Udane wakacje 2021. Czarter jachtu na Bałtyku

14 czerwca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Pandemia i nieustannie zmieniająca się lista obostrzeń sprawiają, że nie masz żadnego pomysłu na najbliższe wakacje? Boisz się, że zarezerwowany lot na egzotyczną wyspę przepadnie i na długo zamrozi Twoje oszczędności na urlop? Obawiasz się, że zamknięcie granic uniemożliwi nawet wyjazd na wakacje do sąsiedniego kraju? Pomyśl o nietuzinkowej alternatywie i zaplanuj wakacje marzeń pełne atrakcji. Co powiesz na czarter jachtów nad Bałtykiem? Czeka Cię urlop pełen wyzwań i wyjątkowych wspomnień!

jacht na bałtyku

Czy wiesz, że wakacje pod żaglami to najlepszy pomysł na urlop w trakcie pandemii?

Polska to najpewniejszy kierunek na tegoroczne wakacje. Jeżeli do tej pory wybierałeś zagraniczne wojaże, a do celu podróżowałeś samolotem, ten urlop może być inny. Najważniejsze jest bezpieczeństwo ‒ otoczenie rodziną i przyjaciółmi, a nie tłumem nieznanych osób.

Możesz wybrać wakacje nad Bałtykiem, ale na polskie morze spojrzeć z zupełnie innej perspektywy. Zdecyduj się na czarter jachtów nad Bałtykiem, a razem z najbliższymi zbierzesz mnóstwo wyjątkowych wspomnień i rozwiniesz nowe umiejętności. Nie musisz przejmować się uprawnieniami żeglarskimi. Jeżeli wybierzesz renomowaną firmę, np. postawisz na czarter jachtu w nordwinds.pl, jako osoba bez patentu zarezerwujesz rejs z doświadczonym sternikiem.

Wypoczynek na wodzie, daleko od zatłoczonych kurortów ‒ czego chcieć więcej?! W trakcie jednego urlopu możesz nie tylko popłynąć wzdłuż polskiego wybrzeża, np. z mariny w Helu od strony Zatoki Puckiej aż do przystani w Świnoujściu. Wyczarterowanie jachtu z profesjonalnym sternikiem jest świetną okazją do poznania zagranicznych przystani. Na odkrycie czekają porty jachtowe w Niemczech, w krajach skandynawskich i w dawnych republikach nadbałtyckich.

Po zejściu z pokładu jachtu nie bądź jednak zaskoczony ‒ żagle wciągają tak bardzo, że w czasach pocovidowych możesz nie chcieć już spędzać wakacji na lądzie! Pamiętaj jednak, że żeglowanie to nie tylko wypoczynek na morzu, lecz przede wszystkim ciężka praca.

Najpopularniejsze kierunki żeglowania po Bałtyku

Szlak Kołobrzeg ‒ Bornholm należy do najchętniej uczęszczanych tras żeglarskich na Morzu Bałtyckim. Portowy Kołobrzeg dzieli około 50 mil morskich od duńskiej wyspy. Wielu wypoczywających pod żaglami nie wraca od razu z Bornholmu do Polski, ale płynie dalej na zachód w stronę Danii i Niemiec albo na północ w kierunku Szwecji, Estonii i Finlandii.

Jeżeli zdecydujesz się na czarter jachtów na Bałtyku, możesz także wybrać popularny szlak zaczynający się od Archipelagu Sztokholmskiego. Trasa wiedzie dalej przez Wyspy Alandzkie do fińskiego Turku. Żeglujących w czerwcu i lipcu na końcu rejsu czeka zachwycająca niespodzianka, czyli najpiękniejsze w całej Skandynawii białe noce.

Możesz wybrać się również w południowo-zachodnie rejony basenu Morza Bałtyckiego. Niemiecka wyspa Rugia i duńska wyspa Møn zachwycają malowniczymi klifami, które warto podziwiać z pokładu wynajętego jachtu.

Czarter jachtów na Bałtyku ‒ 4 najpopularniejsze jachty nordwinds.pl

Wszystkie jachty nordwinds.pl to jednostki, które uprzyjemniają wspólne spędzanie wakacji na morzu. Jeżeli chcesz razem z najbliższymi korzystać z uroków Bałtyku, zażywaj kąpieli słonecznych na pokładzie albo korzystaj z platformy kąpielowej do pływania w morzu. Przestronne mesa i kambuz zachęcają do wspólnego przygotowywania posiłków i biesiadowania, a obszerny kokpit ‒ do obserwowania morza. Każda jednostka jest ubezpieczona i z pozytywnym wynikiem przeszła niezbędne badania techniczne. Jeśli nie masz patentu żeglarskiego, w trakcie rejsu Tobie i Twojej rodzinie lub przyjaciołom będzie towarzyszył doświadczony sternik.

Najpopularniejsze jachty nordwinds.pl to:

  • Sun Odyssey 379, który jest niewielką jednostką w sam raz na rodzinne wakacje pod żaglami. 2 koła sterowe ułatwiają nawigowanie na pełnym morzu i w przystani jachtowej. Komfort prowadzenia i funkcjonalność jachtu doceniono, nadając mu tytuł Europejskiego Jachtu Roku. Pod pokładem znajduje się 8 (6+2) koi i 3 kajuty.
  • Beneteau Oceanis 41, czyli wymarzony jacht na dłuższy rejs. Przestrzeń pod pokładem jest dobrze oświetlona, wyposażona w 3 dwuosobowe kajuty i dodatkowe 2 miejsca do spania w mesie. Przestronny kambuz i kokpit ułatwiają integrację załogi przy posiłkach i w trakcie podziwiania Bałtyku sięgającego po horyzont. Żeglarze doceniają jeszcze 2 łazienki z niezależnymi prysznicami, szeroką platformę kąpielową i 2 koła sterowe ułatwiające poruszanie się jednostką. Duże zbiorniki na paliwo i wodę pitną sprawiają, że jacht dobrze sprawdza się w trakcie wielodniowych rejsów bez przybijania do brzegu. Możesz wyczarterować go w marinie w Kołobrzegu.
  • Bavaria C50, po której pięknie i zwinności łatwo poznać, że zaprojektował ją konstruktor jachtów regatowych. Jednostka wyróżnia się platformą kąpielową największą spośród podobnych jachtów. Pod pokładem znajduje się 5 odrębnych kajut, 12 (10+2) koi i 3 łazienki.
  • Delphia 40.3, pierwszy 12 – metrowy jacht polskiej produkcji sprawdzony na oceanach całego świata. Pod pokładem znajdziemy 3 kajuty dwuosobowe, dobrze wyposażony kambuz, łazienkę i obszerną mesę w której dodatkowo może spać dwie osoby.

Czarter jachtów na Bałtyku to wstęp do wymarzonych wakacji na własnych zasadach. Otoczenie najbliższych, opieka doświadczonego sternika i cumowanie w przepięknych marinach zlokalizowanych w najróżniejszych zakątkach basenu Morza Bałtyckiego to niezawodny przepis na udane wakacje!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz