Ćwiczenia w domu – jak zacząć? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Ćwiczenia w domu – jak zacząć?

22 grudnia 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Chcesz zacząć prowadzić aktywny, zdrowy tryb życia? Zastanawiasz się, od czego zacząć? Ćwiczenia w domu, warzywa, owoce, woda, elektrolity? Na pewno przyda ci się kilka sprawdzonych sposobów.

cwiczenia w domu

Po pierwsze – organizacja i usuwanie nieistniejących przeszkód

Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że umiarkowana aktywność fizyczna jest niezbędna dla zachowania kondycji i dobrego stanu zdrowia, to zrobiłeś już pierwszy krok na drodze do lepszego samopoczucia. Niestety od tego czasu nic nie zrobiłeś w tym kierunku. Nadal nie ćwiczysz, nie poprawiłeś swojej diety, ani nawet nie zacząłeś lepiej nawadniać swojego ciała, bo nie pijesz odpowiedniej ilości wody ani nie sięgasz po elektrolity dla dorosłych.

Chcąc zmienić jednak ten stan rzeczy, zacznij od usuwania przeszkód, które istnieją tylko w twojej głowie. Nie usprawiedliwiaj siebie brakiem czasu, bo na umiarkowane ćwiczenia fizyczne potrzebujesz tylko 30 minut dziennie. Wystarczy, że krócej będziesz przeglądać media społecznościowe, zrezygnujesz z oglądania serialu, który widziałeś już wcześniej, albo poświęcisz trochę mniej czasu na spacery po galerii handlowej.

Wygospodaruj w domu trochę miejsca, by rozłożyć tam matę do ćwiczeń. Zainwestuj w odpowiedni sportowy strój i w szklaną lub metalową butelkę, którą przeznaczysz na wodę lub elektrolity do picia, bo w czasie ćwiczeń trzeba koniecznie nawadniać organizm. Wreszcie nie oglądaj się na nikogo, tylko zacznij ćwiczyć.

Jakie ćwiczenia wybrać na początek?

Z pewnością zastanawiasz się, od jakich ćwiczeń rozpocząć nowy, aktywny dzień. Być może ten dylemat urósł w twojej głowie do rangi problemu i to zupełnie niepotrzebnie. Z pewnością słyszałeś już takie określenia jak trening kardio, pilates czy trening interwałowy. Wiesz, że po treningu nie sięga się po słodycze, tylko po wartościowe przekąski i elektrolity. Ciągle jednak nie wiesz, na co postawić.

Tymczasem powinieneś zacząć od tego, co lubisz. Ćwicz tak, by było to dla ciebie przyjemne, by sprawiało ci radość, a jednocześnie nie doprowadzało do jakiegoś wielkiego zmęczenia. Jeśli na początku postawisz na zbyt intensywne treningi, szybko się zniechęcisz i przestaniesz ćwiczyć. Przecież nie przygotowujesz się do olimpiady, a chcesz tylko zadbać o właściwą formę. Po treningu rozciągaj się i nawadniaj właściwie organizm – pij dużo wody, postaw na elektrolity i owoce, takie jak chociażby arbuzy i melony.

Eliminuj złe nawyki żywieniowe, a wprowadzaj te dobre

Moment, w którym zaczniesz ćwiczyć w domu, to także odpowiedni czas na zmianę nawyków żywieniowych. Nie przeprowadzaj jednak radykalnych zmian. Wystarczy, że zaczniesz rezygnować ze złych nawyków, a w to miejsce wprowadzać te bardziej przyjazne dla twojego organizmu. Ogranicz więc jedzenie typu fast food, a w to miejsce wprowadź ulubione warzywa i owoce. Zrezygnuj ze słodkich soków i napojów, a zamiast nich sięgaj po wodę i w czasie treningów po elektrolity dla dorosłych. Trzy duże posiłki zastąp pięcioma mniejszymi porcjami, a szybko dostrzeżesz pozytywne efekty.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz