Czy dieta może pomóc w walce z cellulitem? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Czy dieta może pomóc w walce z cellulitem?

20 lipca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Cellulit to zmora większości kobiet i wielu mężczyzn. O ile dość łatwo „zapracować sobie” na skórkę pomarańczową, o tyle trudną ją zwalczyć. Dowiedz się, czy i jaka dieta może wspomóc walkę z tego rodzaju niedoskonałościami skóry.

cellulit

Cellulit jest przypadłością, która – wbrew obiegowej opinii – wcale nie dotyczy wyłącznie osób z nadmierną masą ciała. Bywa powodem do kompleksów wielu szczupłych kobiet, które – zamiast jędrnej i elastycznej skóry – zmagają się z widocznymi grudkami.

Co jeść, by wspomóc redukcję cellulitu?

Nieprawidłowy sposób odżywiania jest jednym z tych czynników, które wpływają na powstawanie cellulitu. Czasami wystarczy zmiana kilku nawyków żywieniowych, aby krok po kroku zredukować widoczność skórki pomarańczowej.

– Dobra wiadomość jest taka, że nie istnieje specjalistyczna dieta antycellulitowa. Oznacza to, że nie musisz stosować konkretnego jadłospisu, aby pokonać skórkę pomarańczową. Najważniejsze jest unikanie w posiłkach nadmiernej ilości niezdrowego tłuszczu, a także cukrów prostych. Dania na bazie produktów wysoko przetworzonych także nie powinny królować w codziennym jadłospisie – podpowiada dietetyczka opracowująca diety w firmie Nice To Fit You, której specjalnością jest catering dietetyczny.

Krokiem w dobrą stronę jest dieta niskotłuszczowa – szczególnie pozbawiona tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Alternatywą powinny być zdrowe tłuszcze, tj. pozyskiwane z olejów roślinnych. Nie oznacza to jednak, że można bezkarnie objadać się daniami smażonymi. Taka obróbka nie jest wskazana – lepiej zastąpić ją pieczeniem lub gotowaniem na parze.

Dieta na cellulit powinna także obfitować w:

  • produkty pełnoziarniste – stanowiące źródło węglowodanów złożonych,
  • warzywa i owoce – dostarczające solidny zastrzyk witamin i składników mineralnych.
  • orzechy – skarbnica zdrowych tłuszczów.

Zadbaj również o odpowiednie nawodnienie, aby wspomóc oczyszczanie. Nie obawiaj się, że picie wody będzie skutkować jej zatrzymaniem w organizmie i nasileniem cellulitu. To tak nie działa… Jeśli nie przepadasz za wodą, możesz sięgnąć po herbatę zieloną, herbatę czerwoną czy herbatę białą. Dobrze sprawdzą się również herbaty ziołowe.

Catering dietetyczny – aby walka z cellulitem była skuteczniejsza

Dopiero przymierzasz się do rozpoczęcia diety skierowanej przeciwko cellulitowi? Aby komponowanie posiłków było łatwiejsze, zacznij od wsparcia. Z pomocą przychodzi catering dietetyczny, w ramach którego możesz zamówić dietę pudełkową w wybranym wariancie menu.

Decydując się na taką opcję, masz pewność, że przyrządzane posiłki będą wpisywały się w założenia diety antycellulitowej. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia również ogromna oszczędność czasu i smaczne jedzenie – zgodne z twoimi preferencjami smakowymi.

Pamiętaj! Dieta na cellulit to zaledwie jeden z elementów skutecznej walki ze skórką pomarańczową. Zwiększenie aktywności fizycznej to kolejny klucz do sukcesu.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz