Sposoby walki z trądzikiem

27 kwietnia 2011, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Co zrobić, gdy standardowe kosmetyki nie radzą sobie z trądzikiem, gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi żadnych rezultatów? Jakie są skuteczne sposoby walki z trądzikiem? Jak można wyleczyć aktywne zmiany i blizny potrądzikowe?

Czym jest trądzik?

Najprościej mówiąc to przewlekłe schorzenie skóry objawiające się zmianami w postaci rumieni, grudek czy krostek. Najwięcej problemów w sferze estetycznej stwarza trądzik młodzieńczy i różowaty. Przyczyną trądziku młodzieńczego są zmiany hormonalne, a różowatego czynniki genetyczne, środowiskowe, zjawiska immunologiczne oraz zaburzenia naczynioworuchowe. W wielu przypadkach po trądziku nie zostaje żaden ślad. Bywa jednak, że skóra traci swoje właściwości i pozostają widoczne blizny, które pogłębiają się wraz z wiekiem. Głębokie blizny po trądziku wyglądają nieestetycznie, dlatego też wiele osób decyduje się na ich usunięcie.

Najskuteczniejsze sposoby leczenia

Blizny potrądzikowe różnią się przede wszystkim wyglądem. Można spotkać takie, które sprawiają, że skóra osiąga strukturę falistą, przypominają rozszerzone pory lub ślady po wbiciu igły.

W większości przypadków jeśli leczenie miejscowe, kosmetyczne i ogólnoustrojowe nie pomaga, najlepszym sposobem walki z trądzikiem jest foto- i laseroterapia. Spośród wielu sposobów walki o gładką skórę najnowocześniejszy i najskuteczniejszy obecnie jest Laser eCO2. Dzięki nowoczesnej technologii urządzenie jest bezpieczne, a co najważniejsze skuteczne, nie powodujące dyskomfortu i powikłań. Dodatkową zaletą jest to, że lekarz ma możliwość sterowania głębokością penetracji wiązki lasera dopasowując średnicę wykonywanych przez urządzenie otworków indywidualnie do każdego pacjenta. Taką terapię można stosować na całym ciele. – mówi dr Wojciech Rybak z wrocławskiej kliniki Ars Estetica.

Czym jest Mosaic eCO2 PLUS?

Dowiedziono klinicznie, że laser doskonale radzi sobie z wszelkiego rodzaju aktywnymi zmianami i bliznami potrądzikowymi. Dzięki tej metodzie okres gojenia jest minimalny, a zabieg nie wyłącza z codziennej aktywności.  Mosaic eCO2 PLUS jest skutecznym sposobem w walce z trądzikiem, ponieważ laser dostarcza wysoką energię w niezwykle krótkim czasie, przez co jego działanie może być głębokie, ale jednocześnie bezpieczne. Samo promieniowanie emitowane z głowicy lasera jest podzielone na tysiące maleńkich strumieni wnikających w skórę na głębokość nawet powyżej 2mm. Tam, gdzie działa laser powstają mikroskopijne otworki, a chora tkanka zostaje odparowana. Sam proces regeneracji następuje niezwykle szybko, a dzięki usunięciu komórek następuje napięcie i lifting skóry. W trudniejszych przypadkach lekarz może zastosować bardziej intensywną terapię, która wymaga tygodnia rekonwalescencji, jednak osiągnięte efekty są zauważalne już po jednym zabiegu. Zabieg trwa od 10 do 60 minut. Podczas zabiegu możliwe jest odczuwanie lekkiego ukłucia, ale dobrze tolerowanego przez pacjentów, szczególnie gdy przed zabiegiem stosowany jest krem znieczulający.

Inne sposoby walki z trądzikiem

Oprócz metody laserowej leczenie aktywnych zmian i blizn potrądzikowych jest możliwe za pomocą mikrodermabrazji, dermabrazji czy peelingów. Mikrodermabrazja jest dobrym rozwiązaniem w przypadku łagodnych blizn, gdy efekt przyniesie mechaniczne usunięcie naskórka. Zabieg jest bezinwazyjny i bezbolesny. Nie ma też konieczności rekonwalescencji. Po takim zabiegu należy chronić skórę przed słońcem i pielęgnować ją zgodnie z zaleceniami lekarza. Innym sposobem walki z trądzikiem jest dermabrazja, która polega na usuwaniu wierzchnich warstw skóry. Zabieg ten wykonuje się tylko w gabinetach medycyny i dermatologii estetycznej, zazwyczaj w miejscowym lub ogólnym znieczuleniu. Usuwanie blizn potrądzikowych z całej twarzy może trwać do około 2 godzin. Po dermabrazji skóra jest oczyszczona, założone są opatrunki a przez kilka dni trzeba zostać w domu. Do walki z trądzikiem odpowiednie są także peelingi lekarskie takie jak peeling glikolowy,  migdałowy, peeling kwasem trójchlorooctowym (TCA) czy tzw. YELLOW PEEL, które usuwają wierzchnią warstwę skóry.

Ile kosztuje walka z trądzikiem?

W zależności od doboru metody ceny są różne, ale w wielu gabinetach i klinikach medycyny estetycznej ceny wybranych zabiegów są zbliżone do siebie. Usuwanie laserowo blizn potrądzikowych z całej twarzy kosztuje 1800-2500zł w zależności od lokalizacji. Mikrodemabrazja laserowa twarzy  to koszt 290zł w Ars Estetica, klinika wykonuje mikrodermabrazje laserem frakcyjnym jako jedyna w Polsce. Ceny peelingów w różnych punktach oscylują w granicach 200zł.

Sposobów walki z trądzikiem jest kilka. Najodpowiedniejszy powinien zawsze indywidualnie wybrać lekarz. Walka z trądzikiem nie jest łatwa, ale przynosi upragnione rezultaty. Im wcześniej zaczniemy się leczyć i poddawać skórę odpowiednim zabiegom, tym walka będzie krótsza, a efekty lepsze. Warto dbać nie tylko o swoje zdrowie, ale również o zewnętrzny wygląd, który jest naszą wizytówką.

Zobacz również:

  1. Peelingi pomagają wyłonić zdrową skórę
  2. Jak dobrze wyglądać po 40?
  3. Prawdy i mity na temat zmarszczek
  4. Piękna i jędrna skóra: sekret kwasów owocowych

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Sposoby walki z trądzikiem

  1. avatar Ewelinka pisze:

    A ja w walce z trądzikiem polecam Bella-derm. Jest to miejsce, gdzie rozwiążesz swoje problemy ze skórą, uzyskasz rzetelną informację.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mleko kokosowe - do jakich potraw?
Jest super dodatkiem do koktajli owocowych!
Jak przytyć na diecie wegańskiej?
Pewnie ograniczenie wysiłku i ruchu pomoże, bo spali się mniej kalorii
Paragony grozy
Zależy gdzie, ale są restauracje gdzie podrzędna rybna kosztuje więcej niż dziczyzna:)...
Fotonadwrażliwość
Sama wrażliwość oczu na światło to już fotonadwrażliwość. Ja przy każdym słońcu zakładam ciemne okulary