„Bądź najlepszą wersją siebie” – recenzja

18 listopada 2016, dodał: karolina0092

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Linda Adams: Bądź najlepszą wersją siebie

badz-najlepsza-wersja-siebie

Uważasz, że nie wszystko idzie po Twojej myśli? Często kłócisz się z innymi i sama już nie wiesz, kto ma rację? Nie potrafisz osiągnąć celu – ani osobistego, ani zawodowego i tak właściwie przestałaś wierzyć w siebie i swoje umiejętności? To nie jest problem pojedynczej jednostki, każdy z nas może być najlepszą wersją siebie, jeśli tylko tego zechce, trochę nad sobą popracuje i zrozumie błędy, które popełnia.

Linda Adams z zawodu jest socjologiem i pomaga ludziom rozwijać się, tworząc program Be Your Best. Jako żona zmarłego już doktora Thomasa Gordona (psycholog, doradca rodzinny), opierała się na stworzonej wspólnie metodzie  (relacji między ludzkich). Ani jej metoda, ani książka nie pozostały obojętne ludziom na całym świecie. Metodę doktora Tomasa Gordona stosuję się w 48 krajach! Natomiast książka jego żony została przetłumaczona na 13 języków.

Głównym mottem poradnika są cztery życiowe dewizy: Wyrażaj swoje potrzeby, Nawiązuj dobre relacje i dbaj o nie, Skutecznie rozwiązuj konflikty i osiągaj swoje cele. Żyjemy w świecie, w którym uwikłani jesteśmy w wiele relacji międzyludzkich. W niektórych funkcjonujemy całkiem dobrze, w innych nie potrafimy sobie poradzić, co powoduje nasze niepowodzenia i wewnętrzny brak wiary w samego siebie. Linda Adams poleca nam zacząć od siebie, uszczęśliwić własne „Ja”, doprowadzić do ukształtowania swojej osobowości w taki sposób, abyśmy poczuli się szczęśliwi, ponieważ dopiero wtedy nasze relacje z drugim człowiekiem zaczną się układać. Bez odnalezienia swojej najlepszej wersji, nie osiągniemy własnych celów, nie będziemy potrafili szczęśliwie funkcjonować w społeczeństwie.

Poradnik ten ukrywa w sobie dwanaście rozdziałów, z których każdy przedstawia inny krok do korekty swojej osoby. Autorka doskonale przedstawia problemy, podpiera się wieloma przykładami,  proponuje techniki w jaki sposób kierować swoim życiem, jakie zachowanie uznawane jest za pożądane w relacjach nie tylko z sobą, ale i bliskimi, osobami w pracy, szkole i każdą inną osobą, którą napotkamy w życiu. Liczne wypunktowania, schematy, wyraziste pogrubianie najistotniejszych kwestii sprawia, że poradnik czyta się bardzo przyjemnie i czytelnik pamięta najważniejsze porady.

Autorka pomaga nam zrozumieć jak kierować własnym życiem, jednocześnie będąc zadowolonym z własnych działań i relacji międzyludzkich. Jak unikać niepotrzebnego stresu oraz konfliktów. Radzi w jaki sposób słuchać oraz wyznaczać sobie cele i unikać codziennych problemów.

Jeżeli chcesz polepszyć swoje relacje z innymi i poczuć się szczęśliwsza sięgnij po po tę książkę. Wystarczy przeczytać, zmienić sposób myślenia i w prosty sposób osiągnąć swoje życiowe założenia. Osiągnięty sukces przyniesie Ci szczęście i nareszcie poczujesz jak wartościową jesteś osobą i jak skutecznie potrafisz pokierować własnym życiem.

 

Dziękujemy za udostępnienie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...