E-recepta online – kiedy i dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

E-recepta online – kiedy i dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

24 kwietnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Oczekiwanie na wizytę stacjonarną w gabinecie lekarza specjalisty czasem trwa wiele tygodni, a nawet miesięcy. Niestety pacjenci w wielu przypadkach zdecydowanie nie powinny lub nie są w stanie tak długo oczekiwać. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się możliwość uzyskania e-recepty online, którą podobnie jak dokumenty wystawione stacjonarnie można zrealizować w każdej aptece.

E-recepta online

E-recepta online – na czym polega proces otrzymania e-recepty?

Uzyskanie zwykłej recepty od lekarza wymaga umówienia się na wizytę stacjonarną w gabinecie lekarskim. Czasem jednak najbliższy dostępny termin wypada dopiero za kilka tygodni, a pacjent potrzebuje zrealizować receptę znacznie szybciej, aby nie przerywać swojej terapii farmakologicznej trwającej już dłuższy czas. Ponadto w nagłych sytuacjach również lekarstwa i inne środki farmakologiczne mogą być potrzebne od razu, a najbliższa wizyta jest możliwa najwcześniej w ciągu kilku dni. W takich i wielu innych sytuacjach możliwość uzyskania e-recepty online to rozwiązanie niezwykle wygodne i przystępne. Wystarczy, aby chory w dogodnym dla siebie czasie oraz warunkach wypełnił odpowiedni kwestionariusz dla specjalisty. E-recepta online wysyłana jest do pacjenta w formie wiadomości SMS lub na podany adres e-mail.

Aby otrzymać e-receptę należy wypełnić ankietę medyczną dostępną na stronie: https://tendoktor.pl/

E-recepta online – jak prawidłowo wypełnić formularz medyczny?

Podstawą uzyskania e-recepty online jest prawidłowe wypełnienie odpowiedniego formularza medycznego. Niezbędne jest bardzo dokładne opisanie swojej sytuacji oraz jednostki chorobowej. Szczegółowe oraz precyzyjne opisanie wszystkich dolegliwości, a także przebiegu schorzenia znacznie ułatwia specjalistom dokonanie profesjonalnej analizy i potwierdzenie diagnozy wymagającej zastosowania konkretnych farmaceutyków. Lekarze i specjaliści sprawdzający ankiety medyczne wspomagają się historią leczenia i przebiegu choroby pacjentów, które zawarte są w IKP. Na podstawie podanych tam informacji mogą na przykład potwierdzić zasadność przyjmowania wybranego przez chorego lekarstwa, które zażywa na stałe od dłuższego czasu. W ankiecie poza opisem danej jednostki chorobowej oraz potrzebnego leku należy zawrzeć również informacje o wszystkich innych przyjmowanych jednocześnie medykamentach. W niektórych przypadkach leki mogą bowiem wchodzić w tak zwane reakcje krzyżowe, które całkowicie zmieniają skuteczność i działanie poszczególnych substancji.

E-recepta online – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Możliwość zdobycia niezbędnej e-recepty online jest niezwykle wygodna i korzystna w wielu sytuacjach, również tych najbardziej kryzysowych. E-recepta online pozwala szybko otrzymać nawet tabletki “dzień po”, w przypadku których to właśnie czas reakcji oraz zażycia leku stanowi najważniejszą kwestię. Pacjent wybierający drogę online uzyskania e-recepty nie jest zmuszony do wychodzenia z domu podczas choroby i przebywania wśród innych pacjentów na przykład w przychodni lub innej jednostce medycznej. Narażanie się na dodatkowe patogeny i szkodliwe warunki w trakcie choroby to lekkomyślność i poważne narażanie własnego zdrowia. Dlatego też warto w pierwszej kolejności podjąć kroki w celu uzyskania e-recepty online, którą można otrzymać nawet w ciągu kilkunastu minut od wypełnienia całego kwestionariusza ankiety medycznej oraz dopełnienia wszystkich innych formalności.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz