URODA I ZDROWIE

Chrapanie, czyli problem dotykający wszystkich

14 grudnia 2020, dodał: Redakcja

Nie każdy z nas chrapie każdej nocy – ale większości zdarzyło się to przynajmniej kilka razy w trakcie ich życia. Nie ma tym nic dziwnego, jeśli tylko zrozumiemy na czym w ogóle ono polega. Chrapanie to nic innego, jak nieprawidłowy przepływ powietrza. W trakcie snu nie możemy wziąć prawidłowego oddechu, a wydawany przez nas dźwięk jest efektem działań naszego organizmu, który próbuje nabrać powietrza.

chrapanie

Niedrożność może być jednak spowodowana przez różne czynniki i warto się temu przyjrzeć. Może się okazać, że podjęcie kilku prostych kroków pozwoli nam w końcu normalnie spać i jednocześnie o wiele lepiej czuć się w ciągu dnia. Nie wiemy nawet, że nasze zmęczenie jest spowodowane kilkukrotnym pojawianiem się bezdechu w ciągu nocy.

 

Alergia i otyłość

Nawet jeżeli nie chrapiemy cały czas, to mogą przydarzyć nam się takie okresy w życiu, gdy zauważamy u siebie wzmożenie tego problemu. Warto wtedy zwrócić uwagę na to czy przyczyną nie jest przypadkiem alergia. Jeżeli nie przyjmujemy żadnych leków to na pewno należy zrobić odpowiednie badania i zacząć przyjmować taki specyfik, który niweluje objawy – w tym być może także właśnie chrapanie.

Kolejną przyczyną, która będzie już trochę trudniejsza do szybkiego usunięcia jest otyłość. Jeżeli nasz problem jest poważny to najpewniej zmagamy się z nadmiarem tkanki tłuszczowej na szyi – a ta z kolei uciska nasze gardło w trakcie snu i nie jesteśmy w stanie prawidłowo oddychać. Tutaj jedynym rozwiązaniem jest rozpoczęcie walki z nadprogramowymi kilogramami.

Powiększone migdałki i krzywa przegroda

Osoby z krzywą przegrodą nosową praktycznie zawsze mają problem z chrapaniem – utrudnia im to także prawidłowe oddychanie, więc najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie decyzji o wykonaniu zabiegu. W ten sposób znacznie ułatwiamy sobie życie i jednocześnie możemy także lepiej spać – znika bezdech nocny, ciągłe bóle głowy i uczucie niewyspania.

Powiększone migdałki to najczęściej spotykany powód chrapania u dzieci. Tutaj ponownie mamy do czynienia ze znacznym zmniejszeniem się obszaru przez który powietrze może dostawać się do naszego organizmu.

Alkohol także nie pomaga

A jeżeli chrapanie przytrafia nam się naprawdę rzadko i nie wiemy co może być jego przyczyną – zwróćmy uwagę na to, czy dużej roli nie odgrywa tutaj alkohol. Bardzo wiele osób chrapie właśnie po spożyciu wysokoprocentowego trunku. Tutaj jednak informacja jest pozytywna, ponieważ unikanie takich produktów powinno pozwolić na całkowicie pozbycie się problemu z chrapaniem.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile herbaty dziennie można wypić?
Zielona herbata i czerwona są uznawane za bardzo zdrowe. Podobno zielona to najzdrowszy...
Łysienie u kobiet - fakty i mity
Najpierw warto zastanowić się, jaka może być przyczyna wypadania włosów, a później można probować...
Fitness w domu
Na youtube są fajne filmiki jak ćwiczyć w domu, polecam
Moda na kosmetyki indyjskie?
Mam mydełko indyjskie, nawet fajny zapach, ale słabo się pieni.. Drugi raz nie kupię.