URODA I ZDROWIE

Co to są dermokosmetyki?

9 grudnia 2020, dodał: Redakcja

Obecnie na rynku znaleźć można bardzo bogatą i urozmaiconą ofertę z branży kosmetycznej, jednakże tak naprawdę trudno jest wybrać kosmetyki, które okażą się najlepsze. Ostatnim czasem bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno dermokosmetyki do makijażu jak i do włosów, ich duża popularność związana jest przede wszystkim z naturalnym pochodzeniem. W poniższym artykule dowiesz się czym są dermokosmetyki, dlaczego warto je stosować oraz wiele innych, istotnych informacji!

Dermokosmetyki – czym są? Ogólne wyjaśnienie 

Czy wiesz, ze dermokosmetyki bardzo często nazywane są produktami aptecznymi lub dermatologicznymi? Dzieje się tak poprzez ich działanie, które ma charakter jak najbardziej leczniczy. Co istotne ich produkcja przebiega w specjalnie przygotowanych, sterylnych warunkach przez doświadczonych dermatologów, chemików oraz kosmetyków. Cały proces produkcyjny jest bardzo zbliżony do metod opracowywania pełnoprawnych leków. Co bardzo istotne? To, iż dermokosmetyki do włosów oraz ciała składają się tylko i wyłącznie z naturalnych składników, nie zawierają żadnych sztucznych barwników ani innych mieszanek zapachowych. Warto zaznaczyć, że działanie dermokosmetyków jest bardzo pozytywne, działa korzystnie na organizm, naturalne kosmetyki ze względu na swój skład pomagają przede wszystkim w leczeniu skóry. Dermokosmetyki zapobiegają wielu różnym podrażnieniom, które najczęściej wywoływane są przez:

  • niekorzystne warunki atmosferyczne 
  • zanieczyszczenia środowiska
  • oraz podłoże alergiczne.

Dermokosmetyki mają na celu zwłaszcza zapewnienie ochrony, oraz usuwanie zmian powstających na wskutek chorób skóry, jedną z najczęstszych chorób na które stosuje się te preparaty jest atopowe zapalenie skóry. Warto jednak dodać, iż tego typu kosmetyki mogą być stosowane również w przypadku zdrowego naskórka, bowiem doprowadzają do jego wzmocnienia. 

Dermokosmetyki – skład i funkcje 

Powinieneś wiedzieć, że jedną z największych zalet zastosowania dermokosmetyków jest to, że nie zawierają żadnych konserwantów, dzięki czemu nie podrażniają skóry. Obecnie podczas produkcji dermokosmetyków najczęściej wykorzystuje się takie składniki jak:

  • witamina C- znacznie poprawia produkcję kolagenu, spełnia zarówno funkcję ochronną, naprawczą jak i przeciwzapalną
  • witamina E- jej działanie ma charakter antyoksydacyjny
  • witaminy z grupy B- odgrywają istotną rolę podczas ochrony i nawilżenia skóry
  • substancje roślinne- wśród nich znajdują się między innymi: aloes, zielona herbata oraz soja
  • środki o charakterze złuszczającym
  • oraz lipidy- znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim w kuracjach leczniczych, między innymi w trakcie leczenia atopowego zapalenia skóry oraz łuszczycy.

Co istotne? Należy mieć na uwadze, iż dobór odpowiednich dermokosmetyków powinien być uzależniony do rodzaju danego problemu zdrowotnego! Dzisiaj na rynku dostępne są różne rodzaje naturalnych kosmetyków, zakupić można zarówno dermokosmetyki do włosów, makijażu, oraz na cerę trądzikową. Dużą zaletą kosmetyków naturalnego pochodzenia jest fakt, iż mogą być one stosowane przez kobiety w ciąży, gdyż nie zawierają żadnych składników o podłożu alergicznym!

Dermokosmetyki – dlaczego warto?

Kosmetyki naturalne wykazują bardzo pozytywne działanie lecznicze, z powodzeniem można jest stosować na co dzień zamiast tradycyjnych preparatów. Powinieneś jednak pamiętać, iż ostateczny wybór musi zależeć od danej sytuacji oraz od problemu z jakim się zmagasz, gdyż odpowiednio dobrane okażą się jak najbardziej skuteczne w przypadku różnych chorób skóry. Jeśli jesteś zainteresowany dermokosmetykami, zapoznaj się z dostępną ofertą na urodyczas.pl i wybierz odpowiednie rozwiązanie dla siebie, dzięki naturalnym kosmetykom będziesz w stanie uporać się z wieloma dolegliwościami!

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

promocje kosmetyków
wazne, zeby sprawdzic date waznosci, moze jest bliska konca?
Pomysł na biznes
Mój salon kosmetyczny działa idealnie, wszelkie nowinki, świetny serwis, szkolenia na nowym sprzęcie,...
Problemy z kręgosłupem
U mnie koniecznie trzeba było zrobić rezonans całego kręgosłupa a teraz czeka mnie rehabilitacja...
Ból w śródstopiu
Może warto zrobić rezonans? Ja szybko dostałam się prywatnie, a po takim dokładnym badaniu...