Czy irygator jest niezbędny do utrzymania higieny jamy ustnej?

17 stycznia 2023, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Od pewnego czasu irygatory do zębów stają się coraz bardziej popularne. W końcu wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest higiena jamy ustnej i jakie ma znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia. Irygator to urządzenie, które umożliwia dotarcie do wszelkich szczelin międzyzębowych i innych miejsc w jamie ustnej, które nie są dostępne dla szczoteczki.

irygatory do zębów

Szczoteczki manualne a szczoteczki soniczne

Szczoteczki manualne to świetne rozwiązanie na co dzień, szczególnie dla osób, które preferują proste rozwiązania. Szczoteczki manualne doskonale sprawdzają się w przypadku nadwrażliwości zębów, problemów z dziąsłami oraz u osób z dobrą techniką mycia zębów. Dobrym wyborem są szczoteczki z gęstym włosiem, które znacznie lepiej usuwają osad i płytkę nazębną. Jeśli jednak mamy kłopot z opanowaniem poprawnej techniki mycia, znacznie lepiej sprawdzą się szczoteczki soniczne lub elektryczne, które coraz częściej polecane są przez stomatologów. Taka szczoteczka większość pracy wykonuje za nas. Posiada przydatne funkcje, takie jak timer oraz spory wybór programów czyszczenia, które są dostosowane do różnych potrzeb jamy ustnej. Irygatory do zębów mogą być za to świetnym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji, szczególnie jeśli chodzi o higienę trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej i pielęgnację dziąseł. Irygatory posiadają regulację ciśnienia strumienia wody, co zapewnia doskonałą higienę i pomaga lepiej dopasować jego działanie do stanu zdrowia i wrażliwości jamy ustnej. W połączeniu z nicią dentystyczną irygator doskonale poradzi sobie z oczyszczeniem problematycznych miejsc takich jak zęby położone z tyłu, na przykład szóstki, siódemki czy ósemki. Dodatkowo irygator świetnie sprawdzi się w przypadkach, gdzie przestrzenie międzyzębowe są tak przylegające do siebie, że trudno je dobrze wyczyścić przy pomocy nici. Irygator jest dobrą opcją dla każdego. Polecany jest szczególnie dla osób z aparatem ortodontycznym i dla osób, które mają problemy z dziąsłami.

Irygatory do zębów to świetne rozwiązanie

Irygator do zębów to profesjonalne urządzenie, którego głównym zadaniem jest czyszczenie przestrzeni międzyzębowych i dbanie o zdrowie dziąseł. Zamiast wody w niektórych modelach można również wykorzystać płyn do higieny. Dlaczego irygatory do zębów są tak potrzebne? Niestety w ciągu dnia na zębach osadzają się bakterie i płytka nazębna. Jeśli nie jest ona systematycznie usuwana może doprowadzić do rozwoju próchnicy. Oczywiście nie dzieje się to z godziny na godzinę. Bakterie próchnicze wytwarzają kwas, który powoli osłabia szkliwo. W konsekwencji dochodzi do powstania ubytków. Zwykle proces tworzenia się próchnicy trwa dość długo. Oznacza to, że ważna jest codzienna higiena, dbanie nie tylko o same zęby, ale także przestrzenie między nimi, dziąsła oraz język. Pierwszym krokiem higieny jamy ustnej powinno być więc korzystanie z irygatora i/lub nici dentystycznej. Następnie można przejść do umycia zębów szczoteczką, a ostatnim etapem powinno być płukanie zębów przy pomocy płynu. Te trzy kroki sprawiają, że można zadbać o swoją jamę ustną i nie dopuścić do powstania próchnicy. Dodatkowo korzystanie z irygatora ma spore znaczenie w przypadku osób z aparatem stałym na zębach. Jego używanie znacząco ułatwia czyszczenie elementów wokół aparatu. Czy irygator jest więc niezbędny do utrzymania higieny jamy ustnej? W wielu przypadkach irygator jest niezastąpiony. Bardzo ułatwia dbanie o higienę trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Świetnie się sprawdzi przy kłopotach z dziąsłami. Jego używanie pomaga utrzymać świeży oddech oraz zapewnia lepszą ochronę przed próchnicą.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz