Depilacja na trzy sposoby – jak trwale usunąć owłosienie?

3 listopada 2017, dodał: AnnaK00994
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Każda kobieta szuka idealnego sposobu depilacji swojego ciała. Na rynku pojawia się coraz więcej metod na usuwanie owłosienia, a salony kosmetyczne prześcigają się we wprowadzaniu innowacji.  Z tego względu tradycyjna maszynka do golenia odchodzi do lamusa. Warto się przyjrzeć metodom, które równie skutecznie (albo może nawet skuteczniej) ją zastąpią.

Depilacja woskiem
Ta metoda depilacji zdecydowanie wygrywa z tradycyjną maszynką. Podczas depilacji woskiem usuwany jest cały włos, łącznie z cebulką. Dzięki temu włosy odrastają wolniej oraz są słabsze i cieńsze. Zabieg polega na nałożeniu wosku na powierzchnię ciała, a następnie usunięciu go wraz z owłosieniem przy pomocy papieru lub materiału. Usuwany wosk powinien być zastygnięty, a plastry zrywane w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosów. Depilację woskiem można wykonywać w domu oraz w gabinecie kosmetycznym. Warto jednak zaznaczyć, że depilacja w salonie jest skuteczniejsza i dokładniejsza.

Depilacja pastą cukrową
Pasta cukrowa różni się od wosku tym, że nie przykleja się do skóry, a jedynie okleja włoski. Zimna pasta nie powoduje podrażnień naskórka i jego uszkodzeń. Polecana jest dla alergików i osób mających żylaki. Pastę, która klei się w dłoniach, nakłada się na skórę w postaci ok. 3-4 centymetrowej warstwy. Należy ją dynamicznie oderwać. Wykorzystaną pastę można użyć ponownie w ten sam sposób. Usuwanie owłosienia pastą można wykonać w domu, ale zabieg w salonie przyniesie bardziej profesjonalny efekt.

Depilacja laserowa
Coraz więcej kobiet decyduje się na depilację laserem. Metoda ta jest poprzedzona specjalistyczną ankietą oraz testem, który potwierdzi czy nasza skóra nie reaguje alergicznie na światło lasera. Usuwanie owłosienia za pomocą lasera przebiega etapowo. Chcąc usunąć owłosienie należy poddać się kilku zabiegom z przerwami trwającymi ok. miesiąca. Wynika to z tego, że włosy nie rosną jednocześnie, a laser działa tylko na te, które są w fazie wzrostu. Depilacja laserowa wykonywana jest przez specjalistów w salonach kosmetycznych, ale pozwala zredukować owłosienie na kilka lat.

Obecnie rynek kosmetyczny oferują nam tak szeroki wybór metod depilacji, że z pewnością każdy znajdzie tę odpowiednią dla siebie. Argumentami, jakimi powinniśmy się kierować przede wszystkim są: nasze zdrowie, stan skóry oraz ilość owłosienia. Warto wziąć również pod uwagę naszą wrażliwość na ból, zabieg wykonany przez profesjonalnego kosmetologa jest znacznie mniej bolesny. Oprócz wprawy i wiedzy kosmetolodzy dysponują również specjalnymi kosmetykami, które zmniejszają wrażliwość na ból. W tym miejscu warto wspomnieć o Centrum Zdrowia i Urody Odnowa Turzyn ze Szczecina, oferującym zabiegi depilacji w atrakcyjnych cenach – więcej o metodach depilacji dostępnych w Odnowie tutaj: https://odnowaturzyn.pl/kosmetologia/usuwanie-owlosienia-2/ . Ich Kosmetolodzy posiadają wieloletnie doświadczenie, dysponują doskonałymi kosmetykami, dzięki czemu ból w trakcie zabiegu zredukowany jest do minimum.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz