Co to jest IQOS. Czy istnieją produkty alternatywne?

25 lipca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że palenie szkodzi zdrowiu. Substancję, którą osoby palące przyswajają – czyli nikotynę – można wprowadzić do organizmu na trzy sposoby: paląc papierosy tradycyjne, papierosy elektroniczne oraz właśnie poprzez wykorzystanie podgrzewacza do tytoniu IQOS.

IQOS – co to jest

IQOS jest dość niedawnym wynalazkiem. To urządzenie zbudowane jest z płytki, która podgrzewa tytoń i wkładów z tytoniem. Bardzo ważne jest to, że IQOS nie spala tytoniu, ale jedynie go podgrzewa. Tytoń jest oczywiście czymś innym niż olejek w e-papierosie. A więc prawdziwy tytoń, lecz nie spalany, ale podgrzewany. Te różnice czynią IQOS alternatywą dla dwóch pozostałych sposobów palenia. Urządzenie jest wygodne, poręczne i zaprojektowane gustownie.

Dla kogo IQOS będzie odpowiedni

Mimo to, że używając IQOS nadal możemy ulec uzależnieniu oraz wdychamy substancje szkodliwe dla zdrowia, to jednak IQOS pozostaje – zgodnie z przeprowadzonymi badaniami – najzdrowszą metodą palenia. Nie można powiedzieć, że IQOS jest systemem całkowicie nieszkodliwym, ale względem zwykłych papierosów technologia podgrzewania stosowana w IQOS w rezultacie sprawia, że wchłaniamy znacznie mniej szkodliwych substancji.

Dlatego właśnie z IQOS korzystają osoby, które nie mogą lub nie chcą zrezygnować ze smaku prawdziwego tytoniu, a jednocześnie pragną zachować więcej zdrowia. IQOS jest polecany nałogowym palaczom jako mniej inwazyjny dla organizmu odpowiednik innych źródeł nikotyny.

Alternatywy dla IQOS

Wśród podgrzewaczy tytoniu IQOS był pierwszy i nadal pozostaje najbardziej popularny. Ale należy wspomnieć, że ta technologia jest stosowana również w innych urządzeniach. HiTaste (Oficjalna dystrybucja urządzeń) – tutaj także temperatura podgrzewania podlega regulacji, dodatkowo mamy wpływ na działanie podgrzewacza poprzez zaprogramowanie czasu jego działania. Wszystkie te produkty należą do tej samej grupy, podobieństw między nimi jest więcej niż różnic.

Co jeszcze warto wiedzieć o IQOS

Nie należy spodziewać się po IQOS zupełnej wolności od szkód dla naszego zdrowia, ale można zakładać, że przy korzystaniu z tego urządzenia będą one znacznie mniejsze. Jeżeli bierzemy pod uwagę czynnik ekonomiczny, to regularne używanie IQOS będzie nas kosztować mniej więcej tyle samo, ile wydajemy na papierosy tradycyjne. Wkłady z tytoniem są dostępne powszechnie, nie ma żadnych kłopotów z ich dostępnością.

IQOS jest dziełem amerykańskiego potentata tytoniowego Philip Morris. Posiada certyfikaty dopuszczające do sprzedaży i użytku. System został zaakceptowany przez światowe i europejskie agencje zajmujące się dopuszczaniem artykułów spożywczych i leków do obrotu rynkowego. Niektórzy lekarze, terapeuci uzależnień, zalecają swoim pacjentom cierpiącym na ciężki nikotynizm, przejście w kierunku używania IQOS jako etapu w pozbywaniu się nałogu. Wiele osób uważa także, iż IQOS jest bardziej „eleganckim” sposobem korzystania z tytoniu – urządzenie jest przedmiotem zaprojektowanym estetycznie.

Występuje jednak obawa, gdyż osoby podejmujące decyzję o używaniu nikotyny dziś bardzo często rozpoczynają właśnie do IQOS – to postęp względem zwykłych papierosów, lecz pamiętajmy, że i w tym przypadku nietrudno jest o uzależnienie.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz