Zielona kawa – właściwości, zastosowanie i sekrety pochodzenia

4 marca 2018, dodał: Naturalnemetody.pl

W ostatnim czasie bardzo dużo osób zaczęło interesować się zdrowym stylem odżywiania. Jest to bardzo budujące, gdyż obecnie panuje prawdziwa epidemii chorób cywilizacyjnych czy otyłości. Walcząc z otyłością wystarczy odpowiednia dieta oraz choć umiarkowany wysiłek fizyczny. Ponadto, wiele osób decyduje się na korzystanie z naturalnych suplementów. Jednym z nich jest zielona kawa, która w krótkim czasie zyskała bardzo dużą popularność na całym świecie. Czy faktycznie warto z niej skorzystać?
Skąd w ogóle wzięła się zielona kawa?

 

 

Wszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy to doktor Mehmet Oz zaprezentował w pewnym programie telewizyjnym swój niecodzienny eksperyment. Z widowni wybrał 100 przypadkowych kobiet, które następnie podzielił na dwie grupy. Kobiety znajdujące się w pierwszej grupie miały spożywać przez dwa tygodnie pewną dawkę zielonej kawy, natomiast kobiety z grupy drugiej, w tym samym czasie dostawały placebo, o czym oczywiście nie wiedziały. Wyniki eksperymentu były bardzo dobre, gdyż kobiety z pierwszej grupy w przeciągu tych dwóch tygodni straciły na wadze średnio 1 kg bez usprawnień w diecie czy zwiększonej aktywności fizycznej (źródło: Opinieozielonejkawie.pl).

Kawa zielona są to ziarna zwyczajnej kawy, które nie zostały poddane procesowi palenia, stąd często można spotkać się z taką nazwą jak „niepalona kawa”. W gruncie rzeczy chodzi o to samo.

Właściwości odchudzające niepalonej kawy

Pozytywne własności kawy niepalonej biorą się z kwasu chlorogenowego. Jeżeli kawa zostanie poddana procesowi palenia, ten związek niestety zanika, a własności odchudzające wraz z nim. Ponadto, kawa zielona ma właściwości antyoksydacyjne oraz pomaga w wolniejszym odkładaniu się cukru. W ten sposób, ludzki organizm zamiast spalać cukier, będzie spalać zalegający tłuszcz.

Czy stosowanie zielonej kawy faktycznie przynosi pożądane efekty?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, iż efekt odchudzania jest przede wszystkim zależny od diety danej osoby. Jeżeli ktoś prowadzi niezdrowy tryb życia, a przede wszystkim miesza duże ilości węglowodanów z tłuszczami, nie może oczekiwać, iż po zastosowaniu kilku tabletek z zielonej kawy nagle cudownie straci kilogramy. Zrównoważone i trwałe odchudzanie musi być poprzedzone przede wszystkim zmianą nawyków żywieniowych. Telewizyjne eksperymenty to jedno, ale należy wspomnieć, że nie brakuje przypadków kobiet i mężczyzn, którzy traktowali zieloną kawę, jako wymówkę do tego, aby nic nie robić i czekać na efekt, którego nie udało im się osiągnąć.

Jeżeli ktoś skorygował już swoją dietę i myśli o zastosowaniu preparatów z zielonej kawy musi zwrócić uwagę na pewne szczegóły. Przede wszystkim na to, iż wraz z rosnącą popularnością takich suplementów, rośnie liczba ich podróbek. Dlatego nie jest dobrym rozwiązaniem kupowanie preparatów z zieloną kawą na serwisach aukcyjnych. W przypadku zakupu preparatów ze sprawdzonego źródła, należy przede wszystkim spojrzeć na jego skład. Jeżeli dany środek posiada śladowe ilości niepalonej kawy i kwasu chlorogenowego, jego działanie będzie żadne lub bardzo słabe.

Preparaty z zielonej kawy mogą być pomocne w odchudzaniu. Istnieje pewna biochemiczna podstawa, która potwierdza jej działanie, jednak aby odchudzanie było skuteczne, należy przede wszystkim skorygować swój sposób odżywiania.

 

zobacz również:

Czy zielona herbata odchudza?

Czerwona herbata – wspomagacz w odchudzaniu?

Biała herbata właściwości dla zdrowia i ciekawostki

Dieta czerwona – jadłospis i przepisy

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Figi korygujące efekt brazylijski
Efekt PUSH - UP - HIT!
Cena:
33 zł
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com
Wyciskarka Sana
Sklep Eujuicers.pl
Cena:
1670 zł
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł

FORUM - bieżące dyskusje

czy to zapalenie pęcherza?
Miałam tak kiedyś po lekach przeciwbólowych. Miałam krwiomocz :/ Na SOR to się...
gdzie na tatuaż w Warszawie
> Meduza_Bluza napisał/a:> Ja osobiście nigdy bym sobie żadnego tatuażu nie zrobił....
Dobre studio tatuażu Warszawa
> ponocnica napisał/a:> również chetnie skorzystam z Waszych poleceń, moje pierwsze dziary robiłam w innym...
Jak usprawnić funkcjonowanie firmy?…
Po czasie sami zauważycie że ciężko działać bez wsparcia oprogramowania. Po prostu mając odpowiedni system,...