URODA I ZDROWIE

„Wolni od toksyn” – recenzja

29 października 2020, dodał: Iwona Marczewska

Spośród wszystkich paradoksów, które dostrzegam wokół nas, jeden wydaje się być szczególnie przerażający… Jesteśmy ofiarami własnego postępu.

Mimo że medycyna i technika osiągają dziś poziomy, o jakich kiedyś mógł pomarzyć Lem, i w zamierzeniu miały usprawnić, ułatwić, uprzyjemnić i poprawić jakość naszej codzienności, to borykamy się dzisiaj z konsekwencjami tego rozwoju techniki. Zanieczyszczenia przemysłowe, spaliny samochodowe i lotnicze, pestycydy i herbicydy w żywności, antybiotyki w mięsie produkowanym w niewyobrażalnych warunkach, sztuczne polepszacze smaku, pochodne ropy w kosmetykach, skażone rtęcią ryby, akcesoria kuchenne uwalniające toksyny do żywności… lista grzechów współczesnego świata związana z rozwojem, do którego dąży, jest bardzo długa. Chcemy korzystać z tych wszystkich ułatwień, chcemy mieć dostęp do tańszej żywności, ale nie chcemy chorować w wyniku skutków ubocznych nieprzemyślanego postępu.

„Wolni od toksyn” to poradnik na dziś. Na teraz. To książka uświadamiająca, przestrzegająca i oferująca rozwiązanie, które stanowi kompromis pomiędzy otoczeniem a naszym zdrowiem. Możemy oczywiście potraktować sprawę bezkompromisowo, wyprowadzić się do dzikiego zakątka świata i żywić tym, co uda nam się wyhodować, ale przecież nie o to chodzi, prawda? Dr Joseph Pizzorno pokazuje nam, jak możemy bronić się przed atakującymi nas z każdej strony toksynami nie opuszczając naszego miejsca zamieszkania, naszej pracy i nie rezygnując ze wszystkiego, co znajdujemy na sklepowych półkach.

Czy zdarza Ci się czytać etykiety produktów, które kupujesz? Czy analizujesz skład kosmetyków, których używasz? Czy chętniej sięgasz po warzywa z metką BIO? Jeśli tak, to podejmujesz starania, ale możesz zrobić znacznie więcej. Dr Joseph Pizzorno opracował dziewięciotygodniowy program detoksykacji. Rozpoczyna go dieta oraz oczyszczenie przewodu pokarmowego, następnie regeneracja wątroby i nerek oraz intensywne odtruwanie całego organizmu.

Autor proponuje przeczytać dwa pierwsze rozdziały w celu zapoznania się z naukowym uzasadnieniem konieczności eliminacji toksyn. Chętnych od razu do działania zaprasza do kolejnych rozdziałów, w których omawia etapy oczyszczania, objawy związane z działaniem toksyn w naszym organizmie, ich konsekwencje oraz nasze działania, którymi możemy wspomóc proces zdrowienia.

Osobiście uważam, że to jedna z poważniejszych książek, jakie znaleźć można na wydawniczym rynku o tej tematyce. Dr Pizzorno kładzie szczególny nacisk na naukowe potwierdzenie prezentowanych teorii. Jest jednym z tych lekarzy, którzy spoglądają poza zakres medycyny konwencjonalnej i w oparciu o badania naukowe potwierdzają korzyści z synergicznego łączenia różnych form ochrony zdrowia.

Iwona

Książkę poleca Wydawnictwo Vital – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdzie się zatrzymać w Gdańsku?
Ja zdecydowanie mogę polecić apartamenty Sun&Snow. Korzystamy z nich od kilku lat i zawsze...
Odchudzanie przed świętami
Czy przed świętami, czy też po zawsze warto poświęcić odrobinę czasu na ruch, polecam
Jeździcie w kaskach na stoku?
Dobry kask to podstawa, nie warto ryzykować
Fitness w domu
na dobry początek ćwiczeń w domowym zaciszu polecam aerobik