Zdrowa pościel wysokiej jakości — jak ją wybrać?

3 sierpnia 2020, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Zdrowa pościel to jedna z absolutnych podstaw zdrowego snu, który jest niezwykle istotny dla naszego codziennego funkcjonowania. Jakość snu wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, zdolność koncentracji czy nastrój, ale również na wiele procesów fizjologicznych. Dlatego tak ważne jest zadbanie o wygodę snu, m.in. poprzez dobór odpowiedniej, zdrowej pościeli.

oryginalna pościel

Zdrowy sen w zdrowej pościeli

Komfort snu to jedna z podstawowych kwestii wpływających na jego jakość. W wygodnym łóżku, na odpowiednio dobranym materacu i pod zdrową pościelą sen jest dłuższy, głębszy i bez wielu przebudzeń w nocy. Dzięki temu rano wstajemy wypoczęci, pełni energii i gotowi na wyzwania kolejnego dnia.

Sen wpływa jednak nie tylko na nastrój. W jego trakcie zachodzą bardzo ważne dla organizmu procesy fizjologiczne, które mają ogromny wpływ na funkcjonowanie psychiczne i fizyczne. Aby te procesy przebiegały prawidłowo, ważna jest odpowiednia głębokość i długość snu, a ta ściśle wiąże się właśnie z komfortem.

Dobra, zdrowa pościel pomaga więc zagwarantować wysoką jakość snu i jego odpowiedni przebieg. To z kolei ma wpływ na całe nasze funkcjonowanie.

Zdrowa pościel, czyli jaka?

Zdrowa pościel to taka, która zapewnia maksimum wygody, dopasowana jest do indywidualnych potrzeb i preferencji oraz do warunków zewnętrznych.

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze zdrowej pościeli jest przepuszczalność powietrza. Pościel oddychająca pozwala na swobodną wymianę powietrza, co pozwala zmniejszyć potliwość i znacznie zwiększa wygodę snu.

Oczywiście, aby się nadmiernie nie pocić, należy też zadbać o odpowiednią grubość pościeli i jej prawidłowe właściwości termoizolacyjne. Trzeba więc dobrać ją do pory roku i temperatur panujących w domu.

Istotne są także rozmiary pościeli — wysokość i stopień miękkości poduszki muszą być dobrze dobrane, aby uniknąć bólu karku i głowy. Z kolei wymiary kołdry nigdy nie powinny być mniejsze niż wymiary materaca. Dla osób śpiących w pojedynkę zaleca się pościel o wymiarach przynajmniej 140×200 a dla par szerszą, minimum 200×220 cm.

pościel dla vipów

Szczególną uwagę na wybór zdrowej pościeli powinni zwrócić alergicy — dobór odpowiedniego materiału ma tu kluczowe znaczenie. Pościel hipoalergiczna nie przyciąga kurzu i nie sprzyja rozwojowi mikroorganizmów, np. roztoczy. To szczególnie ważne dla osób z uczuleniami, a także dla dzieci.

Zdrowa pościel to zatem taka, która oddycha, dobrze odprowadza wilgoć, zapewnia komfort cieplny, jest bezpieczna dla alergików, a także miękka, przyjemna w dotyku i wygodna. Powinna więc być wykonana z materiałów o odpowiednich właściwościach.

Najlepsze materiały na higieniczną i zdrową pościel

Materiał, z którego zrobiona jest pościel, to najważniejszy czynnik wpływający na jej właściwości, a w konsekwencji na jakość naszego snu. Nie od dziś wiadomo, że najlepsza i najzdrowsza pościel to ta zrobiona z materiałów naturalnych, a najpopularniejszym z nich jest bawełna.

Zdrowa pościel bawełniana cechuje się licznymi zaletami. Doskonale przepuszcza powietrze, pozwalając skórze oddychać i świetnie odprowadza wilgoć, dzięki czemu nawet w ciepłe noce nie budzimy się mokrzy od potu. Ma również właściwości antyalergiczne, więc bez obaw może być stosowana przez osoby uczulone i dzieci. Bawełniana pościel jest też łatwa w utrzymaniu w czystości — można ją prać w zwykłej pralce, z wykorzystaniem standardowych detergentów, bez obaw o zniszczenie materiału czy spranie wzorów.

miłosna pościel

Bawełna jest bardzo wdzięcznym materiałem, z którego wykonuje się tkaniny o różnych właściwościach. Wybierać można więc między flanelą, perkalem, satyną, korą bawełnianą, dżersejem, batystem czy adamaszkiem. Czasem tkaniny bawełniane uszlachetnia się domieszkami syntetycznymi, które poprawiają jej elastyczność, wytrzymałość i inne cechy. Warto jednak pamiętać, że o ile niewielkie ilości domieszek rzeczywiście pomagają, o tyle ich nadmiar może negatywnie wpłynąć na właściwości pościeli i komfort snu.

Pościele bawełniane są nie tylko zdrowe i higieniczne. Materiał ten doskonale nadaje się do barwienia, dzięki czemu można na nim wykonywać najróżniejsze wzory. Sprawia to, że bawełniane pościele są niezwykle estetyczne i bez trudu można je dopasować do indywidualnego gustu czy aranżacji sypialni, a wiemy doskonale, że wystrój również ma wpływ na samopoczucie, a w konsekwencji na zdrowie.

Zdrowa pościel to podstawa dobrego snu. Jej wybór ma ogromne znaczenie dla naszego komfortu w nocy, powinien więc być dobrze przemyślany. Najwyższą jakość materiałów, precyzyjne wykonanie i estetyczne wzory zapewnią pościele Szpulka. W asortymencie sklepu znajdziemy zdrowe pościele bawełniane, flanelowe czy satynowe dla dorosłych i dzieci. To idealny wybór dla wszystkich, którzy chcą zapewnić sobie dobry sen i maksimum komfortu.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...