URODA I ZDROWIE

7 dowodów na to, że catering dietetyczny uczy dobrych nawyków żywieniowych

28 lipca 2020, dodał: Redakcja

Czym są dobre nawyki żywieniowe? To przede wszystkim sposób odżywiania, który służy naszemu zdrowiu, zmniejsza ryzyko chorób, przyczynia się do smukłej sylwetki. Dobre odżywianie to także świetne samopoczucie, energia na co dzień, czyli – wyłącznie korzyści. Jednak życie w biegu, brak motywacji i czasu sprawiają, że zamiast przygotowywać zdrowe i smaczne posiłki, jadamy nieregularnie i stawiamy na przetworzoną żywność. Jak sobie z tym poradzić? Wypróbować catering dietetyczny!

CATERING DIETETYCZNY ŁÓDŹ

W jaki sposób tak zwana dieta pudełkowa, z dostawą pod drzwi, może wyrobić dobre nawyki żywieniowe?

#1 Regularne pory jedzenia

Zamawiając przykładowo catering dietetyczny Łódź, otrzymasz każdego dnia pięć posiłków, które zjesz o określonych porach. To ważne dla naszego organizmu, bo dzięki temu unikniesz napadów głodu. Regularne posiłki podkręcają dodatkowo nasz metabolizm, a to z kolei sprzyja odchudzaniu. Poza tym, jedząc mniejsze porcje, ale częściej, nie obciążasz żołądka. Dieta lekkostrawna to najlepsze rozwiązanie!

#2 Jesz smaczne, wartościowe posiłki

Przygotowywanie każdego dnia 4-5 posiłków bywa nie tylko czasochłonne, ale również wymaga dużej kreatywności. Między innymi dlatego tak szybko się poddajemy: wydaje nam się, że cały czas spędzamy w kuchni, a przecież rzadko mamy na to czas. Właśnie dlatego catering staje się świetnym rozwiązaniem: nie gotujesz, ale jesz smacznie i zdrowo. Na dodatek, czerpiesz inspirację na przyszłość i uczysz się nowych smaków.

#3 Nie podjadasz

Sięganie po słodycze, czy kaloryczne przekąski, rujnuje plan na zrzucanie zbędnych kilogramów. Zwłaszcza, jeżeli zastępują one porządny posiłek, zbilansowany według naszych potrzeb. Zamawiając dietę pudełkową, nie musisz już sięgać po żadne ponadprogramowe, bo posiłek będzie na ciebie czekał.

#4 Jedzenie zawsze przy sobie

Dobrym nawykiem żywieniowym jest przygotowywanie posiłków i zabieranie ich ze sobą – do pracy, na uczelnię, a nawet w podróż. Decydując się na przykład na catering dietetyczny Gdynia, nie musisz szykować lunch boxów, bo posiłki dostaniesz zapakowane w wygodnych, przenośnych pudełkach. Szczelnie zamknięte, na pewno nie sprawią kłopotu, za to zaspokoją głód!

#5 Pilnowanie diety

Nawyki żywieniowe to także dbanie o konkretną dietę, szczególnie, jeżeli liczymy kalorie lub musimy wykluczać jakieś grupy pokarmowe, na przykład zawierające gluten lub laktozę. Codzienne przyrządzanie odpowiednio zbilansowanych posiłków i robienie zakupów jest uciążliwe, bo zwyczajnie nie mamy na to czasu. W ten sposób o diecie zapominamy równie szybko, jak się do niej zapaliliśmy. Catering dietetyczny rozwiązuje ten problem, a na dodatek wiemy dokładnie, ile spożyliśmy kalorii danego dnia.

#6 Różnorodne posiłki

Nasz organizm lubi wyzwania. Jedzenie zróżnicowanych dań, o różnych teksturach i składach, sprzyja lepszemu trawieniu. Oczywiście, niełatwo pięć razy dziennie jeść coś zupełnie innego – to się nie opłaca finansowo i wymaga robienia dużych zakupów. Tym samym, catering dietetyczny znów punktuje! Zwłaszcza, że to nie tylko śniadanie, obiad i kolacja, ale również zdrowe desery i smakołyki, przyrządzone przez profesjonalistów.

#7 Twój organizm przestawia się na lepsze życie

Regularne, zdrowe i smaczne posiłki, dostosowane do twojego stylu życia – organizm szybko przyzwyczaja się do dobrego. Dzięki takiej diecie będziesz czuć się lekko, unikniesz zaparć i dolegliwości żołądkowych, odzwyczaisz się również od niezdrowych nawyków – na przykład dużej dawki białego cukru, smażenia w głębokim tłuszczu, czy używania nadmiernych ilości soli. Jak widać, dieta pudełkowa to świetny start do nowej, lepszej drogi żywieniowej – już na stałe!

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wydarzenia kulturalne
jak się ktoś interesuje koncertami jest fajna apka going i można bilety na niej...
Żywienie psa
ja daję mojemu yorkowi suchą royal canin coś tam mini adult, na wagę...
róże miniaturki w domu ??
niestety ale róże nigdy w domu doniczkowe się nie trzyamją choćbym nie wiem...
Czyraki
laser na czyraki? maść ichtiolowa i tyle, posmarować na cały dzień zakleić jakimś gazikiem...