Ziołowe sposoby na stres

15 maja 2017, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

W dzisiejszych czasach, gdy życie biegnie w bardzo szybkim tempie, jesteśmy nieustannie narażeni na sytuacje, wywołujące stres. Pojawia się on zarówno w domu, jak i w pracy. Bardzo często nie jesteśmy w stanie go uniknąć. Sposobów radzenia sobie ze stresem dnia codziennego jest wiele: ćwiczenia oddechowe, techniki relaksacyjne, spacery czy ubarwienie sportu, to tylko niektóre z nich. Doskonale sprawdzają się także łatwe w przygotowaniu i szeroko dostępne w drogeriach i aptekach zioła oraz preparaty na nich oparte. Ich główną zaletą jest przede wszystkim bezpieczeństwo i wysoka skuteczność. Oto kilka roślin, które działają kojąco na stres.

Melisa

Liście melisy to chyba najpopularniejsze z ziół, stosowanych na uspokojenie nerwów. Swoje działanie zawdzięcza ona olejkom eterycznym i garbnikom. Melisa poprawia także pamięć i zwiększa zdolność koncentracji uwagi, co pozwala na lepsze funkcjonowanie, na przykład w pracy. Co więcej, roślina ta powodując rozkurczanie mięśni gładkich oraz łagodzi problemy gastryczne, które u wielu osób pojawiają się wyniku stresu. Herbatki przygotowywane z liści melisy pomagają również w przypadku bezsenności.

Passiflora

Passiflorę, czyli męczennicę cielistą, specjaliści uważają za najsilniejsze ziele uspokajające. Wiele badań podkreśla jej doskonałe działanie, jako środka redukującego stres i zmniejszającego napięcie nerwowe. Także jej korzystny wpływ na poprawę jakości snu został niejednokrotnie potwierdzony. W swoim składzie passiflora zawiera wiele substancji, które korzystnie wpływają na bezsenność, zachowanie równowagi emocjonalnej i łagodzenie stanów depresyjnych.

Waleriana

Waleriana, czyli kozłek lekarski, szczególnie polecana jest osobom cierpiącym na bezsenność. Dzięki obecnym w tej roślinie walepotriatom, flawonoidom i olejkom eterycznym, działa także uspokajająco i rozkurcza mięśnie gładkie przewodu pokarmowego oraz naczyń krwionośnych. Waleriana jest powszechnym składnikiem uspokajających preparatów ziołowych i najczęściej występuje w połączeniu z innymi naturalnymi składnikami.

Owies zwyczajny

Owies zwyczajny to kolejna roślina, która sprawdza się w roli środka łagodzącego stres. W jego składzie znajdują się liczne pierwiastki (potas, żelazo, wapń, magnez) i witaminy (głównie z grupy B). Dzięki nim owies działa wzmacniająco i wyciszająco na układ nerwowy, a co za tym idzie, jest skuteczny w walce z bezsennością i długotrwałym stresem.

Preparaty ziołowe

W aptekach znajduje się wiele preparatów, opartych o naturalne, ziołowe składniki. Jednym z nich jest Neurexan. W jego składzie znajdują się: męczennica cielista, owies zwyczajny, izowalerian cynku oraz kawa arabska. To unikalne połączenie naturalnych składników sprawia, że Neurexan łagodzi stres, pojawiający się w ciągu dnia, redukuje napięcie emocjonalne, łagodzi niepokój. Preparat ten wspiera również koncentrację, a w nocy pozwala lepiej spać, Na stronie www.neurexan.pl/strona_glowna.html znajduje się wiele informacji i sposobów radzenia sobie ze stresem, a także dokładny opis preparatu, wraz z badaniami, potwierdzającymi jego skuteczność w walce z codziennym stresem.

Aby złagodzić napięcie i stres oraz poprawić jakość snu, nie ma potrzeby sięgać po silne leki uspokajające. Istnieje wiele, przede wszystkim naturalnych, sposobów na wyciszenie nerwów. Wśród nich znajdują się zioła. Wiele z nich jest także składnikiem bezpiecznych, roślinnych leków, po które wato sięgać w sytuacjach silnego napięcia nerwowego i bezsenności.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Starzejący się pies
Starsze psy często mają problemy ze wzrokiem, warto dbać o ich dietę żeby dłużej...
Do czego pasują zielone buty?
Do brązów i czerni zdecydowanie!
Dania z pestkami
Ja mielę pestki i dodaję do panierki np. smażąc ryby...
Nietypowe dania na święta
U mnie zawsze się piecze mazurki, bo je bardzo lubimy i nie ograniczamy...