URODA I ZDROWIE

Zdrowe stopy jesienią – czym jest podologia

27 listopada 2019, dodał: Redakcja

O codziennej pielęgnacji skóry, włosów czy paznokci nie trzeba nam przypominać. Łazienkowe półki uginają się pod odpowiednimi specyfikami, a jeśli nie potrafimy poradzić sobie z uciążliwymi dolegliwościami – odwiedzamy specjalistę. A czy zastanawialiśmy się kiedykolwiek nad kondycją naszych stóp? Nawet niemal 2/3 Polaków może uskarżać się na problemy związane ze stopami, które mogą stanowić nie tylko problem kosmetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Zatem kontakt z profesjonalnym podologiem nie jest luksusem, a koniecznością.

Pękające pięty nadmierna potliwość oraz odciski i modzele to najczęściej wymieniane schorzenia stóp, z którymi zmagamy się na co dzień. I tak jak część z nich faktycznie stanowi defekt estetyczny, tak nieleczone deformacje stóp i brak odpowiedniej pielęgnacji mogą prowadzić do poważnych schorzeń kręgosłupa.
Zadaniem podologa jest zatem odpowiednia diagnostyka i leczenie przy współpracy z całą grupą lekarzy specjalistów, do których należą m.in. interniści, diabetolodzy, dermatolodzy czy ortopedzi. Bo chociaż podolog swoimi kompetencjami nie wkracza w zakresy chirurgii, to pełni istotną rolę w terapii takich schorzeń jak koślawy paluch, płaskostopie czy tzw. stopa cukrzycowa.

 

Jedną z grup szczególnie narażonych na urazy związane ze stopami są sportowcy, których stopy muszą znosić kilkukrotnie większe obciążenia niż zwykłego pacjenta. W przypadku takich osób opieka podologiczna powinna mieć charakter stały i bardziej specjalistyczny. Właśnie z tego powodu kadra Legii Warszawa współpracuje z firmą SATIN Podologia, która, wykorzystując swoje 13-letnie doświadczenie dba o stopy sportowców. Jak mówi Mateusz Dawidziuk, lekarz pierwszego zespołu Legii Warszawa – „Zdecydowaliśmy się na współpracę, aby poprawić stan zdrowia stóp zawodników i zmniejszyć ryzyko cięższych kontuzji, które wynikają z problemów ze stopami.”
Zainspirowana opieką nad profesjonalnymi sportowcami, marka SATIN stworzyła dla swoich klientów Pakiety Satin Sport dedykowane zarówno dorosłym, jak i juniorom w wieku od 3 to 15 lat. Pakiety dla dorosłych podzielone są na trzy oferty dopasowane do poziomu aktywności fizycznej klientów i ich potrzeb. Pakiet COMFORT skupiony jest wokół działań prewencyjnych, SPORT ACTIVE obejmuje prewencję i pielęgnację, zaś najbardziej rozbudowana propozycja PREMIUM prewencję i leczenie.
Z kolei dla młodych sportowców stworzono wspólną propozycję SPORT KIDS, dzięki której rodzice mogą być spokojni o prawidłowy rozwój stóp dzieci, a co za tym idzie stawów oraz kręgosłupa.

 

W ramach wyjątkowej współpracy marki SATIN z kadrą Legii Warszawa, gabinety mają specjalną ofertę dla wszystkich posiadaczy Karty Kibica Legii i ich rodzin – 10% rabat na zabiegi podologiczne.
Bo zdrowe stopy to… podstawa!

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdy pies boi się wystrzałów
Czasem pies był ofiarą postrzału, i dlatego się boi, sąsiad miał psa, który...
Złoty pierścionek.
Ja lubię białe złoto, bez kamieni, wystarczy jakiś efektowny wzór samego metalu
żłobek a korzystanie z nocniczka
Ale co innego w domu, a co innego wśród obcych osób, znam przypadki...
Lubrykanty a zajście w ciążę
Jak są problemy to każde wytłumaczenie jest dobre ale niekoniecznie trafne. Lepiej chyba...