Jak tryskać energią jesienią?

17 października 2011, dodał: Larcenciel

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Pewnie nieraz zastanawiasz się, dlaczego niektórym wszystko się udaje. Też byś tak chciała? Nie daj się jesiennej apatii. Dzięki prostym trikom poczujesz przypływ energii, a każdy dzień będzie wyjątkowy.

Wykorzystaj siłę mantry!

Buddyści wierzą, że powtarzane na głos wersety (tzw. mantry) pozwalają opanować myśli, uspokoić nerwy oraz wyzwolić w sobie pozytywną energię. Skorzystaj z ich wieloletniej tradycji i zamiast wersów religijnych wypowiadaj krzepiące zdania. Na przykład: „Wszystko mi się dziś uda”, „jestem silna i niezależna”. Pomoże ci to zmierzyć się z wyzwaniami i być bardziej pewną siebie.

Otaczaj się kolorami

Dlaczego? Bo mają wpływ na nasze samopoczucie. Zwłaszcza, gdy na zewnątrz robi się ponuro…
Co kilka tygodni zmieniaj np. tapetę na pulpicie swojego komputera, noś wyraziste dodatki (apaszkę, duże kolczyki czy pasek) albo po prostu pij herbatę czy kawę w kolorowych kubkach: pomarańczowym – jeśli potrzebujesz siły, żółtym – by zmobilizować samą siebie do działania, zielonym – by pokonanć stres, niebieskim – aby się zrelaksować, a czerwonym – kiedy potrzebujesz inspiracji i twórczych pomysłów.

Prowokuj szczęście

Nie tylko uczucia i myśli mają wpływ na to, jak się dzisiaj czujesz. Codziennie możesz poprawiać swój nastrój zapachami. Wykorzystaj do tego moc olejków eterycznych. Dodawaj je do kąpieli albo rozpylaj wieczorem w pokoju.

Zarezerwuj czas!

Tylko dla siebie! Znajdź jeden wieczór w tygodniu i poświęć go wyłącznie na to, by porozpieszczać samą siebie. Już na początku miesiąca przygotuj sobie plan na cały miesiąc. Spisz rzeczy, na które nigdy nie masz czasu, filmy, które chcesz obejrzeć lub książki, które chcesz przeczytać…Dołącz do tego wizytę u kosmetyczki, manikiur, spotkanie z dawno niewidzianymi przyjaciółmi.

Tankuj energię i opanowanie

Medytacja światła to jedna z najpopularniejszych technik medytacyjnych. Jej celem jest wyciszenie i odzyskanie wewnętrznej harmonii. Możesz ją stosować jako wieczorny relaks lub wręcz przeciwnie – na dobry początek dnia.
Usiądź wygodnie na podłodze, zamknij oczy i weź sześć lekkich wdechów. Następnie wyobraź sobie snop jasnego światła, który przez czubek głowy przenika w głąb ciebie. Do wyobrażenia o świetle możesz dodać też emocje, których w danym momencie ci brakuje. Jeśli jesteś zdenerwowana – pomyśl o spokoju, itd.
Pozostań w tej pozycji ok.10 minut, a potem się rozluźnij.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz