Ćwiczenie w plenerze – gotowe siłownie dla każdego

29 września 2017, dodał: AnnaK00994
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jeszcze kilka lat temu ludzie wstydzili się swojej aktywności fizycznej. Jeżeli chcieli schudnąć, to starali się ćwiczyć na siłowniach zamkniętych, a jeżeli biegali, to tylko i wyłącznie po zmroku. Obecnie zachowanie ludzkie trochę ewaluowało i widok biegających czy ćwiczących osób na świeżym powietrzu jest normalną rzeczą. Tym bardziej, że przy osiedlach i w parkach powstało wiele miejsc – w tym siłownie, które przeznaczone są do trenowania. 

siłownia zewnętrzna

Rurki i drążki

Wiele osób pewnie nie raz zadawało sobie pytanie, do czego przeznaczone są niewielkie konstrukcje wykonane z rurek, na których co jakiś czas widać bujających się chłopaków. Są to siłownie zewnętrzne, na których całkowicie za darmo można podnosić swoją sprawność fizyczną. Zdając sobie sprawę z cen karnetów, a także kwot, jakie trzeba wydać na sprzęt do własnej siłowni, mnóstwo osób zaczyna uprawiać street workout, czyli jednym słowem trening uliczny. Dużym ułatwieniem w takim treningu okazują się urządzenia street workout, które bardzo często zauważyć można na uboczach miejskich parków. Z tego typu rozwiązań najczęściej korzystają młode osoby, które spotykają się tam regularnie i wykonują wspólne treningi. Street workout opiera się przede wszystkim na drążkach, które służą do podciągania lub wykonywania najróżniejszych figur swoim ciałem.

Obwodowe stacje treningu

Okazuje się jednak, że urządzenia przeznaczone do treningu ulicznego skierowane są do ograniczonego grona osób zainteresowanych. Nic więc dziwnego, że prezydenci i burmistrzowie miast godzą się na siłownie zewnętrzne, które służą już każdemu. Jednym z takich rozwiązań są siłownie zewnętrzne oparte o stacje treningu indywidualnego i grupowego STiiG. Pełna ofertą urządzeń dostępna jest na stronie http://stiig.pl/, gdzie również poznamy zalety i możliwości siłowni plenerowych dla każdego. Z siłowni skorzystać mogą bowiem nie tylko doświadczeni użytkownicy, ale również osoby, które tego typu treningi traktują raczej rozrywkowo i rekreacyjnie. Nie ulega jednak wątpliwości, że każdy z obiektów, jakie powstają na terenach miast czy wsi, przyczyniają się do poprawy aktywności mieszkańców. Jest to szczególnie ważne teraz, gdzie dużym problemem jest otyłość, która może doprowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem. Oprócz tego ćwiczenie na powietrzu ma jeszcze wiele innych plusów. Nie dość, że jest całkowicie darmowe i nie wymaga żadnych wkładów finansowych, to dodatkowo jest zdrowsze od ćwiczenia w pomieszczeniach zamkniętych, wentylowanych za pomocą elektrycznych klimatyzatorów, które powodują, że wielokrotnie brakuje świeżego powietrza.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dywan z długim włosiem
Dzień dobry. Gdzie mogę zamówić jakiś ładny elegancki dywan z długim włosiem. Czy...
Czy ładny i trwały zapach musi być …
Odpowiadając na pytanie: nie musi. Wystarczy kupować na promocjach :). Ja często na...
paznokcie u faceta...
Coraz więcej facetów nie obcina paznokci... Zauważyłyście to?
Ile kosztuje teraz malowanie mieszk…
A może tapeta zmywalna? Na dłużej wystarczy i nie wydzieli tylu trujących substancji co farba...