URODA I ZDROWIE

„Uważność. Trening redukcji stresu metodą mindfulness” – recenzja

18 listopada 2016, dodał: karolina0092

Bob Stahl, Elisha Goldstein: „UWAŻNOŚĆ Trening redukcji stresu metodą mindfulness”

uwaznosc-trening-redukcji-1

Dzisiejszy świat, chociaż piękny, jest również przepełniony bólem, cierpieniem i niezrozumieniem. Stres towarzyszy nam na każdym kroku, trudne pytania bez odpowiedzi stawiane są za każdym razem, gdy w naszym życiu dzieje się nieszczęście. I kiedy nie uzyskujemy satysfakcjonujących nas odpowiedzi, kiedy nie potrafimy poradzić sobie z życiowymi przeszkodami, po prostu gubimy się jak małe dzieci. Nie potrafimy odnaleźć piękna, cieszyć się chwilą. A przecież „dzisiaj, teraz, właśnie w tej chwili żyjemy! To wielka rzecz”.

Bob Stahl i Elisha Holdstein są autorami iście magicznego poradnika, który opiera się na ich własnych doświadczeniach i obserwacjach.  Proponują nam książkę, która ma uczyć, jak radzić sobie z rzeczywistością, a jednocześnie cieszyć się życiem – czyli redukować codzienny stres utrzymując równowagę pomiędzy ciałem i duszą. Brzmi banalnie? Proponowane techniki wcale nie są skomplikowane. Bo po co jeszcze bardziej utrudniać sobie życie? Metodą, którą proponują autorzy, jest Uważność, którą uzyskujemy dzięki medytacji, zatrzymaniu się, skupieniu na danej chwili, a nie poprzez ucieczkę w przeszłość lub nieznaną przyszłość.  Przedstawiona tu technika proponuje przeobrażenie codziennych, pozornie zwykłych czynności, w coś wyjątkowego. Skupienie się, wytężenie zmysłów i odkrycie prawdziwego piękna.

To, co jest wyjątkowego w tym poradniku, to nie oferowanie czytelnikowi jedynie suchych faktów, ale czegoś ponad to.  Każdy rozdział – skupiony na innej technice uzyskania wewnętrznego spokoju – zawiera kilka naprawdę wartościowych elementów. Teorię, która pomaga zrozumieć uważność. Technikę formalną i nieformalną oraz praktykę, którą możemy przenieść na rzeczywistość.  Dzięki zdobytej wiedzy będziemy w stanie umiejętnie korzystać z przeszłości i bez obaw wkroczyć w przyszłość. Rezultaty mogą Was naprawdę zaskoczyć!

Poradnik ten to moim zdaniem niezbędnik, który powinna przeczytać każda osoba odczuwająca strach, ból czy stres. To również świetna lektura dla osób ciekawych różnych aspektów życia, a także swojego ciała i umysłu.Może Wam pomóc w pokonaniu problemów związanych z depresją i uzależnieniami.  Prostym językiem tłumaczy niekoniecznie oczywiste dla każdego z nas pojęcia. Zmusza do myślenia, bo tylko dzięki zrozumieniu siebie i otaczającego nas świata uda nam się osiągnąć ogromny sukces. Wiele porad, ćwiczeń fizycznych i umysłowych, zamkniętych w 237 stronach, to klucz do tego, by i Wasze życie stało się lepsze i piękniejsze. Więc przeczytajcie, skupcie się na obecnej chwili, bo naprawdę warto. 

Książkę poleca Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy za udostępnienie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kremy matujące
Ja używam tego od miesiąca: https://www.notino.pl/filorga/medi-cosmetique-wrinkles-krem-przeciw-zmarszczkom-docignicia-porow-i-nadania-skorze-matowego-wygldu/ Jestem szczerze mówiąc, rezultatami zachwycona, choć jest drogi...
Jakie perfumy dla chłopaka na preze…
Ja ostatnio mojemu kupiłam "Paco Rabane XS Night" (ale w sumie wybór padł tylko...
Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
Każdy przypadek jest inny, więc takie historie nie dają nadziei ze i...
Miałyście kiedyś robioną mammotomię…
Tylko mammografię, ale jeśli to badanie jest tak samo okropne, to już się boję....