Alex George: Miej lepszy dzień | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Alex George: Miej lepszy dzień

12 lipca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wyjątkowy poradnik o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży już w Polsce

Już 17 maja nakładem Wydawnictwa Insignis ukaże się książka dr. Alexa George’a „Miej lepszy dzień”. Ten przeznaczony dla młodszych czytelników tytuł dotyczy bardzo ważnego zagadnienia, o którym (na szczęście) coraz głośniej w przestrzeni medialnej, również w Polsce: chodzi o zdrowie psychiczne młodych ludzi.

Dr Alex George w lekki, przekonujący i – co bardzo istotne – niezwykle empatyczny sposób pokazuje czytelnikom, jak dbać o kondycję psychiczną. Ta książka wyposaży dzieci w praktyczną wiedzę i właściwe nastawienie do wszelkich problemów i kryzysów życiowych, tych mniejszych i tych bardziej poważnych, jakie mogą stać się ich udziałem w przyszłości, i pomoże im poradzić sobie z obecnymi. „Miej lepszy dzień” pomoże sprawić, że codzienna szarość odzyska kolory, a pesymistyczne nastawienie do otaczającego świata w końcu zostanie rozproszone przez promień optymizmu. Jedną z naczelnych myśli przyświecających autorowi jest to, by uczynić mówienie o zdrowiu psychicznym czymś najnormalniejszym na świecie.

Nikt z nas nie rodzi się z zapisaną w głowie instrukcją wyjaśniającą, jak utrzymać psychikę w dobrej formie. To umiejętność, którą musimy opanować, dorastając – i bywa to nie lada wyzwaniem. W książce „Miej lepszy dzień” znajdziecie słowa otuchy oraz wypróbowane i rekomendowane przez specjalistów metody na poprawę samopoczucia i codziennego funkcjonowania.

Czasami nawet dorosłym trudno jest ustalić, jakie samopoczucie jest normalną reakcją na perypetie życiowe, a jakie wymaga konsultacji ze specjalistą od zdrowia psychicznego. Co kłębi się w głowie dziecka lub ucznia nie ma pojęcia nikt poza nim samym. Dlatego edukacja to podstawa. Książka „Miej lepszy dzień” wyjaśnia, na czym polega równowaga psychiczna i gdzie znaleźć pomoc, jeśli sprawy wymkną się spod kontroli.

Zdrowie psychiczne jest nie tylko o problemach. Nasze umysły to niesamowite mechanizmy, dzięki którym możemy doświadczać wszystkich aspektów bycia człowiekiem. W książce znajdują się nie tylko informacje o tym, jak radzić sobie, gdy jest źle, ale także mnóstwo świetnych sposobów na czerpanie radości z życia, na zdrowe podejście do swoich ambicji, na odkrywanie swojej tożsamości i poczucie harmonii z samym sobą. Są tam także rady na temat pierwszych randek i zauroczenia, przyjaźni ze swoim ciałem, proste ćwiczenia wyciszające umysł oraz pomysły na kreatywne wyrażanie swoich myśli i emocji.

Książka dla każdego młodego człowieka. Książka „Miej lepszy dzień” jest napisana przystępnym i przyjaznym językiem przez lekarza, który w dzieciństwie sam zmagał się z uporczywymi negatywnymi myślami, lękami i presją rówieśniczą. Niech za krótką wizytówkę tej pozycji posłuży cytat, jej kilkuzdaniowe podsumowanie: „To, że miewasz złe dni, nie znaczy, że jesteś beznadziejny/a. Ani że jesteś dla innych ciężarem. Ani że jesteś złą osobą. Bo każdy może mieć lepszy dzień – jeśli nie dziś, to jutro”. Warto podsunąć dzieciom ten świetnie napisany i zilustrowany tytuł.

Doktor Alex George to brytyjski lekarz, osobowość telewizyjna oraz autor książkowych bestsellerów. Misją dr. George’a jest zwiększyć dostępność pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży. Realizuje ją z wielkim powodzeniem, uczestnicząc między innymi w kampanii na rzecz stworzenia miejsc, w których młodzi ludzie mogą otrzymać szybką pomoc od profesjonalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym (Early Support Hubs). W lutym 2021 roku premier Wielkiej Brytanii mianował dr. George’a na rządowym ambasadorem zdrowia psychicznego młodzieży.

Książkę poleca Wydawnictwo Insignis

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz