A. Watson: Żelazna wojna – zapowiedź | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

A. Watson: Żelazna wojna – zapowiedź

23 marca 2016, dodał: Marta Dasińska
Artykuł zewnętrzny

ANGUS WATSON – CZAS ŻELAZA 2

 

PREMIERA – 30 MARCA 2016

 

Czas

Druga część trylogii.

Część pierwsza „żelaznej” trylogii „Czas Żelaza” została wybrana najlepszą powieścią Fantasy Fiction 2014 w Stanach Zjednoczonych.

 

„Czy przeczytałbym część drugą? A czy foka lubi pływać? Dajcie mi młot, nalejcie piwa i, na bogów, niech ktoś skoczy do księgarni! [SF Crowsnest]

 

„Czas żelaza” to książka, która mnie zachwyciła. Cieszę się, że w planach są dwie kolejne części. Z niecierpliwością będę wypatrywał tomu drugiego.”

Czas1

ŻELAZNA WOJNA. TOM II

Przywódcy hartują się w ogniu wojen.

Wojownicy Wieku Żelaza, Dug i Lowa, opanowali zamek Maidun i oswobodzili niewolników. Ale teraz muszą utrzymać twierdzę.

Plemiona brytyjskie zamiast jednoczyć się w obliczu rzymskiej inwazji, stają przeciw sobie, a Maidun jawi się im, jako łatwy cel.

Szpiedzy Lowy przenikają do Galii. Odkrywają brytyjskich druidów na usługach Rzymian i spotykają charyzmatycznego generała – Juliusza Cezara. Na lojalności pojawia się rysa.

War is coming. Kto zapłaci jej cenę?

Czas

ANGUS WATSON

W wieku lat dwudziestu kilku Angus Watson miał już za sobą liczne i różnorodne doświadczenia zawodowe, od operatora wózka widłowego po bankiera inwestycyjnego.

Czas2Odkąd ukończył 30 lat wykonywał rozmaite zlecenia jako pisarz freelancer: szukał na potrzeby artykułu do „Telegraph” Wielkiej Stopy w Ameryce, nurkował z niemiecką flotą w Scapa Flow, pisał do „Financial Timesa” i pływał wśród lwów morskich u wybrzeży Wysp Galapagos, aby napisać artykuł dla „The Times”.

Teraz, gdy idzie mu na czwarty krzyżyk, Angus jest szczęśliwym mężem Nicoli i wychowuje w Londynie swojego synka Charliego.

Będąc fanem zarówno powieści historycznych, jak i epickiej fantasy, zwiedzając brytyjskie forty w ramach wykonywania zlecenia dla „Telegraph”, wpadł na pomysł napisania powieści fantastycznej osadzonej w realiach epoki żelaza, a koncept fabularny rozwinął, przemierzając starożytne brytyjskie szlaki podczas pracy nad kolejnymi artykułami. Możecie zaczepić go na Twitterze (@GusWatson) lub odwiedzić jego stronę internetową (www.guswatson.com).






Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz