Czym charakteryzuje się styl francuski w modzie? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Czym charakteryzuje się styl francuski w modzie?

25 lipca 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Styl francuski jest niedoścignionym wzorem dla wielu pań. W końcu „chic parisien” oznacza klasę, pewną dozę nonszalancji, a przy tym stylowy wygląd, którego zazdrości Francuzkom cały świat! Na czym dokładnie polega styl francuski i czy możesz odtworzyć go nie mieszkając we Francji?

chic parisien

Na czym polega styl francuski?

Styl francuski jest podziwiany na całym świecie, a przy tym… stosunkowo tani. Francuzki, które ubierają się w tym popularnym stylu z dużą dozą nonszalancji podchodzą do najnowszych modowych trendów, trzymając się ciągle pewnych określonych zasad. Styl francuski stał się popularny dzięki ikonom światowego formatu: Audrey Hepburn, Jane Birkin czy Brigitte Bardot i cieszy się nieprzerwanym uznaniem od wielu lat.

Patrząc na kobiety, które ubierają się w stylu francuskim, można dostrzec pewne cechy wspólne wszystkich stylizacji. Podpowiadamy, jak skompletować garderobę, by móc cieszyć się iście paryskim wyglądem na co dzień!

Zamierzona nonszalancja

Cechą charakterystyczną stylu paryskiego jest pewna nonszalancja gdy chodzi o sposób noszenia ubrań. Innymi słowy, kobiety ubierające się w tym stylu celowo nakładają niektóre elementy stroju niedbale, by sprawić wrażenie pośpiechu czy roztargnienia. Nonszalancko wsunięta w spodnie koszula czy zawadiacko odpięty pierwszy guzik koszuli – to cechy, po których poznasz styl francuski.

Klasycznie, stylowo… ekonomicznie!

W stylu francuskim cenione są w szczególności ubrania uniwersalne i ponadczasowe. Tworząc garderobę w tym stylu, możesz skompletować tzw. szafę kapsułową, czyli tak dobrać ubrania, by każdy element pasował do pozostałych. To nie tylko wygodne i stylowe rozwiązanie, ale przede wszystkim duża oszczędność!

baleriny

W Twojej szafie nie może zabraknąć prostych, eleganckich ubrań jak np. spódnice czy koszule, a także butów pasujących do wielu stylizacji, np. https://deezee.pl/baleriny.

Szafa kapsułowa to rozwiązanie, które oszczędza pieniądze, przestrzeń domową, a także… czas! Posiadając ograniczoną ilość ubrań zdecydowanie szybciej wybierzesz stylizację, a ponadto mniej czasu spędzisz piorąc i prasując ubrania.

Oszczędny makijaż

Makijaż w stylu francuskim jest bardzo prosty, dzięki czemu pokochasz go zwłaszcza o poranku, gdy wstanie z łóżka stanowi duże wyzwanie. W stylu francuskim stawia się bowiem na makijażowy minimalizm: rzęsy delikatnie pokryte tuszem, muśnięcie różu na policzkach i na ustach – matowa, różana szminka. Na wieczorne wyjścia łagodną pomadkę możesz zastąpić intensywną czerwienią – i to jedyna różnica pomiędzy makijażem dziennym a wieczorowym. Wyjątkowo prosto, prawda? To dlatego że – podobnie jak w przypadku ubrań – styl francuski stawia na uwydatnianie naturalnego piękna poprzez jego delikatne uwypuklenie. To świetne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli cenisz sobie minimalizm!

Mamy nadzieję, że z naszym poradnikiem stworzenie Twojej własnej stylizacji w stylu francuskim stanie się zdecydowanie prostsze. Pamiętaj: w przypadku chic parisien prościej oznacza lepiej!

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz