URODA I ZDROWIE

Zdrowe stopy jesienią – czym jest podologia

27 listopada 2019, dodał: Redakcja

O codziennej pielęgnacji skóry, włosów czy paznokci nie trzeba nam przypominać. Łazienkowe półki uginają się pod odpowiednimi specyfikami, a jeśli nie potrafimy poradzić sobie z uciążliwymi dolegliwościami – odwiedzamy specjalistę. A czy zastanawialiśmy się kiedykolwiek nad kondycją naszych stóp? Nawet niemal 2/3 Polaków może uskarżać się na problemy związane ze stopami, które mogą stanowić nie tylko problem kosmetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Zatem kontakt z profesjonalnym podologiem nie jest luksusem, a koniecznością.

Pękające pięty nadmierna potliwość oraz odciski i modzele to najczęściej wymieniane schorzenia stóp, z którymi zmagamy się na co dzień. I tak jak część z nich faktycznie stanowi defekt estetyczny, tak nieleczone deformacje stóp i brak odpowiedniej pielęgnacji mogą prowadzić do poważnych schorzeń kręgosłupa.
Zadaniem podologa jest zatem odpowiednia diagnostyka i leczenie przy współpracy z całą grupą lekarzy specjalistów, do których należą m.in. interniści, diabetolodzy, dermatolodzy czy ortopedzi. Bo chociaż podolog swoimi kompetencjami nie wkracza w zakresy chirurgii, to pełni istotną rolę w terapii takich schorzeń jak koślawy paluch, płaskostopie czy tzw. stopa cukrzycowa.

 

Jedną z grup szczególnie narażonych na urazy związane ze stopami są sportowcy, których stopy muszą znosić kilkukrotnie większe obciążenia niż zwykłego pacjenta. W przypadku takich osób opieka podologiczna powinna mieć charakter stały i bardziej specjalistyczny. Właśnie z tego powodu kadra Legii Warszawa współpracuje z firmą SATIN Podologia, która, wykorzystując swoje 13-letnie doświadczenie dba o stopy sportowców. Jak mówi Mateusz Dawidziuk, lekarz pierwszego zespołu Legii Warszawa – „Zdecydowaliśmy się na współpracę, aby poprawić stan zdrowia stóp zawodników i zmniejszyć ryzyko cięższych kontuzji, które wynikają z problemów ze stopami.”
Zainspirowana opieką nad profesjonalnymi sportowcami, marka SATIN stworzyła dla swoich klientów Pakiety Satin Sport dedykowane zarówno dorosłym, jak i juniorom w wieku od 3 to 15 lat. Pakiety dla dorosłych podzielone są na trzy oferty dopasowane do poziomu aktywności fizycznej klientów i ich potrzeb. Pakiet COMFORT skupiony jest wokół działań prewencyjnych, SPORT ACTIVE obejmuje prewencję i pielęgnację, zaś najbardziej rozbudowana propozycja PREMIUM prewencję i leczenie.
Z kolei dla młodych sportowców stworzono wspólną propozycję SPORT KIDS, dzięki której rodzice mogą być spokojni o prawidłowy rozwój stóp dzieci, a co za tym idzie stawów oraz kręgosłupa.

 

W ramach wyjątkowej współpracy marki SATIN z kadrą Legii Warszawa, gabinety mają specjalną ofertę dla wszystkich posiadaczy Karty Kibica Legii i ich rodzin – 10% rabat na zabiegi podologiczne.
Bo zdrowe stopy to… podstawa!

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Zastanawiam się... Kiedy i jak się skończy? Czy świat się zmieni czy wszystko...
remont przedpokoju
Ja wreszcie zdjęłam boazerię, która tam była od 30 lat, więc wreszcie normalnie wygląda...
Rossmann
Ostatnio widzę tam fajne promocje na kolorówkę, kupiłam 2 pomadki w cenie jednej:)
Bank pocztowy - kredyt
Zaletą jest to że weźmie się go na poczcie, nie trzeba chodzić do banku.