Co można zrobić na drutach?

24 maja 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Czy robienie na drutach zyskuje na popularności? Zdecydowanie tak. Jednak należy pamiętać, że początki nie są proste. Aczkolwiek robić na drutach jesteśmy w stanie nauczyć się samemu. W Internecie sporo jest tutoriali, filmików oraz poradników, które krok po kroku nauczą Cię jak robić na drutach. Ręczne robótki początkujących nie są skomplikowane. Wystarczą druty oraz włóczki, a możemy stworzyć czapeczkę, rękawiczki lub szalik, które przydadzą się szczególnie w porze jesienno – zimowej. Aby nauczyć się robić na drutach, wystarczy motywacja i… cierpliwość, bo nie od razu będą tworzyć się piękne kompozycje.

Robienie na drutach – stwórz szalik dla bliskiej osoby

Jak zrobić szalik na drutach? Robienie na drutach to sama przyjemność. Zajęcie może być dla niektórych monotonne, ale efekt końcowy i satysfakcja, że stworzyło się coś samemu, jest bezcenne. Do zrobienia szalika będziemy potrzebowali włóczkę, zestawu drutów lub szydełek oraz igły do włóczki. To wszystko znajdziesz w sklepie z materiałami do szycia welnabawelna.pl

Projekt jakim jest szalik na drutach, zaliczamy do jednego z najprostszych w stawianiu pierwszych korków w robieniu na drutach. Do wyboru włóczki do szydełkowania mamy wiele propozycji, m.in. włóczki bawełniane, włóczki z alpaki lub włóczki z moheru. Pierwsze z nich cechują się gładkością włókna, posiadając odpowiednią cyrkulację powietrza. Wyroby z włóczki bawełnianej są mocne i wytrzymałe oraz nie powodują uczucia gryzienia, jak w przypadku włóczki wełnianej. Z kolei włóczki z alpaki są o wiele cieplejsze, a ich naturalne barwy są bardziej fantazyjne. Natomiast włóczka z moheru jest miękka, lekka oraz puchata.

Czapki na drutach – dopasuj włóczkę do rozmiaru głowy

Robienie na drutach czapki najlepiej rozpocząć o określenia obwodu naszej głowy. Tylko wtedy będziemy w stanie zrobić czapkę, która będzie pasować idealnie. Jest to istotne z tego powodu, że później może okazać się, że czapka, którą wykonaliśmy jest za mała. W przypadku, gdy chcemy, aby nasza czapka była bardzo ciepła, wybierzmy wełnę owczą, z alpaki, wielbłąda czy merynosa. W sklepie wełnabawelna.pl znajdziesz wełnę oraz jej mieszanki, które idealnie będą nadawać się do stworzenia czapki na drutach. Prostą czapkę, przy odpowiednich umiejętnościach, jesteś w stanie wykonać przez jeden wieczór. Podczas pierwszego kontaktu z zajęciem robienia drutach, warto posiłkować się poradnikami, które wprowadzą Cię w świat szydełkowania.

Podczas zdobywania umiejętności dziergania, miejmy na uwadze to, że nauka prawidłowego robienia na szydełku jest czasochłonna. Z czasem jednak zobaczysz, że będziesz w stanie stworzyć coraz to ciekawsze projekty, włącznie ze swetrem, który posłuży jako prezent dla bliskiej osoby. Pamiętaj jednak, aby dobierać na samym początku włóczki odpowiednej grubości, które będą łatwiejsze do trzymania. Robienie na drutach może okazać się twoim nowych hobby i świetną okazją do robienia prezentów dla najbliższych. Odrobina czasu i odpowiednie narzędzia, pozwolą na stworzenie najbardziej zawansowanych pomysłów.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz