Depilacja laserowa – trzy rzeczy, które musisz wiedzieć przed podjęciem decyzji | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Depilacja laserowa – trzy rzeczy, które musisz wiedzieć przed podjęciem decyzji

2 czerwca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Marzysz o tym, aby przez cały czas cieszyć się idealnie gładką skórą, jednak korzystanie z maszynki jednorazowej (niemal codziennie!) bardzo Cię męczy? Depilacja laserowa może być idealną propozycją dla Ciebie – to świetny sposób na pozbycie się zbędnych włosków raz na zawsze! Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o skorzystaniu z depilacji laserowej!

depilacja

Nie wszystkie lasery są tak samo skuteczne

Wokół depilacji laserowej narosło wiele mitów, jednak – co bardzo istotne – należy wiedzieć , że ta technika usuwania zbędnego owłosienia nieustannie się rozwija. Obecnie powstaje coraz więcej nowoczesnych laserów, które pozwalają na osiągnięcie naprawdę spektakularnych efektów!

Zanim podejmiesz decyzję o skorzystaniu z depilacji laserowej, mądrze wybierz klinikę kosmetologiczną, z usług której skorzystasz. Dlaczego to tak ważne? Niektóre salony kosmetyczne oferują nieco przestarzałe techniki depilacji laserowej – a przecież nie tego szukasz. Beauty Skin to nowoczesna klinika kosmetologiczna, która wykorzystuje takie technologie, jak GentleLase, laser Vectus, a także niezwykle zaawansowany laser Thunder MT, który łączy w sobie dwa źródła światła – laser aleksandrytowy i Nd:YAG.

Co bardzo istotne, przed pierwszym zabiegiem należy odbyć specjalną konsultację, podczas której zostanie sprawdzony stan Twojej skóry, a także kolor i grubość włosków. Na tej podstawie pracownik kliniki dopasuje rodzaj lasera, który – w Twoim konkretnym przypadku – pozwoli na uzyskanie najlepszych rezultatów.

Odpowiednie przygotowanie do zabiegu to podstawa!

Kolejna istotna rzecz, którą musisz wiedzieć przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z depilacji laserowej – niezbędne będzie odpowiednie przygotowaniu do zabiegu. Chodzi tutaj między innymi o unikanie niektórych leków, mających działanie fotouczulające, o unikanie opalania, a nawet peelingów, które mogą uszkodzić strukturę skóry.

Ważnym elementem jest także zgolenie włosków w miejscu, które będzie depilowane laserem. Należy to zrobić najlepiej dzień przed lub w dniu zabiegu. Pomiędzy zabiegami nie należy obawiać się golenia, jeśli jakieś włoski odrosną, można je zgolić maszynką bez obawy, że włoski będą mocniejsze! Należy jednak unikać depilacji, która wyrywa włoski tj. wosk, depilator, pęseta czy pasta cukrowa.

O tych i innych etapach przygotowania do pierwszego zabiegu dowiesz się podczas konsultacji wstępnej. Pamiętaj – im lepiej przygotujesz się do depilacji laserowej, tym szybciej Twoja skóra stanie się idealnie gładka.

Zabieg depilacji laserowej jest całkowicie bezpieczny dla skóry

Wahasz się w kwestii depilacji laserowej, ponieważ Twoja skóra jest bardzo wrażliwa i nie masz pewności, jak zareaguje na laser? Być może się zdziwisz, ale… skóra po depilacji laserowej będzie o wiele zdrowsza i ładniejsza niż w przypadku innych metod usuwania owłosienia. Jak to możliwe?

To bardzo proste. Korzystanie z golenia maszynką jednorazową jest dobrym przykładem – częste używanie maszynki podrażnia skórę, a także powoduje pojawianie się na niej nieestetycznych krostek. W efekcie skóra nie wygląda zbyt dobrze. Podobnie jest z woskiem – zaczerwienienie i podrażnienie na skórze to normalny efekt przy tej metodzie depilacji.

Nowoczesne lasery wykorzystywane przy depilacji laserowej są nie tylko skuteczne, ale też nieinwazyjne, a przez to całkowicie bezpieczne dla skóry. Dotyczy to także skóry wrażliwej. Doskonałym przykładem jest GentleLase, który – dzięki zastosowanej technologii – nie powoduje także dyskomfortu w trakcie zabiegu. To ważna informacja dla osób, które rozważają skorzystanie z depilacji laserowej!

Beaty Skin – kliniki kosmetologiczne dla wymagających

Kliniki kosmetologiczne Beauty Skin oferują najbardziej nowoczesne techniki depilacji laserowej w Polsce. To idealna propozycja dla osób, które chcą po raz pierwszy skorzystać z tej metody usuwania zbędnego owłosienia i zależy im przede wszystkim na bezpieczeństwie i wysokiej jakości obsługi. Umów się na konsultację w Beauty Skin i przekonaj się, że posiadanie idealnie gładkiej skóry jest na wyciągnięcie ręki!

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz