Zabawki edukacyjne dla psów | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Zabawki edukacyjne dla psów

17 października 2011, dodał: nataliaa
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Psy uwielbiają bawić się różnymi zabawkami. Zabawa jest podstawą do prawidłowego rozwoju psa. Dzięki wspólnej zabawie budujemy z naszym pupilem wspólną więź, pies nabiera zaufania, a dodatkowo uczy się różnych zachowań. Firmy zajmujące się produkcją zabawek dla zwierząt mają coraz to lepsze pomysły, do których należą na przykład zabawki edukacyjne dla psów. Oto kilka wybranych zabawek edukacyjnych, które sprawią, że nasz pies będzie się doskonale bawił i przy okazji uczył.

Labirynt zręczności

Idealna zabawka by poprawić zręczność psa. Pies ma za zadanie przesuwać drewniane klocki po krętej trasie labiryntu. Na końcu trasy pod klockiem, który trzeba podnieść lub przewrócić jest umieszczona nagroda w postaci smakołyku. Pies przy tej zabawie używa swojego intelektu, nie siły mięśni.

Psia kula

Jest to zabawka do napełniania smakołykami, kawałkami suchej karmy. Poprzez potrząsanie, uderzanie nosem lub łapą pies musi dostać się do smakołyku. Poziom trudności można regulować rozmiarem wkładanych smakołyków – małe będą wypadać z łatwością, natomiast na większe pies potrzebuje trochę więcej czasu i będzie musiał bardziej się postarać.

Smaczna mata

Pies musi odnaleźć ukryte w sześciu warstwach zabawki smakołyki. Mata wygląda jak mały dywan z naszytymi mniejszymi dywanikami. Pies szuka nagrody za pomocą nosa, pyska lub łap.

Domino

Pies musi przesunąć ruchome klapki tak, aby odblokować drewniane klocki, gdzie znajduje się nagroda, w postaci jakiegoś smakołyku. Klocki można wyjąc dopiero wtedy, gdy przesunie się ruchome płytki.

Twister

Zadaniem psa jest odnalezienie nagrody ukrytej w zagłębieniach pod ruchomymi klapkami. Aby dostać się do nagrody pies musi przesuwać te klapki dookoła, w różnych kierunkach.

Kasyno smaku

Pies musi wyciągnąć przysmaki z wysuwanych szufladek. Zabawę można utrudnić, wtedy blokujemy szufladki za pomocą dodatkowych klocków, wtedy pies przed wyciągnięciem szufladki musi wyciągnąć blokujący ją kołeczek.

Wieża z przyciskami

Zabawa ta ma na celu polepszyć nasze więzi z psem. Należy ukryć smakołyki z tyłu zabawki, w poszczególnych wgłębieniach. Zabawkę trzymamy między kolanami i pozwalamy psu, by wduszał nosem kołki z drugiej strony. W przypadku, gdy pies pchnie właściwy klocek na podłogę wypadnie smakołyk.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Zabawki edukacyjne dla psów

  1. Ulubioną zabawką mojego psiaka jest jego własna miska :P

FORUM - bieżące dyskusje

Strony internetowe
A ja lubię strony o innych krajach, teraz czytam o Gruzji.
Firany. Jakie wybrać
U mnie są muslinowe firany.
Sztywność stawów , reumatyzm
Kolagen też trzeba uzupełniać żeby stawy nie sztywnialy.
Czy każdy facet to oszust i kłamca?…
Ponoć w USA 30 procent kobiet to singielki właśnie z powodu braku odpowiednich facetów.. .