Ziarno konopi niełuskane czy obłuszczone – które wybrać ?

16 listopada 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W ostatnich latach popularność ziaren konopi znacznie wzrosła. Wszystko to dzięki wartościom odżywczym, które posiadają – wysoka zawartość białka czy błonnika, to tylko niektóre z nich. Na rynku znajdziemy dwie odmiany siemienia konopnego: ziarna konopi niełuskane oraz ziarna konopi obłuszczone. Choć z pozoru różnica pomiędzy nimi jest nieznaczna, rzeczywistość prezentuje się inaczej. Zatem, które z nich wybrać?

ziarno konopii

Niełuskane ziarno konopi

Nasiona konopne niełuskane, które znaleźć można pod tym linkiem: https://biowski.pl/pl/p/Nasiona-konopi-nieluskane%2C-siemie-konopne-1kg-MIGOgroup/1596, rozgłos zyskały przede wszystkim dzięki dużej zawartości błonnika. Wiele osób spożywa je w celu detoksykacji organizmu, ponieważ wspomagają pracę układu trawiennego i pomagają oczyścić jelita.

Niełuskane ziarno konopi cenione jest za swoją chrupkość. Często używa się je jako dodatek do różnego rodzaju wypieków, na przykład chleba lub ciast. Dobrze sprawdza się także w roli uzupełnienia dań z ryżem i makaronem. Fani ciekawych tekstur z pewnością docenią jędrną skórkę siemienia konopnego. Osoby, którym owa faktura nie odpowiada, mogą ziarno zmielić z pomocą maszynki do mięsa lub maku – taka wygodna forma świetnie sprawdzi się jako dodatek do różnego rodzaju sosów i napojów.

Łuskane ziarno konopi

Łuskane nasiona konopi mogą być używane zamiast sezamu lub pestek słonecznika, ponieważ mają podobny, nieco orzechowy smak. Stanowią bogate źródło białka, a także zawierają w sobie szereg witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wysokiej jakości nasiona konopi siewnej znaleźć można w sklepie Biowski: https://biowski.pl/pl/p/Nasiona-konopi-siewnej%2C-luskane-500-g-MIGOgroup/1429.

Wielu dietetyków zaleca włączyć łuskane siemię konopne do swojej codziennej diety. Rada ta odnosi się przede wszystkim do kobiet w ciąży, dzieci, wegan, sportowców i osób starszych – nasiona konopi pomogą dostarczyć organizmowi wielu niezbędnych składników, których ze względu na wiek, stan zdrowia lub tryb życia, może wyżej wymienionej grupie osób brakować.

Które ziarno konopi wybrać?

Odpowiedź na powyższe pytanie uzależniona jest od osobistych preferencji i potrzeb. Jeśli zależy nam, by zakupiony przez nas produkt był bogaty w białko i pomógł nam w uzupełnieniu pewnych składników odżywczych, powinniśmy celować w łuskane ziarno konopi. W przypadku chęci nabycia nasion o ciekawej strukturze i dużej zawartości błonnika, wtedy niełuskane siemię konopne będzie najlepszym wyborem.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...