Oświetlenie mieszkania – jakie wybrać?

3 sierpnia 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Oświetlenie mieszkania to szeroki asortyment. A to dlatego, że poszczególne jego elementy spełniają różne funkcje, a ich dobór zależy także od rodzaju pomieszczenia. Zanim więc przystąpimy do wyboru odpowiednich źródeł światła, musimy wziąć pod uwagę parę kwestii.

 OŚWIETLENIE

1.      Jak zaplanować oświetlenie w domu?

2.      Światło zamiast… ścian.

Funkcjonalne oświetlenie, które jest jednocześnie estetyczne, a jego oprawa ma ciekawą pasującą do stylu danego pomieszczenia formę, to ważny element wyposażenia. Odpowiednio umieszczone źródła światła zapewniają wygodę użytkowania poszczególnych sfer mieszkania i bezpieczeństwo. Jednak to nie wszystko, pozwalają one nam się dobrze czuć we własnym domu. Dlatego ważne jest, by źródła oświetlenia dobrać tak, by padające światło nie drażniło nas na przykład tym, że jest zbyt silne. Jakie więc mamy możliwości przy doborze oświetlenia mieszkania? W czym tkwi sekret najlepszego wyboru? Poniżej próba rozjaśnienia niektórych wątpliwości i naświetlenie niektórych problemów, które możemy napotkać w tym temacie.

Jak zaplanować oświetlenie w domu?

Kiedy urządzamy dom czy mieszkanie od zera, musimy się zastanowić przy planowaniu oświetlenia, jakie funkcje miałoby ono pełnić. Czy ma oświetlać całe pomieszczenie (oświetlenie ogólne), jego część (oświetlenie punktowe) czy być dekoracyjne. Z każdego rodzaju producenci przygotowali wiele propozycji. Wybór jest naprawdę bardzo duży. A co najważniejsze – każdy rodzaj oświetlenia jest produkowany w różnych stylach https://www.lights.com.pl/. Co więcej, niektórzy producenci tak zaprojektowali różne rodzaje lamp, że można samodzielnie według własnych preferencji i potrzeb projektować własny system oświetleniowy https://www.lights.com.pl/System-Cameleon-274k/. Jest to rozwiązanie na tyle wygodne, że nie trzeba iść na kompromisy jak przy  wyborze rozwiązań gotowych. Na czym polega takie samodzielne tworzenie systemu oświetleniowego? Otóż przyszły użytkownik sam wybiera: klosz, zawieszenie, puszkę i akcesoria montażowe. Takie rozwiązanie to naprawdę duża swoboda, jeśli chodzi o możliwość wyboru takiego oświetlenia, jakie nam naprawdę pasuje.

Światło zamiast… ścian

Tradycyjne oddzielenie od siebie pomieszczeń, czyli wydzielenie w mieszkaniu sfer służących do określonych czynności polega po prostu na umieszczeniu między nimi ścian. Jednak rozwiązaniem nowoczesnym, coraz częściej stosowanym, jest wydzielenie w danym pomieszczeniu sfer za pomocą właśnie odpowiednich źródeł światła. Znakomicie nadają się do tego celu kinkiety czy lampy stojące podłogowe https://www.lights.com.pl/Lampy-podlogowe-256k/. W ten sposób można podkreślić na przykład wypoczynkowy charakter danej sfery w pomieszczeniu czy kącika do pracy.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zapach faceta
> FIGA.A napisał/a: > Mi sie bardzo podoba dior sauvage :) Dior sauvage jest super...
Korzystacie z masaży?
Korzystam jak najbardziej. Polecam zwłaszcza masaż tajski, chodzę często - to uczucie rozluźnienia, totalnego...
Co byś teraz wypiła?
Zimny sok pomarańczowy :(
Gdzie kupujecie karpia na wigilię?
Nie kupujemy w ogóle, nikt u nas nie lubi karpia.