URODA I ZDROWIE

Wstydliwy problem nietrzymania moczu? Jest na to sposób!

14 grudnia 2020, dodał: klinikavesuna

Nietrzymanie moczu to niemiła dolegliwość, która prowadzi niekiedy nawet do zaburzeń psychicznych, takich jak depresja. Ponieważ problem ten jest dla wielu kobiet bardzo wstydliwy, miewają trudności, aby zwrócić się z nim do specjalisty, który pomoże im w wyleczeniu tej przypadłości. Tymczasem istnieje bardzo skuteczny sposób, aby się jej pozbyć!

Ponad 30 proc. kobiet w wieku między 45 a 50 lat unika różnego rodzaju aktywności sportowych z powodu dyskomfortu, jaki sprawia im problem nietrzymania moczu. Według NAFC ponad 50 proc. pań, których dotyczy ta przypadłość, traci pewność siebie, a prawie drugie tyle ma z tego powodu problemy z nawiązaniem intymnych relacji. Nietrzymanie moczu nie wynika z jednorazowej dolegliwości, problem ten składa się z kilku powodów, m.in. związanych z porodami oraz wiekiem. Przełomowa technologia HIFEM stanowi idealną i nieinwazyjną metodę leczenia.

Jak to działa?

BTL EMSELLA to technologia, która głęboko stymuluje mięśnie dna miednicy poprzez ich stymulację, a dzięki temu polepsza kontrolę nerwowo-mięśniową. Tego rodzaju terapia ma za zadanie głęboką penetrację dna miednicy za pośrednictwem skupionej energii elektromagnetycznej. To sprawia, że terapia ta jest niezwykle efektywna i skuteczna – mówi kosmetolog Aleksandra Rabenda z krakowskiej Kliniki VESUNA.

Po wykonaniu jednej sesji zabiegowej dochodzi do nawet kilku tysięcy skurczów supramaksymalnych mięśni dna miednicy. Ma to szczególne znaczenie w późniejszej rekonwalescencji mięśni pacjentów, których dotyczy problem nietrzymania moczu. Terapia ta pozwala na skuteczne leczenie mięśni i głównych obszarów tkanki łącznej w obszarze dna miednicy.

Jakie są rezultaty?

Do zabiegu nie trzeba ściągać ubrania, cała procedura wykonywana jest w warunkach ambulatoryjnych i jest całkowicie nieinwazyjna. Efektem jest całkowite przywrócenie kontroli nerwowo-mięśniowej, a także zwiększona świadomość i zdolność do zaciskania mięśni dna miednicy, co pomaga niwelować nietrzymanie moczu. Z wielu przeprowadzonych do tej pory badań naukowych wynika, że u aż 95 proc. pacjentów, którzy poddali się terapii właśnie tą metodą, jakość życia znacząco się poprawiła. Dodatkowym atutem jest fakt, że mięśnie są ćwiczone bez naszej pracy w sposób właściwy co ciężko jest uzyskać przy zastosowaniu normalnych ćwiczeń na mięśnie Kegla.

Przed realizacją terapii należy skonsultować się ze specjalistą, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania, a także wskaże, czy i jak często konieczne jest powtórzenie zabiegu i jak postępować po jego zakończeniu.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Problemy z kręgosłupem
U mnie koniecznie trzeba było zrobić rezonans całego kręgosłupa a teraz czeka mnie rehabilitacja...
Ból w śródstopiu
Może warto zrobić rezonans? Ja szybko dostałam się prywatnie, a po takim dokładnym badaniu...
Wazelina zamiast odżywki do rzęs?
Lepszy jest olejek rycynowy, ale trzeba uważać, żeby nie dostał się do oka...
Ekskluzywne ciuchy - gdzie?
Też lubię, ale też lubię też ubrania od projektantki Agaty Wojtkiewicz ;)