4 powody na to, że warto kupować pluszowe misie dla dzieci

15 grudnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Nie istnieje bardziej uniwersalny upominek niż pluszowy miś. Można go podarować zarówno dziewczynce, jak i chłopcu w każdym wieku. Tego typu zabawka, mimo bardzo niepozornego wyglądu, niesie za sobą wiele korzyści. Jakich dokładnie? Dlaczego warto podarować dziecku pluszowego misia? Poznaj 4 powody i przekonaj się, że będzie on prezentem idealnym!

1. Pluszowy miś — przytulanka niosąca ukojenie i spokój

Każde dziecko, które czuje się niekomfortowo, reaguje płaczem i chęcią schowania się za rodzicem. Starszaki potrafią także schować się pod kocykiem czy za meblem. W chwilach niepokoju wywołanego np. przestraszeniem się obecnością nowych osób lub głośnym hałasem maluchy potrzebują ukojenia. 

Przynieść im je może miękka w dotyku zabawka, do której się przytulą, zyskując w ten sposób komfort psychiczny. W tej roli świetnie się sprawdzą pluszowe misie dla dzieci, które stworzone zostały z delikatnych materiałów, w przyjaznych maluchom kształtach. Klasyczny niedźwiadek, niewielka panda, króliczek z długimi uszami czy słonik z trąbą to tylko niektóre warianty, jakie możesz znaleźć w sprzedaży. Każdy z nich z pewnością będzie idealną przytulanką niosącą spokój w trudnych momentach.

2. Przyjaciel na całe życie, czyli pluszak powiernik

Pluszowy miś to zabawka, z której się nie wyrasta. Podarowany noworodkowi może towarzyszyć mu przez całe życie, od pierwszych chwil do dorosłego życia, kiedy to przekaże go następnemu pokoleniu. Będzie on niósł ukojenie w wielu stresowych chwilach, nie tylko przy pierwszej wizycie gościnnej poza znanym już domem, ale także przy kontrolach lekarskich w przychodni czy później w pierwszym dniu szkoły. Towarzystwo niewielkiego, pluszowego misia będzie nieopisanym wsparciem, dzięki któremu maluch przezwycięży wiele własnych lęków.

Pluszak to także pierwszy przyjaciel każdego malucha. Zabawka obdarzona zaufaniem będzie powiernikiem wszystkich sekretów Twojego dziecka. Zawsze go wysłucha, zawsze przy nim będzie — czy można wymarzyć sobie lepszego przyjaciela?

 

3. Interaktywny miś: sposób na zabawę i naukę słówek jednocześnie

Miś może pełnić wiele funkcji w życiu małego człowieka. Sklepowy wybór jest tak duży, że nie musi być on wyłącznie miękką przytulanką. Równie dobrze może stać się pierwszym nauczycielem bobasa — wystarczy, że postawisz na interaktywną wersję. 

Interaktywny misiek, zależnie od wybranej wersji, posiada kilka wbudowanych przycisków, które po przyciśnięciu wygrywają różne melodie. Mogą to być kołysanki, ale też nazwy konkretnych części ciała czy melodie uczące literek bądź cyfr. Zakup takiej zabawki z pewnością pomoże maluchowi w poznawaniu nowych słówek, tym samym przyczyniając się do jego rozwoju.

4. Nauka odpowiedzialności za powierzonego pluszaka

Gdy pociecha podrośnie, ukochany pluszak może przyczynić się do jej nauki odpowiedzialności. Nakłaniając dziecko do pilnowania własnego pluszaka i niepozostawiania go gdzie popadnie, sprawisz, że pociecha stanie się bardziej uważna i tym samym troskliwa.

Wykorzystując ulubionego misia, możesz wytłumaczyć dziecku wiele ludzkich emocji, jednocześnie ucząc go prawidłowej reakcji na nie. Miś jest smutny, bo spadł z łóżka? Trzeba go przytulić! A może miś płacze, ponieważ musi zostać w domu? W takim razie należy mu spokojnie wytłumaczyć, dlaczego nie może iść z nami. W ten sposób dziecko lepiej zrozumie wiele sytuacji i łatwiej mu będzie odnaleźć się we własnych emocjach.

Jak widać, miś pluszowy to idealny upominek dla dziecka. Sięgnij po ten stworzony z przyjemnego w dotyku materiału i podaruj maluchowi, a z pewnością się ucieszy.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jaki pies dla rodziny z małymi dzie…
Również mam yorka i jest bardzo łagodny i lubi dzieci. Moim zdaniem wszystko...
Auto na minuty
Miałam okazję kilka razy skorzystać z takiego wynajmu na minuty i wcale to...
astma u dzieci
Przy astmie nebulizator w domu to podstawa, bo nierzadko podaje się sterydy...
Jak przygotować piersi do karmienia…
Nie ma na to recepty i moim zdaniem nie można się do tego przygotować,...