Co kupujemy na ból gardła i katar?

22 września 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Przeziębienie to przenoszona drogą kropelkową choroba wirusowa. Drobnoustroje wnikają do górnych dróg oddechowych, gdzie przedostają się do wyścielających je komórek nabłonka. W gardle i nosie dochodzi do namnażania wirusów, co powoduje miejscowy stan zapalny – przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, ból gardła i katar. Co roku już od jesieni do wczesnej wiosny mnóstwo osób szuka skutecznego środka na ból gardła. Kierujemy się nie tylko własnym doświadczeniem z różnymi preparatami, ale również smakiem, gdyż część pastylek, choć zawiera te same substancje czynne, ma różne wersje smakowe i inne wielkości opakowań.

Pomoc w gardłowej sprawie

Ból gardła to jedne z najczęściej zgłaszanych objawów infekcji. Bardzo często wielu z nas w takiej sytuacji wybiera sprawdzony przez lata Cholinex w kilku wersjach smakowych, który działa przeciwzapalnie, zmniejszając obrzęk i przekrwienie błony śluzowej jamy ustnej i ból gardła.  Od kilku lat rosnącym powodzeniem cieszy się wersja Cholinex bez cukru. Co ciekawe, pomocny bywa także w leczeniu stanów zapalnych dziąseł, gdyż świetnie łagodzi ból i obrzęk towarzyszący stanom zapalnym w obrębie jamy ustnej.

Gdy pojawi się silny ból gardła możesz też sięgnąć po  lek – Orofar Max.  Pastylki mają w składzie chlorowodorek lidokainy – środek miejscowo znieczulający, przez co Orofar Max łagodzi ból gardła. Efekt znieczulający następuje już po 2 minutach od zastosowania i utrzymuje się do 4 godzin. Poza lidokainą, która działa przeciwbólowo, lek Orofar Max zawiera chlorek cetylopirydyniowy. Jest to substancja działającą miejscowo  – bakteriobójczo, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo.

Coś na katar

Gdy dokucza ci katar, masz przekrwioną błonę śluzową nosa lub zapalenie zatok przynosowych? Sięgnij po Sinulan Express Forte w postaci aerozolu do nosa. Preparat szybko i skutecznie usuwa wydzielinę, udrażniając nos. Wypłukuje mechanicznie zanieczyszczenia obecne w jamie nosowej, w tym cząsteczki białek, wirusów i bakterie, odblokowuje przewód nosowy i ułatwia oddychanie. Zmniejsza ciśnienie wewnątrz zatok i ból zatok.

Nie bagatelizuj długotrwałego kataru ani bólu gardła. Przedłużający się, ostry ból gardła z nasilającymi się objawami ze strony górnych lub dolnych dróg oddechowych oraz nasilający się ból zatok to wskazania do konsultacji lekarskiej.

Szybkie wyhamowanie

W zatrzymaniu wirusów i zahamowaniu infekcji pomoże również ViruProtect. To spray, który tworzy powłokę ochronną na powierzchni błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Preparat trypsynę. Trypsyna to enzym, który  ma zdolność niszczenia otoczki białkowej wirusów przez co blokuje proces namnażania się wirusów i hamuje proces infekowania kolejnych komórek. Trypsyna wykazuje szerokie spektrum działania na wirusy, dezaktywuje ponad 90% testowanych wirusów, co zostało potwierdzone w badaniach klinicznych (2). ViruProtect zawiera także glicerol, który izoluje wirusy oraz nawilża śluzówkę. ViruProtect skraca czas trwania przeziębienia nawet o 3 dni (1).  Viru Protect zawiera także glicerol, który tworzy aktywną osmotycznie barierę na śluzówce, która izoluje wirusy oraz wiąże cząsteczki wody zwiększając nawilżenie błony śluzowej, a tym samym zwiększając ochronę przed patogenami.

Ratunek czeka w aptekach, ale część z tych produktów (Cholinex i Orofar, Sinulan Express Forte) znajdziemy również na stacjach benzynowych, w sieciach supermarketów czy drogeriach, a także w małych sklepach spożywczych, gdzie również można dostać te popularne produkty.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zmarszczki i bruzdy
Takie głębsze zmarszczki to dopiero są po 50-tce, a ostatecznie można iść na zabieg odmładzający...
Oryginalna biżuteria
Też mam kilka takich oryginalnych, najbardziej lubię te z bursztynem
Dietetyk - porady
U mnie królują warzywa i owoce, a węglowodanów zbożowych jem coraz mniej.
Molestowanie dzieci, romanse księży…
Ja myślę, że za 10 lat to już mało kto będzie chodził do...