Zalety depilacji laserowej w salonie

18 listopada 2021, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Spróbowawszy jeden raz laserowe usuwanie owłosienia w celu usunięcia niechcianych włosów z twarzy lub ciała, wielu mężczyzn i kobiet już na zawsze wybiera tę metodę. Niektóre osoby nie są zadowolone kosztami zabiegów salonowych i koniecznością wcześniejszego umówienia się na wizytę u specjalisty. To właśnie dla nich na rynku oferowane są depilatory laserowe do użytku domowego.

laserowe usuwanie owłosienia

Zasada działania przenośnych urządzeń laserowych, przeznaczonych do użytku domowego jest podobna do działania urządzenia, z którego korzysta się w salonie. Niemniej jednak różnica między nimi jest znaczna i nie dotyczy to tylko ceny.

Jaka jest różnica między profesjonalnymi a domowymi depilatorami laserowymi?

Sprzęt, używany w salonach kosmetycznych ma większą moc niż lasery do użytku domowego powszechnie dostępne na rynku. Ponadto profesjonalne urządzenia umożliwiają indywidualne dopasowanie sprzętu do parametrów Klienta. Jeżeli chodzi o urządzenia przenośne, wybór trybów jest ograniczony.

Kliniki estetyczne i centra depilacji laserowej stosują różne rodzaje laserów:

  • aleksandrytowe;
  • diodowe;
  • neodymowe.

Każdy typ urządzenia działa w inny sposób. Na przykład laser aleksandrytowy pozwala jak najszybciej wydepilować owłosione obszary, podczas gdy procedura jest dość bolesna. Laser neodymowy, w przeciwieństwie do podobnych urządzeń innego typu, działa na jasne włosy.

W sieci salonów TK Laser korzystamy z laserów diodowych, uznanych za “złoty standard” w dziedzinie depilacji laserowej. Metoda usuwania włosów za pomocą tego sprzętu jest skuteczna w przypadku ciemnych (nie jaśniejszych niż ciemny blond) włosów oraz jasnej lub jasnobrązowej barwy skóry. Zabieg jest całkowicie komfortowy i można go wykonać bez znieczulenia.

owłosienie pod pachami

Sprzęt do użytku domowego jest uniwersalny i w jego przypadku stosowane są lasery półprzewodnikowe.

Dlaczego lepiej jest wykonać depilację w salonie?

Posiadanie minidepilatora laserowego w domu jest niewątpliwie bardzo wygodne. Po pierwsze nie obowiązkowo wydawać pieniędzy na zabiegi w salonie, a po drugie można usunąć włosy w dogodnym dla siebie czasie. Z drugiej zaś strony depilator do użytku domowego nie jest tani, a jego działanie nie jest wieczne. W przypadku uszkodzenia dość trudno jest znaleźć odpowiednie części, a warsztatów naprawy takich urządzeń nie ma zbyt wiele, nawet w dużych miastach, nie mówiąc już o kosztach napraw.

Kolejnym plusem depilacji wykonanej w salonie jest możliwość uzyskania idealnie gładkiej skóry. Podczas samodzielnego usuwania włosów z obszarów owłosionych, szczelność przylegania sprzętu do powierzchni ciała nie jest kontrolowana, dlatego nie wszystkie łodygi włosów są usuwane.

depilacja laserem

Jeżeli nie przestrzega się zasad depilacji w warunkach domowych, możliwe są oparzenia. Dla profesjonalistów takich sytuacji nie istnieje. Na przykład w salonach TK Laser używany jest certyfikowany sprzęt i zatrudnieni są wykwalifikowani specjaliści, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo Klientów. Ponadto profesjonalny sprzęt jest zwykle wyposażony w system chłodzenia, co sprawia, że zabieg wykonywany jest jak najbardziej komfortowo.

Pomimo dość wysokiej ceny i konieczności regularnych wizyt u specjalisty podczas trwania kursu, koszty finansowe i czasowe są w pełni uzasadnione dzięki wysokiej jakości pracy i bezpieczeństwu.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Paznokcie hybrydowe
Piękne pazurki hybrydowe robią w salonie w Olsztynie. Zresztą nie tylko hybrydowe,...
Dobre salony fryzjerskie
jak jesteś z Warszawy to polecam, zeszłam z brązu na blond,kolor wyszedł super,...
Utrzymanie porządku
Mnie w utrzymaniu porządku w domu pomagają panie sprzątające. Dla ludzi zapracowanych i...
Ulubione fryzury
ostatnio to głównie albo kucyk albo puszczone luźno, często je po prostu suszę...