Dieta Dukana

4 kwietnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Planowanie odchudzania:

W dzisiejszych czasach istnieje wiele faktów i mitów na temat odchudzania. Łatwo jest mówić ludziom, że postanawiają się odchudzić, zrzucić wagę i wprowadzić zmiany lub ograniczenia w ich diecie. Jednakże, każdy, kto decyduje się na zrzucenie zbędnych kilogramów, potrzebuje samodyscypliny oraz zdrowej diety. Czasami nawet to nie jest wystarczające. Lekarze i dietetycy informują, że bez odpowiedniego planu odchudzania, ciężko osiągnąć zamierzony cel, a także, uniknąć efektu yo-yo.

Ciesząca się ogromnym sukcesem dieta francuskiego lekarza Pierre’a Dukana, proponuje odchudzanie w sposób naturalny, zaleca powrót do podstawowego pożywienia gatunku ludzkiego, pożywienia pierwszych ludzi, myśliwych i zbieraczy, czyli do protein i warzyw. Głównym sposobem diety jest to, aby od początku widzieć swój cel i sposób w jaki chcesz go osiągnąć, podążając za czterema fazami diety. Także, jak wiele czasu zajmie ci osiągniecie twojej idealnej lub właściwej wagi (w zależności która jest najbardziej realistyczna do osiągnięcia przez Ciebie). Te informacje otrzymasz bezpłatnie po zarejestrowaniu się. Jeżeli stwierdzisz, ze ta dieta Cię nie przekonała lub nie jest właściwa dla Ciebie, możesz zrezygnować w każdym momencie. Na tym etapie nie ma żadnych zobowiązań.

Jeśli jednak zdecydujesz się i aby dieta Dukana zakończyła się sukcesem, należy dopasować się do następujących czterech faz, które są ustalane indywidualnie dla każdej osoby.’ Faza Ataku – dająca natychmiastowe rezultaty, Naprzemienna – aby osiągnąć właściwą wagę, Utrwalania – aby zapobiec efektowi odskoku i Stabilizacji – definitywna i niezwykle ważna, trwa całe życie. Etapy te należy przenieść do swojego codziennego życia i sposobu jedzenia. Nie należy jednak zapomnieć o ćwiczeniach i prawidłowych nawykach jedzenia, które zapewniają wzmocnienie, ochronę dla naszego organizmu, a także sukcesywna utratę wagi I w szczególności utrzymanie jej zaraz po zakończeniu diety jak i w przyszłości. Na dzień dzisiejszy istnieje ponad 800 różnorodnych przepisów przygotowanych specjalnie na każdy etap. Sporządzone są one na podstawie oficjalnej listy 100 dozwolonych produktów spożywczych diety Dukana. Można je spożywać do woli i zawierają one 72 produkty pochodzenia zwierzęcego (proteiny) oraz 28 produktów pochodzenia roślinnego (proteiny + warzywa), które dostarczają niezbędne składniki odżywcze i witaminy.

dukan diet

Dieta Dukana i jej internetowy indywidualny coaching jest stosunkowo nowa jednak cieszy się już ogromnym sukcesem a także wspaniałymi opiniami wśród znanych i wysoko notowanych czasopism i gazet w całym kraju. Istnieje wiele publikacji, które można kupić, jak np. książki Pierre’a Dukana i różnorodne przepisy, ale żadna z tych publikacji nie odniesie się tak indywidualnie do twoich potrzeb jak serwis online stworzony specjalnie żeby pomóc każdemu indywidualnie.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Dieta Dukana

  1. avatar appleblue pisze:

    Jestem na Dukanie od 21.10.2014r. tj, 17 dni. Schudłam już 5 kg. Waga nadal spada. Jestem zadowolona z wyników i diety, która w fazie 2 (p+pw 5/5) jest lekko irytująca, ale nie na tyle, by z niej zrezygnować.
    Dodatkowo suplementuję się Falvitem i jestem pełna energii.
    Nie namawiam, nie odradzam.

  2. avatar melca pisze:

    stosowałam te diete. schudła 6 kg,nikt nie pisze ze ta dieta jest nie zdrowa dla organizmu . wypadały mi włosy , łamały sie paznokcie ,podczas bólu watroby cierpiałam , skóra stała sie sucha i taka ziarnista , na łokciach pojawiły sie zgrubienia( jak skóra słonia). ja osobiscie straciłam zdrowie na tej diecie. dzisiaj wróciłam do pierwotnej wagi i czuje sie dobrze .zastanowcie sie zanim podejmiecie decyzje stosowania tej diety

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Rossmann
W Rossmannie, można znaleźć szeroki wybór produktów naturalnych, które są delikatne dla skóry, nie...
Gdybym mogła być mężczyzną jeden dz…
To bym nim była ale jestem kobietą i wolę tego nie zmieniać!
Gdzie kupować ubrania w sieci?
Markowe i modne ciuchy spokojnie i bezpiecznie można kupować na platformach takich jak...
Jak kojarzy się Wam dentysta?
Kiedyś się bałam dentysty to prawda,ale teraz idę z uśmiechem na ustach, ponieważ...