Jak działają zabiegi wyszczuplające?

4 grudnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Zabiegi wyszczuplające cieszą się dużą popularnością zarówno w Polsce, jak i innych krajach świata, co wyraźnie świadczy o ich skuteczności. Jakie efekty przynoszą tego typu zabiegi i dlaczego warto w nie inwestować?

plaski brzuch

Czym są zabiegi wyszczuplające?

Choć sama nazwa mogłaby na to wskazywać, wbrew pozorom zabieg wyszczuplający sam w sobie nie wpłynie na zmniejszenie ilości tłuszczu w ciele: nie jest on w stanie zastąpić aktywności fizycznej i zdrowej, zbilansowanej diety. Zabiegi wyszczuplające Katowice (i inne części kraju) są jednak świetnym elementem uzupełniającym powyższe i zdecydowanie wzmacniają efekt diety.

Nie jest to jednak jedyna korzyść, jaka płynie z przeprowadzenia serii zabiegów wyszczuplających. Warto bowiem pamiętać, że będąc na diecie – choć rzeczywiście chudniemy, nie mamy większego wpływu na to, skąd właściwie znika tkanka tłuszczowa. Korzystając z zabiegów wyszczuplających możemy natomiast ukierunkować organizm na usuwanie zalegającej tkanki tłuszczowej ze szczególnie problematycznych obszarów – np. poprzez mrożenie tkanki tłuszczowej.

Lepsze modelowanie sylwetki dzięki zabiegom wyszczuplającym

Zabiegi wyszczuplające Katowice przynoszą znaczne efekty, jednak by rzeczywiście dostrzec rezultaty, musimy poczekać. Niezbędne jest wykonanie serii zabiegów, dzięki którym pojawią się efekty w interesujących nas partiach ciała: np. w obrębie brzucha, łydek, pośladków czy talii. Dzięki zabiegom, kilogramy utracone jako efekt zdrowej, zbilansowanej diety redukcyjnej „znikają” z tych partii ciała, na których zależy nam najbardziej.

Poprawa przemiany materii

Mrożenie tkanki tłuszczowej, znane powszechniej jako kriolipoliza, przynosi także dodatkowy efekt w postaci poprawionej przemiany materii. Dzieje się tak ze względu na to, że w trakcie zamrażania tkanki tłuszczowej dochodzi do rozbicia komórek tłuszczowych i, co za tym idzie, ich łatwiejszego usunięcia z organizmu.

Po wykonaniu serii zabiegów wyszczuplających w Katowicach (i innych częściach kraju), zachowując przy tym zbilansowaną dietę, można zauważyć że tkanka tłuszczowa znika zdecydowanie szybciej. Co za tym idzie, spadają obwody, a ciało wygląda dużo lepiej.

Elastyczność skóry, zmniejszenie cellulitu

Efektem ubocznym usuwanie tkanki tłuszczowej z organizmu jest również poprawa ogólnego wyglądu skóry. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o zmniejszenie obwodów problematycznych partii ciała, ale również redukcję cellulitu i poprawę napięcia skóry.

Takie zabiegi jak kriolipoliza powstały głównie w celu ułatwienia redukcji poziomu tkanki tłuszczowej, jednak wpływają one korzystnie również na wygląd naskórka. Rozbicie komórek tłuszczu sprawia, że widoczność cellulitu zdecydowanie maleje, a działanie niskiej temperatury pobudza produkcję elastyny oraz kolagenu. Co za tym idzie – skóra staje się zdecydowanie bardziej elastyczna i po prostu wygląda lepiej. Cecha ta ma jednak duże znaczenie również z innego względu: podczas odchudzania obwody poszczególnych partii ciała spadają, a to może z kolei sprawić, że mało elastyczna skóra, zamiast ściągać się, będzie nieestetycznie zwisać.

Jak widać, dzięki zabiegom wyszczuplającym można osiągnąć wiele. Warto jednak pamiętać, że bez zachowania zbilansowanej diety i odpowiedniego poziomu aktywności fizycznej – efekty będą zdecydowanie mniej spektakularne niż przy połączeniu trzech powyższych czynników.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Filmowanie wesela z powietrza
Też nie podoba mi się ten pomysł, to jest dobre na festynach.
Jak rozwiązać problem z prasowaniem…
Ja nie prasuję, po prostu po upraniu rozciągam tkaninę i formuję tak, żeby...
Gdańsk
Czasem jestem w Gdańsku i faktycznie można tam coś taniej upolować np. na olx
Co zamiast paneli na podłogę?
A może prawdziwe drewno, deski o niezbyt szerokim rozmiarze?