Domowa siłownia – pomysł możliwy do zrealizowania

19 lipca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Domowa siłownia to marzenie wielu osób. Spełnienie tego marzenia jest jak najbardziej realne. To, co wybierzemy do domowej siłowni, zależy przede wszystkich od naszych preferencji i oczekiwań. Do użytku domowego przeznaczony jest praktycznie każdy sprzęt sportowy.

Wiele zależy też od wielkości pomieszczenia i od naszych możliwości finansowych. Urządzenia można dostosować do rozmiarów pomieszczenia, które możemy przeznaczyć na siłownię. Nawet jeśli na siłownię możemy przeznaczyć mały pokój, z pewnością zmieścimy w niej funkcjonalne sprzęty.

Najpopularniejsze sprzęty do domowej siłowni

Jednym z najpopularniejszych sprzętów do domowej siłowni jest rower stacjonarny ze sklepu marbo-sport.pl. To idealny sprzęt dla osób, które z różnych powodów nie przepadają za przejażdżkami na tradycyjnym rowerze. Rower treningowy to także bardzo rozwiązanie dla miłośników kolarstwa w okresie zimowym.

Orbitrek to urządzenie, które angażuje do pracy ponad 90% mięśni. Regularne ćwiczenia na orbitreku przynoszą szybkie efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej i poprawy kondycji.

Hantle to najmniejszy i najtańszy sprzęt do ćwiczeń. Zmieszczą się w każdym mieszkaniu. Występują w różnych wariantach wagowych. Rozwijają i wzmacniają mięśnie różnych partii ciała, nie tylko ramion.

Stepper to urządzenie chętnie stosowane przez panie. Kosztuje niewiele, zajmuje niewiele miejsca, a dość szybko przynosi efekty w postaci wzmocnienia i wyrzeźbienia mięśni nóg i pośladków.

Zalety domowej siłowni

Domowa siłownia to oszczędność czasu. Czas treningu można dopasować do czasu wolnego, którym dysponujemy. Ćwiczyć możemy o dowolnej porze dnia. Nie tracimy czasu na dojazdy do klubu fitness, co szczególnie męczące może być w godzinach szczytu.

To także oszczędność pieniędzy. Nie wydajemy pieniędzy na karnet. A koszty stworzenia domowej siłowni zwrócą się szybko.

Ćwicząc we własnym domu czujemy się komfortowo. Nie musimy czekać w kolejkach do popularnych urządzeń. Nie krępujemy się ćwiczeniami przy innych osobach, nikt się nas nie przygląda. Czujemy się swobodnie.

 

 FORUM - bieżące dyskusje

Pracownicze Plany Kapitałowe - PPK
Nie mam tego i nie będę miała. Już raz rząd sobie zabrał kapitał...
Zamek na wulkanie
Ciekawe co z tego zamku zostanie jak wulkan się obudzi... Oby nie;)
Nasze blogi :)
Fajne są stylizacje na instagramie, teraz to tylko tam zaglądam:)
Rośliny inwazyjne
U mnie pokrzywa, choć rodzima to jest aż nadto inwazyjna. I perz:)