długim włosiem. Czy...
Czy ładny i trwały zapach musi być …
Odpowiadając na pytanie: nie musi. Wystarczy kupować na promocjach :). Ja często na...
paznokcie u faceta...
Coraz więcej facetów nie obcina paznokci... Zauważyłyście to?
Ile kosztuje teraz malowanie mieszk…
A może tapeta zmywalna? Na dłużej wystarczy i nie wydzieli tylu trujących substancji co farba...