Czy można wyrzeźbić mięśnie i zredukować tkankę tłuszczową bez ćwiczeń?

14 grudnia 2020, dodał: klinikavesuna

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Piękna i szczupła sylwetka często kojarzy się wielu osobom z wieloma wyrzeczeniami, rygorystyczną dietą i wyczerpującymi ćwiczeniami na siłowni kilka razy w tygodniu. Czy wszystkie wymienione powyżej czynności są konieczne, aby uzyskać wyrzeźbione mięśnie i smukłe ciało? Na to pytanie odpowiada lekarz dermatolog Agnieszka Drożniak-Konstanty.

W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości, aby poprawić wygląd swojej sylwetki. Wiele zabiegów kosmetycznych, które dostępne są w domowych warunkach, potrafią pomóc ujędrnić skórę. Zdrowa i zbilansowana dieta może bardzo dużo zdziałać. Jeśli dodamy do tego ruch, na początek w mniejszych ilościach, a z czasem zaczniemy go zwiększać, szansa na zrzucenie paru kilogramów jest dość spora. Niestety nie na każdego te metody działają tak samo efektywnie. Niektórzy zostali obdarzeni przez matkę naturę szybkim metabolizmem i łatwiej im pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, inni nie mają tyle szczęścia. Z pomocą przychodzi im nowoczesna medycyna estetyczna.

Płaski brzuch bez wyrzeczeń?

Aby wyrzeźbić mięśnie, potrzebują one dostarczenia ekstremalnej ilości energii, aby wywołać supramaksymalne skurcze. Dzięki odpowiedniej stymulacji dochodzi do silnej reakcji uwolnienia energii oraz ponadmaksymalnej lipolizy w komórkach tłuszczowych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom stosowanym w gabinecie medycyny estetycznej można zastosować taki zabieg, który wykona za nas większość żmudnego i dość często nieprzyjemnego wysiłku.

Za pomocą specjalnego urządzenia mięśnie są intensywnie stymulowane, to natomiast prowadzi do nagromadzenia wolnych kwasów tłuszczowych. Ich nadmiar wywołuje rozpad komórek tłuszczowych, które w naturalny sposób zostają zmetabolizowane oraz wydalone z organizmu.

Już podczas jednej sesji zabiegowej, zaawansowana technologia elektromagnetyczna HIFEM indukuje aż 20 tys. tzw. skurczów supramaksymalnych. Ich intensywność jest zdecydowanie większa i dłuższa niż indywidualne treningi na siłowni, które przyczyniają się do wywoływania skurczów w sposób fizjologiczny. Dzięki takiemu zabiegowi przebudowa wewnętrznej struktury mięśnia jest głęboka, a więc i trwała. Tworzą się włókna mięśniowe, które przyczyniają się do zwiększonej gęstości oraz objętości mięśni, dzięki czemu stają się one bardziej napięte.

Jakie są rezultaty i kto może skorzystać z tej metody?

Efektem powyższej stymulacji jest wyrzeźbienie i budowa mięśni, możliwy jest w ten sposób także lifting pośladków oraz redukcja tkanki tłuszczowej.

Nowością jest wprowadzenie mniejszych, innowacyjnych aplikatorów do wykonywania zabiegu. Dzięki nim można modelować takie partie ciała jak bicepsy, tricepsy, a także mięśnie trójgłowe łydek.

Z zabiegu mogą korzystać zarówno panie, jak i panowie. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemem nadwagi, a także dla tych, którzy ćwicząc na siłowni, nie są w stanie wyrzeźbić swoich mięśni w wymarzony sposób. Jeśli pacjent przychodzi do kliniki z problemem osłabionych mięśni, to po kilku zabiegach jest przygotowany do ponownych samodzielnych treningów, dzięki czemu łatwiej jest mu wrócić do ćwiczeń, dlatego także sportowcy po dłuższej przerwie mogą bez obaw skorzystać z tego rozwiązania.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

bez czego nie możecie się obejść?…
Bez internetu pewnie długo bym nie pożył. Ale z chęcią bym go wypróbowała...
zabawa - pomagamy spełnić pragnieni…
Pomyśl, jaką nagrodę sobie dasz, jak to zrobisz... Chciałabym mieć dłuższe włosy...
Firmowa impreza
Wg mnie też najlepsza jest grypa żołądkowa, można jej dostać w ostatniej chwili...
Manicure polimerowy
Ciekawa opcja, muszę wypróbować bo niedługo idę na wesele.