Wypoczynek na kempingu – największe zalety dla rodzin z dziećmi

21 kwietnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Warto już teraz dobrze się zastanowić, jak chcemy je spędzić, by zapewnić dobrą zabawę dla całej rodziny. Dokąd się wybrać? Ciekawą opcją może być wyjazd na kemping, który wcale nie musi oznaczać survivalowych warunków. Nowoczesne kempingi to bowiem niezmiernie funkcjonalne i wygodne przestrzenie, przyjazne dla dużych i małych użytkowników. Dlaczego warto wybrać się na kemping? Lepiej zdecydować się na domek czy skorzystać z własnej przyczepy? O tym napiszemy poniżej.

wypoczynek na kempingu

Kempingi – różne rodzaje miejsc do wypoczynku

Definicja kempingu wiąże się ściśle z postanowieniami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych. Zgodnie z nią mianem kempingu określa się teren o charakterze rekreacyjnym, najczęściej zadrzewiony, strzeżony i oświetlony. Powinien on również zapewniać obsługę recepcyjną i posiadać zaplecze sanitarne, gastronomiczne i rekreacyjne. Kemping ma umożliwiać turystom wygodny i bezpieczny nocleg w:

  • namiotach,
  • domkach letniskowych,
  • mieszkalnych przyczepach,

Zgodnie z zapisami ustawy w Polsce wyróżnia się aż cztery kategorie kempingów, różniące się jakością oferowanych usług. Najwyższa grupa otrzymuje cztery gwiazdki, a najniższa – jedną.

Domek czy własny pojazd – jakie rozwiązanie sprawdzi się dla rodziny?

Podróżowanie z całą rodziną bywa wielkim wyzwaniem logistycznym. Dla większych grup odpowiednią opcją noclegową na kempingach stają się samodzielne domki kempingowe lub rozbudowane, nowoczesne namioty, wyposażone w dwie lub trzy sypialnie i przedsionki. Gwarantuje to sporą swobodę i dużo miejsca dla wszystkich członków rodziny.

Miłośnicy niezależności natomiast chętnie decydują się na własne przyczepy kempingowe lub kampery, które pozwalają im znaleźć miejsce na wszystkie niezbędne rzeczy, a w razie potrzeby łatwo zmieniać lokalizację i wygodnie nocować nawet w mniej uczęszczanych obszarach, bez strat na komforcie i bezpieczeństwie. Dla osób, które pragną spędzić rodzinny czas na kempingu, mieć swobodę, a przy tym korzystać z okolicznych atrakcji, wybierać się na krótsze i dłuższe wycieczki, idealną opcją bywa przyczepa kempingowa. Stosuje się ją jako bazę noclegową, a samochód umożliwia komfortowe przemieszczanie się w terenie.

Wybór optymalnej opcji zależy w dużej mierze od prywatnych upodobań członków rodziny, a także od posiadanego wyposażenia. Warto stawiać na trwałe i praktyczne produkty, jak choćby akcesoria kempingowe od InterCamp. Przydają się wygodne łóżka składane, śpiwory, wyposażenie do kuchni (np. sprzęty do grillowania, kuchenka gazowa), urządzenia sanitarne czy szereg innych produktów, dzięki którym pobyt na kempingu staje się jeszcze wygodniejszy.

Zalety rodzinnego kempingowania – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Dlaczego wyjazd na kemping to rozwiązanie dla całej rodziny? Po pierwsze to wspaniała przygoda i możliwość obcowania z naturą, co sprzyja wypoczynkowi i rekreacji. Kempingi najczęściej są zlokalizowane w atrakcyjnych turystycznie miejscach, w lasach i nad jeziorami, z dostępem do bogatej infrastruktury i zaplecza turystycznego. Dzięki temu można wybrać się na długi spacer, spływ kajakowy lub popływać – zgodnie z preferencjami. Wiele obiektów znajduje się w niedużej odległości od miast, co daje też możliwość aktywnego zwiedzania i poznawania historii terenu, a w razie potrzeby zrobienia zakupów.

Coraz częściej pola kempingowe to rozbudowane kompleksy noclegowo-rekreacyjne. Oprócz miejsca do spania i zaplecza sanitarnego można w nich znaleźć rozmaite atrakcje dla dzieci, w tym trampoliny, place zabaw. Niejednokrotnie zdarza się, że można również liczyć na zorganizowane animacje dla najmłodszych, co daje rodzicom szansę na zrelaksowanie się, a maluchom na świetną zabawę.

W końcu spora grupa kempingów to przestrzenie przyjazne dla czworonogów. Dlatego też wakacje na kempingu mogą być atrakcją dla całej rodziny, bez konieczności zostawiania ukochanego pupila w hotelu na czas wakacji, co potrafi być dla wszystkich bardzo stresującym doświadczeniem.

Pomysł na przyjemne, rodzinne wakacje – kierunek kemping!

Wakacje na kempingu mogą przybierać rozmaite formy. Bywają bardzo survivalowe i ekonomiczne, gdy wybierze się opcję z namiotem. Da się też wybrać opcję komfortową, a niekiedy nawet luksusową. Tak duża różnorodność, dostępność bogatej bazy obiektów z rozbudowanym zapleczem, bliskość natury oraz atrakcje dla najmłodszych sprawiają, że na ten typ wypoczynku z całą rodziną decyduje się coraz więcej osób. Czy tez należycie do tej grupy?

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Korektor tuszujący siwe włosy Mytou…
Ja tego używam tylko w podbramkowych sytuacjach...
Balsam do golenia?
Gilette to jednak taka klasyka dla większości facetów.
Wynajmowanie mieszkania czy kredyt …
Jak się jest nastawionym bardziej na karierę niż przesiadywanie w jednym miejscu to raczej...
Manicure w Poznaniu
Używam zwykłych lakierów, więc zmiana koloru to nie problem, kiedy tylko sobie zamarzę...