Co to są autokeratorefraktometry?

15 lipca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Komputerowe badania wzroku realizowane w sposób automatyczny to rozwiązanie, które wykorzystywane jest w niemal wszystkich gabinetach okulistycznych i optometrycznych. Znajdują one swoje zastosowanie m.in. podczas badania astygmatyzm. Jak można stwierdzić astygmatyzm przy zastosowaniu nowoczesnych metod? Jakie urządzenia wykorzystywane są do wykonania obiektywnego badania wady wzroku i keratometrii? Wyjaśniamy!

Co to są autokeratorefraktometry?

Jak stwierdzić astygmatyzm?

Astygmatyzm to jedna z najczęściej występujących wad wzroku, którą można skutecznie wykryć przy zastosowaniu aktualnie dostępnych badań. Zdecydowanie najskuteczniejszym testem pozwalającym na stwierdzenie astygmatyzmu jest badanie wady refrakcji za pomocą urządzenia, jakim jest autokeratorefraktometr pozwalający na zautomatyzowane, sterowane komputerowo badania wady refrakcji. Kolejnym przydatnym rozwiązaniem okazuje się także rzutnik optotypów, czyli specjalistyczne urządzenie przeznaczone do szybkiego i subiektywnego zbadania ostrości wzroku.

Autokeratorefraktometry – czym są?

Autokeratorefraktometr to specjalistyczne urządzenie przeznaczone do automatycznego pomiaru refrakcji wady wzroku i keratometrii. Realizuje ono pomiar krzywizny rogówki poprzez wyemitowanie do oka wiązki promieniowania podczerwonego oraz analizę wiązki refleksów, które zostaną odbite od dna oka. W dzisiejszych czasach autokeratorefraktometry stanowią podstawowe wyposażenie niemal wszystkich gabinetów okulistycznych.

Autokeratorefraktometr do gabinetu okulistycznego – jaki wybrać?

Wybór autokeratorefraktometru do gabinetu okulistycznego czy optometrycznego to decyzja, którą warto przemyśleć i postawić na wysokiej klasy urządzenie pozwalające na wykonywanie prawidłowych badań. Podejmując decyzję o zakupie tego typu urządzenia, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych czynników, jakimi są parametry, takie jak:

  • dokładność wykonywanego badania,
  • szybkość wykonywanego badania,
  • powtarzalność realizowanych badań.

Poszukując wysokiej jakości urządzeń pozwalających na pomiar refrakcji oka oraz krzywizny rogówki warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania zapewniające wysokie parametry techniczne, takie jak autokeratorefraktometry dostępne w ofercie renomowanego dostawcy nowoczesnych urządzeń okulistycznych MDT. Sklep ten posiada w swojej ofercie najwyżej jakości autokeratorefraktometry, które pozwalają na uzyskanie niezwykle dokładnych wyników oraz przyspieszenie badania refrakcji, a co za tym idzie – sprawne i efektywne dobranie prawidłowej korekcji wzroku.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz