Dieta redukcyjna – co powinnaś wiedzieć?

17 lipca 2018, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Cierpisz na problemy z nadwagą lub otyłością? Poznaj zasady diety redukcyjnej! Polega na zmniejszeniu liczby spożywanych kalorii i stanowi jedną ze skuteczniejszych metod odchudzania. Pamiętaj jednak, że waga powinna spadać powoli – im dłużej stosujesz określony sposób odżywiania, tym większa szansa na osiągnięcie imponujących i trwałych efektów.

fotolia.com, 210528091 | Autor: morissfoto

Główna myśl przyświecająca diecie redukcyjnej jest dość prosta: jeżeli chcemy chudnąć 1 kg tygodniowo, musimy zmniejszyć liczbę spożywanych kalorii o 500 do 1000 dziennie. Dokładna liczba ustalana jest indywidualnie, ponieważ każdy z nas jest inny. Dlatego inaczej prezentuje się zapotrzebowanie kaloryczne kobiety uprawiającej sport, aktywnej fizycznie, niż tej, która prowadzi siedzący tryb życia. Oprócz tego, w diecie osoby chcącej zrzucić zbędne kilogramy, nie może zabraknąć różnorodności. Jadłospis oparty na znacznym ograniczeniu podstawowych składników odżywczych, czyli tzw. diety-cud, doprowadzi przede wszystkim do efektu jo-jo, niedoborów i problemów ze zdrowiem.

Dlatego w obniżonej, dziennej podaży energetycznej, nie może zabraknąć: chudego mięsa (najczęściej jest to drób), zbóż i nasion (produktów pełnoziarnistych), nabiału o niskiej zawartości tłuszczu, ryb, jajek, oraz dużych ilości warzyw i niektórych owoców. W przypadku tych ostatnich wybieraj wyłącznie owoce o niskim indeksie glikemicznym, np. jabłka lub grejpfruty. Na redukcji bardzo ważny jest również sposób przygotowywania posiłków. Zamiast smażenia, postaw na pieczenie, duszenie i gotowanie na parze. Warzywa staraj się zjadać przede wszystkim w formie jak najmniej przetworzonej, ponieważ zawierają wówczas najwięcej witamin i mikroelementów.

Regularność to podstawa

Jak widać, w diecie redukcyjnej chodzi o to, aby powoli, stopniowo i bezpowrotnie tracić zbędne kilogramy. Jednak nigdy nie powinno odbywać się to kosztem naszego zdrowia. Dlatego staraj się utrzymywać regularną aktywność fizyczną, jednak nie wybieraj bardzo wymagających, wysiłkowych sportów. Zamiast tego postaw na taniec, jogę, spacery, czy nordic walking. W ten sposób usprawnisz trawienie i pobudzisz produkcję hormonów szczęścia, co ułatwi wytrwanie w dietetycznych postanowieniach.

Oczywiście żadna dieta nie będzie skuteczna, jeżeli nie okażemy się dostatecznie konsekwentni. Zdrowe, dopasowane energetycznie posiłki, to prawdziwa podstawa pięknej sylwetki. Jeżeli nie wiesz, od czego zacząć albo nie masz czasu na codzienne gotowanie zróżnicowanych dań, postaw na catering dietetyczny – Pure&Fresh Gdynia. Firma oferuje specjalnie dostosowaną dietę pudełkową, polecaną dla osób z niską i umiarkowaną aktywnością fizyczną, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Skrupulatnie przygotowywane, zbilansowane posiłki są skomponowane w taki sposób, aby zapewniać dobre samopoczucie, stopniową utratę masy ciała i pyszne, zróżnicowane smaki każdego dnia.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nadwaga i otyłość u dzieci
Zamiast lekcji wychowawczej powinna być nauka zdrowego odżywiania, bardzo praktyczna w dzisiejszych czasach...
jak pies z kotem
Myślę, że niewielki, choć np. w sytuacjach agresji pies może chcieć bronić...
Duże akcje promocyjne w sieci
Warto szukać promocji w dużych e-sklepach, im się nie opłaca trzymać towaru w...
Zabawa na weselu bez osoby towarzys…
Wolałabym nie iść wcale, niż iść sama i kiepsko się z tym czuć...