Anatomia stretchingu – kompletny ilustrowany przewodnik – recenzja

24 czerwca 2021, dodał: kasia001

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Leczenie bólu to szeroki temat, który w medycynie konwencjonalnej istnieje od niedawna, jednak wśród praktyków naturalnych metod uzdrawiania jest jednym z podstawowych zagadnień. Mają oni wiele metod na bóle związane z mięśniami i stawami, ale niektóre z nich działają także odprężająco i odstresowująco na pacjentów. Takim sposobem jest stretching – powszechnie kojarzony z rozciąganiem przed właściwymi ćwiczeniami. Okazuje się jednak, że może zdziałać o wiele więcej niż zapobieganie kontuzjom podczas wysiłku fizycznego. Umiejętnie przeprowadzony trening stretchingu wymaga pewnej wiedzy o anatomii i funkcjonowaniu poszczególnych partii mięśniowych – a wiedzę na ten temat znajdziecie w poradniku „Anatomia stretchingu”, przygotowującym do pracy z własnym ciałem w bezpieczny i skuteczny sposób.

anatomia stretchingu

Aktywność fizyczna wyzwala endorfiny, więc każda forma ruchu powoduje obniżenie napięcia psychicznego i relaks po ciężkim dniu pełnym stresów. W stretchingu można osiągnąć więc nie tylko korzyści zdrowotne dla ciała, ale także dla duszy i umysłu. Taki trening można zorganizować w domu, bez konieczności poświęcania czasu na wizyty w siłowni i ponoszenia dodatkowych kosztów. Zacząć można właściwie od razu – sama wypróbowałam już kilka ćwiczeń przedstawionych w książce i mogę stwierdzić, że nawet osoba o umiarkowanej kondycji, niewprawiona w ćwiczeniach może je poprawnie wykonać.
Dobrą informacją jest też to, że wystarczy już kwadrans dziennie, by w krótkim czasie poprawić nasze zdrowie i wydolność, a przy okazji zrelaksować się. Poprawi się też postawa ciała, zniknie tendencja do garbienia się, a nasz ogólny wygląd zyska młodzieńczą świeżość.

Jak zacząć się rozciągać? Na początek polecane są krótkie treningi, z naciskiem na określone partie mięśni. Ćwiczenia zostały tu opisane i doskonale zwizualizowane dzięki zdjęciom oraz rycinom partii mięśniowych, uaktywnianych podczas poszczególnych aktywności, co ułatwia ich wykonanie osobom początkującym. Przy okazji poznajemy informacje istotne ze zdrowotnego punktu widzenia, które pozwalają np. wykonać masaż powięzi, czy zwiększyć napięcie mięśniowe. Ważne jest, by robić to świadomie, sukcesywnie pracując nad słabszymi punktami swojego ciała bez pogłębiania problemów, które już istnieją, np. kontuzje czy ból stawów.

Ćwiczenia stretchingu są bliskie zarówno jodze, jak i pilatesowi. Są bezpieczne, więc mogą je wykonywać z równym powodzeniem kobiety i mężczyźni, zwiększając swoją sprawność, zręczność i refleks. Dzięki temu poradnikowi możecie poznać i zastosować m.in. stretching statyczny, stretching dynamiczny i rozciąganie balistyczne. Autorzy zadbali, by informacje medyczne i z dziedziny fitnessu były sformułowane w sposób przystępny dla laika. Łącząc je, zapewniają nam pełne przygotowanie teoretyczne i praktyczne do codziennych, samodzielnych treningów. Warto też zwrócić uwagę na ostrzeżenia, jakie są zamieszczone przy opisach ćwiczeń, np. by wykonywać je bez używania gwałtownych ruchów. To książka zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych sportowców, którzy znajdą tu ćwiczenia dedykowane swojej dziedzinie, znakomicie uzupełniające codzienny trening i regenerację po większym wysiłku.

Poradnik pozwala nauczyć się jak bezpiecznie zastosować zestaw ćwiczeń rozciągających, by pokonać bóle stawowo-mięśniowe i poprawić swą motorykę. Jest wartościową pozycją nie tylko dla fizjoterapeutów, ale też dla każdego, kto chce efektywnie pracować ze swoim ciałem.

Kasia

Książkę poleca Wydawnictwo Vital
Dziękujemy za przekazanie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mężczyzna idealny
Tak macie racje kobitki
Prezent dla szefowej
Pewnie to zależy od firmy. W mojej HR-y mają nawet osobny budżet na urodziny pracowników:)
szpilki i jak w nich chodzic ?
Ja z kolei super się czuję na szpilkach:) Ostatnio nawet zamówiłam sobie śliczną...
bez czego nie możecie się obejść?…
Bez internetu pewnie długo bym nie pożył. Ale z chęcią bym go wypróbowała...