Zestaw survivalowy: co powinno się w nim znaleźć?

24 czerwca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Niezbędnik survivalowy to zestaw podstawowych akcesoriów, z pomocą których można przetrwać w trudnym terenie – opatrzyć rany, rozpalić ognisko czy poradzić sobie z innymi awaryjnymi sytuacjami. Co powinien zawierać dobrze zaopatrzony zestaw przetrwania? Jakich elementów wyposażenia nie może w nim zabraknąć? Odpowiedź znajduje się w tym artykule!

survival

Gdy się zranisz: mały zestaw pierwszej pomocy

Niespodziewane otarcie, rozcięcie skóry, krwotok, złamanie – będziesz przygotowany na mniej lub bardziej poważne obrażenia z zestawem survivalowym, w którego wnętrzu znajdziesz podstawowe elementy apteczki pierwszej pomocy.

zestaw do survivalu

W takim minizestawie do opatrzenia ran znajdziesz (w zależności od modelu zestawu do survivalu) między innymi:

  • różnego rodzaju sterylne opatrunki;
  • wodoodporne plastry;
  • preparaty do odkażania ran (np. alkohol);
  • koc termiczny;
  • gwizdek;
  • lusterko heliograficzne;
  • środki przeciwbólowe.

Zestaw przetrwania z niepełną apteczką lub jej pozbawiony nie jest dobrym wyborem. Wystrzegaj się takich modeli! Warto kupić droższy, ale lepiej zaopatrzony zestaw niż taki, w którym brakuje podstawowych akcesoriów i który może okazać się nieprzydatny w momencie największych kryzysów.

Gwizdek i lusterko pomogą Ci wezwać pomoc. Za pomocą sygnału dźwiękowego (gwizdek) lub wizualnego (lusterko) zwrócisz uwagę na swoją pozycję, a pomoc przybędzie szybciej. W innym wypadku możesz czekać dłużej lub nie zostać znalezionym.

Zestaw survivalowy i pomoc w rozpalaniu ognia

zestaw survivalowy

Kryzysowa lub awaryjna sytuacja niejedno ma imię. Czasem są to zamoknięte zapałki, bez których nie rozpalisz ogniska na biwaku, a czasem wędrówka przez niegościnny teren w deszczu i konieczność rozpalenia ognia, by się ogrzać.

Pełny zestaw survivalowy to zestaw wyposażony w elementy niezbędne do rozpalenia ognia. Twoja zapalniczka czy zapałki mogą ulec zamoknięciu, możesz zgubić je podczas wędrówki, jednak dobry zestaw do survivalu będzie zawierał wszystko to, czego będzie Ci potrzeba do rozpalenia ognia bez względu na okoliczności.

Ogień to nie tylko komfort i ciepło, ale także wzrost poziomu bezpieczeństwa, gdy jesteś w miejscu pełnym dzikich zwierząt. Ogień je odstraszy, ogrzeje Cię, pozwoli przygotować posiłek, zapewni nieprzerwany, zdrowy i ciepły sen bez znacznych obaw o wychłodzenie. Szukając odpowiedniego niezbędnika, wybieraj profesjonalny zestaw survivalowy, w którym znajdziesz akcesoria do rozpalania ognia.

Woda i pożywienie

Jedną z najważniejszych kwestii związanych z Twoim przetrwaniem w trudnych warunkach jest dostęp do wody pitnej oraz pożywienia bogatego w składniki odżywcze. Typowy wojskowy zestaw survivalowy będzie zawierał gotowe posiłki o długim terminie przydatności do spożycia, suchy prowiant oraz wodę mineralną.

Pożywienie i woda z tego zestawu mogą zadecydować o tym, czy przetrwasz kolejny dzień. Zwłaszcza w takich warunkach, gdzie nie występuje zbyt dużo pożywienia, na przykład na kamienistej pustyni, pustynnej równinie czy w innym niegościnnym miejscu. Nie szukaj jednak smaku w pożywieniu z zestawu: jest przygotowane w taki sposób, aby dostarczyć maksimum kalorii, witamin i makroskładników, nie po to, aby smakować jak danie z najlepszej restauracji.

Podstawowy zestaw pierwszej pomocy, akcesoria do rozpalania ognia i sygnalizowania swojej pozycji, pożywienie i woda – to wszystko powinien zawierać w pełni funkcjonalny i przydatny w kryzysowych sytuacjach zestaw survivalowy. Szukając odpowiedniego modelu, korzystaj ze wskazówek zawartych w tym artykule, a kupno najlepszego dla ciebie niezbędnika nie powinno przedstawiać większych problemów. Powodzenia!

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz