Wiosenny przegląd szafy. Jak przygotować się na ciepłe dni?

21 kwietnia 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Pierwsze ciepłe dni skłaniają nas do wyciągnięcia z głębi szafy lżejszych kurtek, butów oraz pozostałych elementów garderoby i schowania głęboko wełnianych swetrów, puchowych okryć wierzchnich, czapek oraz szalików, które ponownie przydadzą się dopiero za kilka miesięcy. Pierwsze dni wiosny to także doskonały moment, aby zrobić przegląd szafy i w ten sposób przygotować swoją garderobę na cieplejsze dni. Jak się do tego zabrać i jak prawidłowo przeprowadzić selekcję ubrań?

szafa

Dlaczego warto robić regularne przeglądy szafy?

Nasze szafy zazwyczaj mieszczą w sobie ogromne ilości ubrań. Z wielu z nich nie korzystamy na co dzień, często także w ogóle nie pamiętamy o ich istnieniu. Nagromadzenie ubrań oraz brak porządku w szafie sprawia, że nie wiemy, w co się ubrać, ciągle także dokupujemy kolejne ubrania, mając nadzieję, że w końcu uda nam się stworzyć kompletną, spójną i łatwą w użytkowaniu garderobę. Kluczem do sukcesu na tym polu nie jest jednak posiadanie setek ubrań, lecz stworzenie przemyślanej szafy, która będzie odzwierciedlała nasze potrzeby i styl życia.

Przegląd garderoby polega na wyjęciu z szafy wszystkich ubrań i dodatków, jakie w niej zgromadziliśmy, ich dokładnym obejrzeniu pod kątem zużycia, ocenieniu, czy chcemy z nich dalej korzystać oraz podjęciu decyzji „zostawiam czy oddaję?”. Dzięki temu nie tylko odkryjemy, co faktycznie posiadamy, pozbędziemy się zniszczonych ubrań, które nie nadają się już do noszenia, ale także lepiej zaplanujemy swój wiosenny wizerunek. Przegląd szafy to także doskonała okazja, aby puścić wodze wyobraźni i stworzyć zupełnie nowe zestawy, co pozwoli odświeżyć codzienny look oraz nadać mu nowy, lepiej dostosowany do aktualnych potrzeb charakter.

 

Wiosenny przegląd szafy w praktyce – jak go przeprowadzić szybko i sprawnie?

Na przegląd szafy warto przeznaczyć co najmniej jedno popołudnie. Z szafy należy wyjąć wszystko, co się w niej znajduje, dokładnie wyczyścić półki oraz przejrzeć każdy element garderoby pod względem stanu, rozmiaru, estetyki oraz dopasowania do naszego stylu. Na jedną stronę odkładamy ubrania, które na 100% zostaną w szafie, na drugą te, co do których mamy pewne wątpliwości (należy wrócić do nich po kilku dniach i podjąć ostateczną decyzję), a na trzecią ubrania, których nie będziemy już nosić. Te ostatnie, jeśli są w dobrym stanie, możemy sprzedać, podarować bliskim lub oddać do instytucji charytatywnych.

Najwięcej problemów stwarzają ubrania, co do których mamy wątpliwości. Bardzo często znajdują się wśród nich piękne pojedyncze elementy garderoby, które chętnie byśmy nosiły, jednak nie mamy ich z czym zestawiać. W takiej sytuacji, warto rozważyć dokupienie do nich dodatkowych ubrań, które pozwolą nam tworzyć kolejne, ciekawe stylizacje. Najlepiej inwestować w jakościowe bazowe ubrania, które założymy z większością elementów już obecnych w naszej szafie.

Zakupom wysokiej jakości ubrań na lata pod względem finansowym pomoże sprostać natomiast oferta firmy Smart Pożyczka, która specjalnie z myślą o nowych klientach przygotowała swoją wiosenną promocję pierwsza chwilówka online za darmo. W jej ramach można zaciągnąć pożyczkę do 3000 zł za 0 zł i przeznaczyć te pieniądze na jednorazowe zakupy ubraniowe, które pozwolą przygotować spójną, kompletną oraz w pełni dopasowaną do naszych potrzeb szafę na zbliżającą się wielkimi krokami wiosnę.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...