Wysoka zasadowość wody i jej zalety | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Wysoka zasadowość wody i jej zalety

25 sierpnia 2023, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Ze względu na swoje właściwości woda o wysokiej zasadowości cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, którym zależy na uzyskaniu dodatkowych korzyści zdrowotnych z jej codziennego spożywania. Dzieje się tak między innymi dzięki temu, że regularne picie wody alkalicznej może przyczynić się do zachowania równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie i tym samym do regulacji zachodzących w nim procesów.

woda

Warto przy tym wspomnieć, że o wysokiej zasadowości wody mówi się w przypadku pH wynoszącego więcej niż 7,5. Wówczas woda wyróżnia się zawartością jonów wodorowęglanowych, a także wapnia, magnezu i potasu, które wpływają na prawidłową pracę układu krążenia oraz na poprawę trawienia. Czym jeszcze cechuje się wysoka zasadowość wody i dla kogo tego typu produkt będzie odpowiednim wyborem?

Najważniejsze zalety wynikające ze spożywania wody alkalicznej

Regularne spożywanie wody alkalicznej, czyli wody o wysokiej zasadowości, według niektórych badań pomaga w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, której zaburzenia mogą wynikać z prowadzenia niezdrowego trybu życia. Wówczas zaleca się spożywanie wody przede wszystkim rano i nie w trakcie posiłków. Warto przy tym wspomnieć, że woda o wysokiej zasadowości może również pozytywnie wpływać na objawy zgagi czy refluksu, np. dzięki neutralizacji pepsyny w przełyku. Mimo to nie każda woda alkaliczna będzie wyróżniała się takim samym składem czy działaniem – warto wspomnieć, że tego typu wody mogą znacznie różnić się swoim pH. Dlatego przed zdecydowaniem się na dany produkt warto upewnić się, że posiada on ważne certyfikaty potwierdzające poziom pH.

ph wody

Co więcej, według badań przeprowadzonych w AWF w Katowicach wysoka zasadowość wody Alcalia przyczynia się do lepszego nawodnienia organizmu. Wspomniane badania przeprowadzono z wykorzystaniem wody Alcalii wśród grupy osób w podobnym wieku i o podobnym stanie zdrowia, które przez dłuższy czas były poddawane wysiłkowi. Wyniki pokazały, że osoby spożywające tę wodę alkaliczną uzyskały lepsze nawodnienie organizmu, a także szybsze spalanie tkanki tłuszczowej ze względu na dłuższy metabolizm tłuszczów. To sprawia, że woda o wysokiej zasadowości bardzo dobrze sprawdzi się podczas regularnych, długotrwałych treningów, a także w trakcie upalnych dni, w których jesteśmy narażeni na szybsze odwodnienie.

Z czego wynika wysoka zasadowość wody?

Proponowane na rynku wody alkaliczne wyróżniają się wysokim pH, które może pochodzić z naturalnych źródeł lub wynikać z zastosowanych procesów przemysłowych. Wysokiej jakości wody, na przykład Alcalia, pozyskiwane są z głębinowych, czystych źródeł, które w przypadku wspomnianej marki znajdują się 1200 metrów pod powierzchnią ziemi. Wówczas wydobywana woda charakteryzuje się naturalnym, wyższym pH, które utrzymuje się na takim samym poziomie. Warto jednak zauważyć, że rosnąca popularność tego typu wód przyczynia się również do powstawania produktów wytwarzanych w warunkach laboratoryjnych. Dlatego przed zakupem dobrym pomysłem będzie dokładne zapoznanie się z ofertą producenta i wybór wody, która okaże się najlepiej dopasowana do naszych potrzeb oraz oczekiwań.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Wysoka zasadowość wody i jej zalety

  1. avatar Iwona Maziarz pisze:

    Pijąc wodę alkaliczną, poprawiamy metabolizm, odkwaszamy, lepiej nawadniamy i dotleniamy organizm.Wodę alkaliczną powinny pić także wszystkie osoby odchudzające się, gdyż przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

  2. avatar Julia W pisze:

    Taka woda ze źródełka z głębokości 1200 m pod powierzchnią ziemi pełna naturalnych minerałów to cud natury dla zdrowia… Ostatnio będąc w górach na wysokości 700 m nad poziomem morza też miałam przyjemność napić się źródlanej wody nie wiem jaka była jej zasadowość? Ale była pyszna taka orzeźwiająca

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Styl eko
Nie każdy ma działkę....
Gdzie w Polsce rodzi się najmniej d…
Jasne, bo 500 zł to taka kasa jak nie wiem.... Dwa razy zrobisz większe...
sklepy online z odzieżą dziecięcą…
Ale jakość też jest ważna, żeby to ubranie wytrzymalo choć 3 prania
Facet nie wie czego chce czy się mn…
Warto słuchać otoczenia w sprawie dopasowania partnera. Z boku widzi się więcej....