Szczoteczka elektryczna rotacyjna a może soniczna? Poznaj najważniejsze różnice

23 stycznia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Co do tego, że szczoteczki elektryczne są o wiele skuteczniejsze, niż tradycyjne nikt nie ma wątpliwości. Jeżeli jednak ktoś chce kupić nową szczoteczkę, to może być zaskoczony ogromnym wyborem produktów z tej kategorii. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się przede wszystkim szczoteczki soniczne, które ze względu na zastosowaną technologię delikatniej czyszczą zęby i dziąsła.

szczoteczka soniczna

  1. Dlaczego szczoteczka elektryczna jest lepsza od tradycyjnej?
  2. Co jest lepsze: ruchy pulsacyjne czy technologia soniczna?
  3. W jakie funkcje wyposażone są nowoczesne szczoteczki elektryczne?

Równie ważne, jak wybór dobrej szczoteczki jest jej regularne i prawidłowe stosowanie. Dodatkowo produkty niektórych firm pozwalają uzyskać o wiele lepsze efekty niż rozwiązania konkurencji. Jeżeli więc zależy ci na tym, aby kupić dobrą szczoteczkę elektryczną w przystępnej cenie, która pozwoli na precyzyjne mycie zębów, koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. Znajdziesz tu nie tylko najważniejsze różnice pomiędzy modelami elektrycznymi rotacyjnymi a szczoteczkami sonicznymi, ale również dowiesz się, które modele warto wybrać, aby nie przepłacać później za dodatkowe końcówki wymienne.

Dlaczego szczoteczka elektryczna jest lepsza od tradycyjnej?

Szczoteczka rotacyjna sprawdzonego producenta jest obecnie dostępna w bardzo przystępnych cenach, czego świetnym przykładem jest szczoteczka elektryczna Oral-B. Tego typu rozwiązanie charakteryzuje się dużo większą skutecznością w usuwaniu płytki nazębnej niż w przypadku korzystania ze szczoteczki manualnej. Dodatkowo korzystanie ze szczoteczki elektrycznej jest zwyczajnie wygodniejsze i mniej męczące.

Jeżeli więc zależy ci na tym, aby pielęgnacja dziąseł oraz zębów przebiegała w sposób prawidłowy, koniecznie postaw na elektryczne szczoteczki.

Co jest lepsze: ruchy pulsacyjne czy technologia soniczna?

Szczoteczki elektryczne wyposażone są w specjalne okrągłe główki, co pozwala dotrzeć nawet do trudnodostępnych miejsc. Dzięki zróżnicowanej ofercie asortymentu dostępnego w kategorii zawierającej szczoteczki elektryczne Oral-B każdy może znaleźć dla siebie idealną szczoteczkę elektryczną. Modele oferowane przez tego popularnego producenta różnią się przede wszystkim dostępnymi funkcjami, jednak każda przyniesie doskonałe efekty podczas czyszczenia powierzchni zębów.

Zanim jednak zamówisz jedną z tych szczoteczek, zapoznaj się również z możliwościami produktów sonicznych. Wiele osób zastanawia się, czy lepsza będzie szczoteczka soniczna, czy rotacyjna, jednak wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Nowoczesna szczoteczka elektryczna wykonuje nie tylko ruchy rotacyjne i pulsacyjne, ale również oscylacyjne. Pozwala to usunąć nawet dwukrotnie większą ilość płytki bakteryjnej niż przy użyciu zwykłej szczoteczki. Modele soniczne wibrują natomiast bardzo delikatnie, ale za to wyjątkowo szybko. W przypadku porządnych szczoteczek typu ORAL B PULSONIC jest to nawet 31 000 obrotów w ciągu jednej minuty. Najważniejszą zaleta szczoteczek sonicznych jest jednak wykorzystanie technologii sonicznej. Chodzi o specjalne wibracje o wysokiej częstotliwości, które doskonale wspierają manualne ruchy wykonywane przez użytkownika podczas mycia zębów.

W jakie funkcje wyposażone są nowoczesne szczoteczki elektryczne?

Nowa szczoteczka elektrczna może zmotywować młodszych użytkowników do regularnego mycia dzięki opcji pozwalającej śledzić postępy z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji. Przydaje się również funkcja automatycznego wyłączania szczoteczki po upływie czasu przewidzianego przez producenta na jedno mycie.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kiedy wg Was skończy się wojna na U…
Ja obstawiam lipiec tego roku
Koszty pozycjonowania strony
Fajną opcją jest reklama na Fb, pozwala dotrzeć do wielu odbiorców, którzy są zainteresowani...
Klub puszystych
Podstawą jest odstawić węglowodany, bo to jest kluczowa przyczyna tycia, niszczy gospodarkę hormonalną...
Modne kolory na wiosnę
Pewnie żółty będzie w modzie...